Plíšková je novou českou jedničkou, díky titulu poskočila na jedenácté místo

22. 8. 2016 7:59
Karolína Plíšková je novou českou tenisovou jedničkou. Pomohl jí k tomu víkendový titul na turnaji v Cincinnati, který ji posunul už na jedenácté místo světového žebříčku.
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková | Foto: ČTK

Praha - Už má opět desítku na dosah. Česká tenistka Karolína Plíšková si nedělním turnajovým titulem v Cincinnati pomohla k jedenáctému místu ve světovém žebříčku, přeskočila Petru Kvitovou a stala se tak národní jedničkou. Díky finálovému vítězství rodačky z Loun nad Němkou Angelique Kerberovou se na světovém trůnu udržela Američanka Serena Williamsová.

Posun v pořadí zaznamenala i Barbora Strýcová, která ve dvouhře poskočila na 19. místo a vylepšila si tak kariérní maximum. Pořádný skok se jí ale povedl v deblovém žebříčku. Díky turnajovému vavřínu ze Cincinnati po boku Sanii Mirzaové se česká tenistka posunula ze 38. na 21. pozici.

Mezi muži v singlu dál neohroženě vládne Srb Novak Djokovič. Tomáš Berdych, který vynechá nadcházející US Open kvůli zánětu slepého střeva, si drží osmou příčku.

Vaclík pomohl Seville k výhře nad Levante čistým kontem

Fotbalisté Sevilly zvítězili v utkání 9. kola španělské ligy nad Levante 1:0. Čistým kontem k tomu přispěl český brankář Tomáš Vaclík.

Jediný gól utkání, ve kterém měla domácí Sevilla navrch, vstřelil čtyři minuty před koncem Luuk de Jong. Vaclík, na kterého šly čtyři střelecké pokusy, si připsal už čtvrtou nulu z devíti ligových startů.

San Sebastian po dvou ligových prohrách zvítězil nad Betisem Sevilla 3:1 a posunul se na čtvrté místo. Utkání však nezačal ideálně, od 12. minuty prohrával. Ještě do přestávky skóre otočil, po vlastní brance Javiho Garcíi z 22. minuty se o čtrnáct minut později trefil Willian José. Zisk tří bodů pro domácí stvrdil v 58. minutě Portu.

Athletic Bilbao pouze remizoval s Valladolidem 1:1. Za domácí pálil v 33. minutě Iňaki Williams, Valladolid vyrovnal v 71. minutě díky vlastnímu gólu Iňiga Martíneze.