Rozlučka s kariérou • 18:30

Loučení Radka Štěpánka

Tým Štěpánek - Tým Djoković 7:6
Štěpánek - Djoković 7:6

Dobrý den, vítejte u online přenosu z tenisové rozlučky Radka Štěpánka, dvojnásobného daviscupového šampiona, který ve čtvrtek v pražské O2 areně oficiálně uzavře kariéru.

V pražské O2 aréně se dnes rozloučí s bohatou tenisovou kariérou vynikající český tenista a srdcař Radek Štěpánek. Jeho pozvání na tuto významnou akci přijal jeho dlouholetý deblový parťak Leander Paes, ale také aktuální světová dvojka a velký kamarád Štěpánka Srb Novak Djoković či floridský soused české legendy, bývalý skvělý tenista, Němec Tommy Haas.

Mimo tyto tenisové persony se dnes večer na scéně objeví také další významné osobnosti českého sportu. Účast přislíbil Jaromír Jágr, Pavel Nedvěd nebo například Petr Čech. Chybět samozřejmě nebude ani rodina Radka Štěpánka - rodiče a také jeho manželka Nicola Vaidišová.

Hlavní program tedy obstará utkání čtyřhry mezi páry Paes/Štěpánek - Djoković/Haas. Jak již sám karvinský rodák avizoval, duel budou doprovázet interaktivní změny. Máme se tedy rozhodně na co těšit.

Radek Štěpánek si během své bohaté kariéry připsal 5 titulů na okruhu ATP ve dvouhře a v tomto žebříčku dosáhl maximálně na krásné 8. místo. Na Grand Slamu se nejdále podíval do čtvrtfinále na Wimbledonu v roce 2006.

O poznání větší úspěchy zaznamenal devětatřicetiletý Čech ve čtyřhře. Za vše mluví 18 triumfů z podniků ATP, 2 tituly z Grand Slamu (Australian Open a US Open) či semifinále Turnaje mistrů. V deblovém žebříčku dosáhl Štěpánek nejvýše na 4. pozici.

Opomenout nelze ani jeho úspěchy v týmové soutěži. Pro Českou republiku dokázal spolu se svými spoluhráči dvakrát vyhrát Davisův pohár v letech 2012 a 2013. Památným se také stalo jeho rozhodující páté utkání v O2 areně proti Španělu Nicolasi Almagrovi, které Radek vyhrál 3:1 na sety.

Navíc se může pyšnit i olympijskou medailí. Po boku Lucie Hradecké zvládl zápas o třetí místo a na úkor páru Mirzaová/Bopanna brala česká dvojice bronz na hrách v Riu de Janeiru.

Radek Štěpánek - Novak Djokovič, turnaj v Dauhá 2017
Radek Štěpánek - Novak Djokovič, turnaj v Dauhá 2017 | Foto: Reuters

Včera do Prahy docestovala srbská hvězda Novak Djoković a tradičně oplýval dobrou náladou.

Moderátorem dnešní akce je Libor Bouček, který za malou chvíli představí oba týmy.

Kromě již zmíněné čtyřhry se můžeme těšit i na duel dvouhry Radka Štěpánka s Novakem Djokovićem.

V O2 areně již je vše připraveno k zahájení.

Zápas dvouhry s bude hrát na jeden set a v jeho průběhu si budou hráči měnit své deblové partnery.

Na hrací plochu přichází tým Novaka Djokoviće. Jako první je představena legedna formule 1 Mika Häkkinen.

Druhým do party v týmu srbské hvězdy je legenda světového tenisu Andre Agassi.

Jako předposlední se představuje výborný německý tenista Tommy Haas.

No a na závěr samozřejmě přibíhá na kurt kapitán týmu a aktuální světová dvojka Novak Djoković.

Na řadě je tým Radka Štěpánka. Jako první je Liborem Boučkem představen brankář Arsenalu Petr Čech.

Druhým do týmu českého tenisty není nikdo jiný než jedna z nejslavnějších českých ikon Jaromír Jágr.

Třetí článek tohoto družstva je další fotbalová legenda - Pavel Nedvěd.

V týmu rodáka z Karviné nesmí chybět ani jeho dlouholetý deblový parťák Leander Paes.

NO A NA ZÁVĚR SAMOZŘEJMĚ PŘICHÁZÍ NA KURT V O2 ARENĚ HLAVNÍ PERSONA DNEŠNÍHO VEČERA - RADEK ŠTĚPÁNEK, KTERÉMU DIVÁCI APLAUDUJÍ VE STOJE.

Radek Štěpánek předává celkem 4 šeky na 111 000 kč charitativním organizacím a nadacím a posléze si český hráč bere úvodní slovo.

Na úvod své řeči poděkoval Radek Štěpánek profesoru Pavlu Kolářovi, který se dlouho staral o zdravotní stav českého hráče.

Český tenista posléze dostává ozdobnou vázu za přístup k tenisu a za malou chvíli již odstartuje dlouho očekávaná čtyřhra.

Radka Štěpánka přivítaly na kurtu zaplněné tribuny O2 areny.

Český tenista se dále může těšit na tuto krásnou korunu.

Nyní se již na kurtu rozcvičují na jedné straně Leander Paes s Radkem Štěpánkem, proti kterým se na úvod postaví Novak Djoković a Tommy Haas.

Zbývající hráči obou týmů sedící na lavičce jsou oblečení v civilním oblečení, tak se necháme překvapit, zda se jich na kurtu vůbec dočkáme. 

Zbývá jen doplnit jméno umirového sudího. Je jím český rozhodčí Jan Smíšek.

Utkání právě začalo.

První krásná výměna zápasu. Všichni hráči se po chvíli aktivní hry Paese a Djokoviće potkali na síti a své údery doprovázeli hlasitými projevy. Nakonec tuto výměnu získal Tým Štěpánek.

Leander Paes si poté krásně doběhl mimo kurt a vedle sítě poslal míček nechytatelně do kurtu. Tým Djoković má ovšem gembol.

Na řadu přišel také první tweerer v podání Djokoviće, který zachránil situaci po lobu, ale nakonec po autu Paese získává první gem Djoković s Haasem.

Radek Štěpánek si připsal přímý bod z podání a Novak Djoković s humorem jeho vlastním ukazuje, že má špatnou raketu.

Parádní výměna, ve které bylo snad všechno. Paesův tweener, Haasův (byť nikterak nevýrazný smeč), vynikající obrana Štěpánkova týmu na síti. Fiftýn pro Štěpánka s Paesem, kteří následně srovnávají na 1:1.

Nyní si vzali výměnu na starost Djoković s Paesem a Štěpánek si přitom rezignovaně sedl na dvorec. Následně vyklidil prostor i Haas a tak jsme byli svědky prakticky singlového tenisu.

Haas poté výborně bránil prudkým Paesovým nástřelům. Německý tenista tomu poslednímu uhnul a míček od Paese letěl do autu, načež Ind gestem z recese vynadal svému soupeři.

Třetí gem se obešel bez brejků, kterých dnes nelze příliš očekávat. Djoković s Haasem si tedy podrželi servis.

V hledišti O2 areny je přítomen také Karel Gott, který sklidil bouřlivé ovace od fanoušků.

Paesovo první podání spodem nevyšlo a šlo se tedy přes druhý servis. Djokovićův tvrdý prohoz vybral Štěpánek krásně za zády, ale jeho následný volej pod nohou skončil v síti.

Leander Paes měl nyní i štěstí, když svůj křižný kontrakraťas otřel o síť a míček poté nechytatelně dopadl k lajně. Ind následně gesty hecuje publikum.

Paesovo další prasátko. Po něm hra pokračovala a Djoković se za síti sklonil a nastavil pouze raketu jako periskop. Po chvíli musel dobíhat lob soupeře a úderem zády k síti dvorec netrefil.

Nyní to mělo velmi rychlý konec. Štěpánek dal voleji velkou razanci a vybojoval výhodu.

Novak Djoković to nyní trochu odflákl a od základní čáry trefil na úkor exhibičního tempa síť - 2:2.

Paes tvrdými údery bombardoval Djokoviće, který nakonec na síti neodolal. Srbský tenista se při úderech trochu vysmíval svému soupeři, který jej nakonec potrestal. 

Strojové údery Paese a Djokoviće na síti dopadly lépe pro Srba a Němce. Haas poté doběhl lob, načež Štěpánek trefil jen síť - 2:3.

Radek Štěpánek v přestávce mezi gemy daroval dva své podepsané dresy malým nadějím českého tenisu a čtyřhra za chvíli může pokračovat.

Štěpánek s Djokovićem ještě pomáhají oběma dětem si trika obléknout, což musí být pro obě naděje obrovský zážitek.

Opravdu hodně vysoký lob Djokoviće Štěpánek doběhl a krásně jej přes hlavu poslal přes síť, načež srbský tenista pálil jen do ní.

První brejkbol je na světě. Paes na síti nedokázal míček dostat na druhou stranu.

Vzápětí ale Ind vše napravuje nekompromisní smečí a je tady shoda.

Djoković na returnu záměrně upustil raketu a Štěpánek své podání pozdržel. Tribuny ocenily tuto legrácku hlasitým potleskem.

Ani v této hře jsme se brejku nedočkali, byť k němu nebylo daleko.

Štěpánek teď komicky při podání Djkoviće vzal míček do ruky a napodobil situaci při jestřábím oku. Paes jej poté doplnil a ukázal, o kolik míček minul dvorec.

Štepánek s Paesem byli zahnáni daleko za základní lajnu, kde vybírali smeče soupeřů. Radek si dokonce sedl na stoličku pro rozhodčí, zahrál jeden obranný úder. Poté ale na další nedosáhl a balónek skončil v lóži za ním - 3:4.

Djoković se úspěšně bránil na základní lajně volejům Paese a Srb poté krásným prohozem po lajně překvapil oba soupeře.

Na řadu přichází první změna. Novak Djoković předává raketu Andre Agaassimu, který nastupuje v džínách a triku.

Agassi ovšem svou výměnu nezvládl a prudkým forhendem trefil síť. Následně předává raketu zpět srbskému hráči.

Tentokrát to byli sousedé z Floridy, kdo režíroval výměnu. Paes na protest odešel na lavičku a Djoković se na kurtu začal protahovat. Následně se však oba zapojili také do hry.

Djoković s Haasem si nyní dávali přednost a nakonec ani jeden z nich míček nezasáhl - 4:4.

Štěpánek ještě bojuje za nepříznivého stavu a volej posadil k postranní lajně. Djoković s jej posléze snažil vybrat patičkou.

Po prohraném gemu byl Radek hrubě nespokojen (v legraci) s umpirovým sudím a vykázal sudího pryč. Na jeho místo si následně sedne Tomáš Berdych.

Berdych poté zahlásil svůj první fiftýn pro Djokoviće díky pokažené smeči Leandera Paese.

Štěpánek si mezi výměnami pohrál s podavačem míčků a snažil se jej obehrát raketou jako při hokeji. Nakonec mu ovšem míček přihrál.

Srb to nyní trochu pokazil Haasovi, který hrál se Štěpánkem svou výměnu. Poslední z lobů českého hráče Djoković sice doběhl, ale nasměroval balónek do sítě.

Djoković se komicky nechal nastřelovat Paesem na síti, ale nakonec fiftýn slaví Štěpánek s Paesem, kteří srovnávají na 5:5.

Berdych zahlásil Djokovićovi chybu nohou a následuje druhé podání. Srb mu to následně chtěl vrátit tím, že bude parodovat Bedycha na podání, ale bod získává Tým Štěpánek.

Srb nyní při podání napodoboval bývalé i současné hráče a gem se i díky tomu ocitl na shodě. Djoković si nyní žádá radu Mariana Vajdu, který mu z hlediště uděluje pokyny, jak správně zasmečovat.

Djoković ani teď díky přetaženému úderu soupeře neztratil servis a ujímají se znovu vedení. Tentokrát 6:5.

Mezi členy týmu Radka Štěpánka se mezitím objevil další vynikající hokejista Martin Havlát a zápas bude za chvíli pokračovat.

Opět se všichni hráči utkali na síti a Štěpánek s Paesem vybojovali gembol.

Chybou Tommyho Haase končí dvanáctý gem a čeká náš trochu očekávaně tie-break.

Djoković si naskočil při returnu na podání Radka a nádherným úderem získává druhý bod pro svůj tým, které vede 2:0.

Ve velmi exhibičním tempu pokračuje i zkrácená hra, kterou Štěpánek ozdobil krásným kraťasem za síť ven z kurtu.

Novak nyní záměrně pouštěl míček za sebe s úmyslem, že jej zahraje z otočky. Nakonec však minul a je srovnáno - 3:3.

Tommy Haas překvapil všechny, když zahrál na síti hlavičkou. Paesovi se posléze již míček nepodařilo dostat na polovinu soupeřů.

Nyní hráli všichni hráči na síti vměstnaní snad na metru a vyměňovali si míčky. Po několika (i nečistých) úderech získal bod Radek s Leanderem.

Radek nyní zavolal na Paese: "Jdu, vole", načež mu Ind výměnu přenechal a Haas poté jeden z prudkých úderů záměrně pustil za sebe, kde tušil Djokoviće, který s tím ovšem vůbec nepočítal.

Tým Štěpánek nyní nevyužil první mečbol, ale vzápětí má ještě jednu možnost k ukončení duelu.

Djoković se krásně bránil i za cenu obranných úderů z otoček a výskoků. Nakonec pustil Štěpánkův úder do autu a tie-break tak pokračuje za stavu 6:6.

Djoković šikovně prodloužil raketou Haasův krátký úder tak, aby míček dostal na polovinu soupeřů. Tato finta však v tenise není povolena, a tak má Tým Štěpánek třetí mečbol.

Jenže přichází dost možná chtěná dvojchyba a následně i pokažený úder Radka a rázem má mečbol Tým Djoković.

Novak velmi okatě pustil Paesův forhend za sebe do dvorce a mečbol je pryč.

Ind vzápětí tasí krásný return po lajně, za kterým se Djoker jen ohlédl. Další mečbol pro Štěpánka s Paesem.

A ten již proměňují. Radek Štěpánek a Leander Paes vítězí v úvodní čtyřhře rozlučky, která zatím musí diváky opravdu hodně bavit. O poslední bod se stylově postaral Radek Štěpánek, kterému Tommy Haas na několik pokusů nahrál na smeč na síti, odkud Český lev hřebík dokonale zatloukl.

Po skončení čtyřhry jsou ještě postupně oceněni všichni aktéři zápasu, včetně "náhradního" sudího Tomáše Berdycha.

Čtyřhra je tedy u konce a za malou chvíli odstartuje singl mezi Radkem Štěpánkem a Novakem Djokovićem. O hudební vložku se nyní postará další host Michal David.

Před začátkem dvouhry ještě budeme svědky několika rozhovorů. Ten první obstará legenda formule 1 Mika Häkkinen, který se podle svých slov zná s Radkem Štěpánkem z Monaca a vypráví také o svém vztahu k tenisu.

Následuje interview s fotbalovou ikonou Pavlem Nedvědem, který hovoří o atmosféře dnešního večera, o své roli kouče při rozlučce a o pochopitelně i o Radku Štěpánkovi. 

Třetím zpovídaným je momentálně zraněný tenista Tomáš Berdych, jenž na úvod rozhovoru vzpomínal na společné léta na kurtu s Radkem Štěpánkem. Prozradil také vyplňuje v současné době se věnuje velkému množství rehabilitací a jízdě na kole. Na závěr se zmínil, že plánuje začít s novou sezónou turnajem v Aucklandu a pokud se mu to podaří, tak by se rád před ním postavil na kurt ještě v jednom podniku.

Nyní má slovo Jaromír Jágr, který prozradil, jak vidí ve svých očích loučícího se Štěpánka a dává ho za vzor mladým sportovcům. Nakonec zodpovídal otázku svého návratu na led. Comeback se měl konat již minulý týden, ale legendární 68 jej ještě odložila z přetrvávajících zdravotních důvodů a dodala, že se vrátí až bude ten pravý čas a bude stroprocentně připraven.

Nyní už se ovšem schyluje k závěrečné dvouhře. Před jejím startem předá Tereza Maxová korunu oběma tenistům.

Po předání ještě proběhl rozhovor s Tommym Haasem. Ten prozradil, že se znají velmi dlouho, mají vedle sebe domy na Floridě, trénovali spolu a společně se svým partnerkami chodili na večeře. Také se zmínil, že si užil dnes přítomnost zpěváka Karla Gotta.

Rozhovoru neunikl ani Andre Agassi, pro kterého bylo pozvání překvapením. Hovořil také o hře Radka Štěpánka a vyzdvihl jeho přístup a vlastenectví.

Nyní již následuje rozcvička čtrnáctinásobného grandslamové šampiona ve dvouhře Novaka Djokoviće a dvojnásobného vítěze Grand Slamu v deblu Radka Štěpánka.

Utkání právě začalo.

Zápas na šest gemů začal Radek Štěpánek přímým bodem z podání.

Jedna z mnoha kuriózních a exhibičních situací při úvodním deblu.

Foto: Milan Kammermayer

Po úvodním gemu je hra přerušena a slovo dostává Libor Bouček, který uvedl překvapení Novaka Djokoviće. Na kostce nad kurtem jsou nyní promítány pozdravy a vzkazy slavných bývalých i současných tenistů. Mezi nimi například promluvil Borna Čorić, Boris Becker a nebo také Janko Tipsarević, kterému Radek v minulosti po jednom ze zápasů ukázal vztyčený prostředníček.

Drobnou přestávku máme za sebou a zápasu může pokračovat za stavu 1:0 pro českého tenistu.

A hra má o poznání vyšší tempo než předchozí čtyřhra. Djoković se nyní marně bránil na síti palbě Radka Štěpánka.

Srb se nyní dopustil dvojchyby  Čech má k dispozici brejkbol.

Páska nyní hrála se Srbem, který nakonec dokázal procpat míček na druhou stranu. Následně ukazuje do hlediště a z legrace děkuje za předchozí radu Marianu Vajdovi.

Djoković další brejkboly nepřipustil a přidal trochu na plynu. Výsledkem je vyhraný gem a srovnání na 1:1.

Štěpánek nyní tlačil očima míček do kurtu i dlouho po jeho dopadu do zámezí. Srb tak snižuje na 30:15.

Srb dělal své maximum a v gymnastických polohách vybíral údery Radka, který nakonec předvedl povedený vítězný kraťas a rozjíždí své tanečky po kurtu.

Gem je u konce a Radek Štěpánek si podržel podání. Na programu je další překvapení od Novaka Djokoviće.

Tentokrát český tenista obdržel vzkazy od Alexandera Zvereva, Juana Martína del Potra, Andy Murrayho, kteří mimojiné Štěpánkovi přáli štěstí při zápasu s Novakem, ale také mu popřáli jen to nejlepší do dalších let.

Laciné chyby nyní byly k vidění na obou stranách. Po té Radkové se ujímá vedení 30:15 znovu srbský tenista.

Ten si vzápětí vypracoval dva gemboly a hned ten první proměnil. Štěpánek poslal krásný prohoz po lajně, který Radek vyhodil do zámezí.

