Odvážný krok Plíškové. Po slavném trenérovi zůstávají zhrzené tenistky

av av
3. 12. 2020 10:37
Před dvěma lety se stal prvotřídní hvězdou mezi tenisovými trenéry, když na absolutní vrchol dostal mladou Japonku Naomi Ósakaovou. Nyní je Sascha Bajin po sérii zvláštních rozchodů koučem s kontroverzní pověstí. "V tomhle angažmá hraju i o svou reputaci," říká šestatřicetiletý Němec, nový trenér české jedničky Karolíny Plíškové.

Se Serenou v jednom domě

Serena Williamová a její sparing partner Sascha Bajin na Turnaji mistryň 2014
Serena Williamová a její sparing partner Sascha Bajin na Turnaji mistryň 2014 | Foto: Reuters

Narodil se v roce 1984 v Srbsku jako Aleksandar Bajin. Dnes mu nikdo neřekne jinak než Sascha. Anebo Big Sascha, což je přezdívka, kterou mladý kouč získal už v týmu Sereny Williamsové, v němž působil dlouhých osm let.

Sparingpartnera jedné z největších tenisových legend dělal už ve svých třiadvaceti a k působivému rozvoji jeho pozdější kariéry přispěl i fakt, že si dokázal získat Sereninu důvěru. Stal se jejím velkým kamarádem, de facto vrstevníkem, kterému se mohla se vším svěřovat. Byl diskrétní, za všech okolností loajální, tři roky dokonce bydleli ve stejném domě.

Zrodila se oceňovaná spolupráce, která ambiciózního Bajina vystřelila k velké trenérské kariéře.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny Kabátek zůstane ve své funkci. Správní rada nepovažuje jeho přednostní očkování za porušení právních předpisů

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Zemřel fotograf Pavel Jasanský, bylo mu 82 let

Ve věku 82 let zemřel Pavel Jasanský. Byl jedním z nejosobitějších a nejinovativnějších českých fotografů 60. až 80. let minulého století, míní kurátor Pavel Vančát, který s ním spolupracoval na mnoha výstavách. Jasanský se věnoval divadelní fotografii a grafické úpravě tiskovin, fotografoval zpěváky i hudební skupiny. Spolupracoval s Divadlem za branou či Divadlem Na zábradlí.

Vytvářel subjektivní dokumenty a rozměrné snímky aktů, asambláže a plastiky. Kromě fotografií tvořil i grafiky, objekty, přemalby fotografií, projekce a instalace. V letech 1981 a 1982 se podílel na neoficiální výtvarné akci Most, kterou organizoval Jiří Sozanský a která reagovala na destrukci města Most. Po pádu komunismu spoluzaložil agenturu Signum a provozoval vlastní grafické studio Jago, v 90. letech také učil na pražské FAMU.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 32 minutami

Britský prodejce oblečení Boohoo koupil značku Debenhams. Obchody převzít nechce, hrozí zánik 12 000 míst

Britský on-line prodejce oblečení Boohoo koupil zhruba za 55 milionů liber (1,6 miliardy Kč) značku Debenhams, včetně jejího webu. Žádný ze 118 obchodů, které má Debenhams na hlavních třídách britských měst, se ale Boohoo převzít nechystá. Zájem nemá ani o zaměstnance, takže v ohrožení je až 12 000 pracovních míst. 

Společnost Boohoo převzetí značek Debenhams popisuje jako transformační záležitost a označuje ji za velký krok. Podmínky dohody ale znamenají zánik pracovních míst, což v prosinci avizovali už správcové Debenhams, když zahájili likvidaci této 242 let staré firmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy