Rybičky, kraťasy, úchvatné výměny. Štěpánek školil hvězdy, ale ukázal i prostředníček

Rybičky, kraťasy, úchvatné výměny. Štěpánek školil hvězdy, ale ukázal i prostředníček
Hodně slavných tenisových kousků předvedl Radek Štěpánek v zápasech proti Novaku Djokovičovi. Možná i proto si ho později Srb vybral za trenéra.
Jejich vzájemný duel z Wimbledonu 2014 je tak nabitý zajímavými okamžiky, že si musíme ukázat celý sestřih.
Slavný zápas proti Španělu Almagrovi v rozhodujícím zápase finále Davis Cupu 2012 a možná ještě památnější rybička.
Po boku Tomáše Berdycha odehrál Štěpánek v Davis Cupu spoustu důležitých duelů, ale tenhle volej stojí za to.
Foto: Reuters
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
17. 10. 2018 10:43
Podívejte se na nejzajímavější tenisové kousky Radka Štěpánka, který se ve čtvrtek večer ve hvězdné exhibici rozloučí s úspěšnou tenisovou kariérou.
 

Právě se děje

před 15 minutami

O víkendu bude vystaven Kupkův rekordní obraz

Ve výstavní síni areálu zámku v Opočně je tento víkend možné prohlédnout si obraz Františka Kupky nazvaný Plochy příčné II. V květnu byl vydražen za 78 milionů korun, čímž přepsal rekordy českých aukcí. Královéhradecký kraj dvoudenní výstavu připravil ve spolupráci s opočenskou radnicí ke 148. výročí narození Františka Kupky a ke 100. narozeninám mecenášky umění Medy Mládkové. Plochy příčné II jsou jedním z nejdůležitějších Kupkových děl a ukázkou progresivního výtvarného jazyka, kterým autor předstihl vývoj světového malířství. Dílo namaloval ve Francii, v roce 1946 ho věnoval pražskému příteli za pomoc s retrospektivou v Mánesu. V roce 1968 bylo plátno součástí velké Kupkovy výstavy ve Valdštejnské jízdárně, pak se ale vytratilo z povědomí veřejnosti. Až do letošní aukce jej vlastnila rodina původního majitele.

Zdroj: ČTK
Další zprávy