Štěpánek dal vzpomenout fanouškům na své kraťasy. Nyní si jedním z nich přitáhl Novaka k síti, který na něj zareagoval kontrakraťasem a zůstal stát v rohu u sítě a čekal na Radkovu kulišárnu. Ta však nepřišla a Štěpánek pohodlně trefuje odkrytý kurt.

Tohle je Radek Štěpánek, jak jej známe. Po vyhraném fiftýnu dostává pohyby i gesty diváky do varu.

Djoković šel ihned po servisu na síť, kde se bránil Štěpánkovým palbám. Nakonec to zvládl a po kratším úderu má brejkbol.

Radek Štěpánek nyní přetáhl svůj úder a míček skončil v autu. Jsme tak svědky vůbec prvního brejku dnešního večera.

Nyní si vzal slovo Raděk Štěpánek, který děkuje svému týmu, který jej doprovázel při jeho tenisovém životě a při své řeči se jen stěží brání emocím.

Radek Štěpánek na dálku na Floridu děkuje také Petru Kordovi, který se z rodinných důvodů nemohl dnešního velkého večera zúčastnit.

A už se zase hraje. Djoković při úvodní výměně šesté hry pálil od základní lajny do sítě.

A znovu je z toho síť v podání srbského tenisty. Štěpánek se odhodlal na síť, ale nakonec nemusel tasit další úder.

Srbovi nyní uletěl slizovaný bekhend po lajně a Radek má dva brejkboly.

A nyní opět něco z exhibičního tempa. Štěpánek si při smečích Djokoviće vzal kšiltovku od podavače míčků a následně mu ji během hry i vrátil. Djoker ale nakonec hřebík nekompromisně zabil.

Český tenista poté předal raketu jednomu ze sběračů, který ve výměna udolal Novaka Djokoviće a vybojoval pro Radka podání Srba.

Srb ale velmi rychle čistou hrou bere podání českého tenisty a vede. Následovat budou další pozdravy světových hráčů, které obstaral Novak Djoković.

Jako první v této fázi jej přivítal Ivan Lendl v tenisovém důchodu. Poté přidal poděkování a přání všeho nejlepšího i Rafael Nadal s Rogerem Federerem.

Radek ale i díky chybě Djokoviće vede velmi rychle 0:30 při podání Srba.

Oba teď předvedli divákům parádní výměnu, která končí přesným úderem Štěpánka. Novak jej ještě stačil doběhnout, ale míček na druhou stranu již nedostal.

Brejk čistou hrou také na druhé straně. Djoković měl prohoz po lajně Radka na raketě, ale nakonec míček nedoletěl ani do sítě.

Novak Djoković v jedné z dalších výměn netrefil dvorec a Radek tak díky tomu srovnává na 30:30.

Jenže přichází chyba českého hráče a s ní i brejkbol pro světovou dvojku.

Srb dělal, co mohl v první fázi výměny. V té další chtěl zahrát exhibičně mezi nohama, ale jeho úder skončil v síti.

Vzápětí si Djoker vypracoval brejkbol, při kterém si Srb klekl k síti a Radek trefoval jeho raketu. Novak poté míček uklidil k lajně a je tady znovu brejk.

Další pauzu vyplní proslov Radka Štěpánka, který bude chtít poděkovat svým rodičům a bratrovi. Na úvod jeho řeči se mu ovšem těžko hledají slova a jeho proslov je opravdu velice emotivní.

Pauza je u konce a zápas bude pokračovat podáním Novaka Djokoviće.

Krásná, opravdu krásná výměna, při které Radek soupeře rozběhal a poté míček po lajně nechytatelně uklidil.

Po dalších dvou autech srbského hráče má Radek k dispozici dva brejkboly.

Štěpánek zahrál velmi pěkně po lajně a Srb poté minul dvorec. Je srovnáno 5:5.

Štěpánek nyní při svém servisu nepřipouští žádné komplikace a povedenými údery si vypracoval tři gemboly.

 A čistý gem ukončuje parádním bekhendem do rohu kurtu, za kterým se Srb marně dotahoval.

Výborný směr, délka úderů i razance o Radka, který srovnává na 15:15.

Za stavu 30 oba mohl Radek dosáhnout na brejkbol, ale ten se nekonal. Srb poté forhendem do protipohybu ukončil gem a je tady tie-break.

Zkrácená hra ale pro Radka nezačíná dobře. Český hráč pokazil nabíhaný volej u u sítě.

Srb se posléze snažil zaútočit po čáře, ale míček vyletěl do zámezí. Radek se dostává do vedení 2:1.

Lahůdkový halfvolej Štěpánka dopadl do rohu kurtu. Srb jej ještě doběhl, ale pouze nahrál Radkovi na další snadný volej od sítě.

Páska teď hrála proti srbskému hráči při prohozu po čáře. Světová dvojka již ztrácí tři body ve zkrácené hře.

Štěpánek ovšem také kazí a míří do autu. Za stavu 4:2 pro českého hráče dochází k výměně stran.

Srb ovšem pěti míčky otáčí stav z 1:4 na 6:4 a má k dispozici dva mečboly.

Srb si byl vědom důležitosti výměny a míček od základní čáry posílá do sítě. Uvidíme, co druhá mečbol.

Také druhá mečbol je překvapivě odvrácen. Djoker nahrál Štěpánkovi na síť, odkud se Čech nemýlil.

To je dlouhé. Djoković od základní čáry přetáhl úder a je tady mečbol pro změnu pro Radka Štěpánka.

Je konec. Djoković nezvládl nabíhaný volej a míček dopadl těsně za základní lajnu. Radek Štěpánek se tak rozloučil se svou bohatou kariérou vítězně a ve velkém stylu.

Rozlučka právě skončila.

Po utkání si vzal slovo poražený tenista Novak Djoković, který mluví jen v superlativech o Radku Štěpánkovi. Mimojiné vrdí, že je jako jeho bratr, vyzdvihuje jeho přístup přeje mu jen to nejlepší.

A na samotný závěr si bere slovo pochopitelně Radek Štěpánek. Děkuji všem přítomným za všechny okamžiky, které s nimi mohl prožít, za což mu následně aplauduje vyprodaná O2 arena.

Štěpánek pokračuje v děkování a také vzpomínání na dětství. Zmínil, že mu dal tenis opravdu hodně a díky němu poznal i svou lásku Nicole Vaidišovou, kterou nyní spolu se svou dcerou Stellou pozval na dvorec.

Radek nezapomněl poděkovat ani kotli českých fanoušků, kteří český tým podporovali na všech zápasech David Cupu.

Na závěr své řeči Radek poděkoval všem fanouškům a rozloučil se slovy: "Budete mi všichni chybět".

Bohatá kariéra Radka Štěpánka je tak u konce, stejně jako náš online přenos. Děkuji Vám všem za pozornost a přeji hezký zbytek večera.

Právě se děje

před 8 hodinami

Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska

Americký prezident Donald Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska, oznámil Pentagon. Spojené státy mají v této africké zemi zhruba 700 vojáků. Jejich úkolem je pomáhat místní armádě porazit radikály ze skupiny Šabáb, která je napojená na mezinárodní teroristickou síť Al-Káida. Misi v Somálsku se ve Spojených státech velké pozornosti nedostává, přestože je klíčovým pilířem globálních snah Pentagonu porazit Al-Káidu.

Možné důsledky stažení amerických vojáků ze Somálska se Pentagon podle agentury Reuters v prohlášení snaží zlehčit. Experti však dlouhodobě varují, že stažení těchto sil může vést k vážnému zhoršení bezpečnostní situace v africké zemi. Pentagon uvedl, že snížení počtu vojáků nepředstavuje změnu americké pozice. 

Rozhodnutí šéfa Bílého domu Reuters označil za součást širšího Trumpova záměru snížit počty amerických vojáků na zahraničních misích před tím, než v lednu 2021 opustí Bílý dům. Snížit se má také počet amerických vojáků v Iráku a Afghánistánu.

Další zprávy