reklama
 
 

Plíšková: Češi mi kvůli Riu poslali hodně ošklivých vzkazů. Ale já makala, neválela se na pláži

Aktualizováno 24. 8. 2016 19:25
Karolína Plíšková dosud na grandslamových turnajích nedošla dál než do třetího kola. Změní to na US Open? Nová česká jednička v Americe získala velké sebevědomí, když ovládla prestižní podnik v Cincinnati.

Cincinnati – Nejdříve schytala vlnu kritiky, když kvůli obavám z viru zika odmítla reprezentovat svou zemi na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Teď se zase na Karolínu Plíškovou valí pochvaly ze všech stran. Čerstvá česká tenisová jednička nabrala síly, potrénovala a získala v americkém Cincinnati dosud nejcennější titul své kariéry.

"Abych byla upřímná, měla jsem hodně ošklivých vzkazů, když jsem se odhlásila z Ria. Velké množství lidí z České republiky tenhle můj krok nepochopilo správně," svěřila se třiadvacetiletá tenistka v rozhovoru pro WTA Insider.

"Teď jsem ale opravdu šťastná, protože se mi to vyplatilo. Já se přece místo olympiády neválela někde na pláži, tvrdě jsem trénovala. Jsem ráda, že mi to pomohlo se tak dobře připravit na turnaj," dodala Plíšková.

Svou spanilou jízdu tradičním skvěle bodově hodnoceným podnikem okořenila třemi výhrami nad hráčkami elitní světové desítky, postupně porazila Rusku Světlanu Kuzněcovovou, Španělku Garbine Muguruzaovou a ve finále Němku Angelique Kerberovou.

Do žil si tak vlila novou porci sebevědomí, které se před nadcházejícím US Open bude nadmíru hodit. Zvlášť, když Karolína Plíšková nadále mocně touží prolomit své dlouhé grandslamové trápení.

"Tenhle turnaj mi dal hodně sebevědomí. V posledních třech kolech jsem porazila velmi nebezpečné a velmi dobré hráčky. Cítím se teď hodně dobře, odehrála jsem hodně zápasů a to je to, co se před US Open počítá," poznamenala rodačka z Loun.

Plíšková, která vystoupila na jedenácté místo žebříčku a dostala se před Petru Kvitovou na pozici nejlepší Češky, dobře ví o své síle.

"Myslím si, že 99 procent hráček dokážu porazit, pokud hraju dobrý tenis. Bohužel to tak není vždycky. Ale po tomhle vítězství zase věřím, že mohu vyhrávat velké turnaje i grandslamy," konstatovala česká hráčka.

Je ráda, že ukázala pochybovačům

Plíšková získala šestý titul kariéry. A samozřejmě ten nejcennější. Na tak velkých turnajích už několik finálových klání prohrála, nyní se konečně dočkala vytoužených ovací.

"Je to úžasný pocit. Hrála jsem už několik velkých finále a prohrála je. Dva z nich právě s Angelique Kerberovou. Takže jsem opravdu šťastná, že se mi to napotřetí povedlo zlomit, obzvlášť tady v Cincinnati," řekla.

Úspěšná fedcupová reprezentantka zatím nezažívala příliš povedenou sezonu a rozhodně nenavazovala na úspěchy z roku 2015. Plíšková je však ráda, že zůstala trpělivá a počkala si na svou šanci.

"Jsem strašně šťastná, že se mi takový úspěch povedl právě letos, protože mnoho lidí mi připomínalo, jak je tahle sezona špatná, jak zle jsem letos hrála a podobné věci. Takže mě to těší o to víc, ukázala jsem jim, že pořád dokážu něco vyhrát," dodala.

autor: Aleš Vávra | 24. 8. 2016 10:53

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama