Na Prague Open se představí dvojnásobná grandslamová šampionka

ČTK ČTK
16. 4. 2019 14:23
Dvojnásobná grandslamová šampionka Světlana Kuzněcovová se po třech letech objeví na pražské akci WTA. Bývalá světová tenisová dvojka dostala na J&T Banka Prague Open divokou kartu. O startu Rusky, která se vrátila na dvorce minulý týden po sedmiměsiční pauze, informoval web turnaje.
Světlana Kuzněcovová
Světlana Kuzněcovová | Foto: Reuters

Třiatřicetiletá hráčka hrála ve Stromovce na antukových kurtech Sparty naposledy v roce 2016. V roli nejvýše nasazené tehdy došla do semifinále. Aktuálně je vítězka US Open 2004 a Roland Garros 2009 na stém místě žebříčku dvouhry.

Jedničkou turnaje, jehož pátý ročník od povýšení na okruh WTA se uskuteční s dotací 250 tisíc dolarů od 29. dubna do 4. května, by měla být Karolína Plíšková. V hlavní soutěži jsou přihlášené rovněž Kateřina Siniaková, Markéta Vondroušová a Barbora Strýcová. Divokou kartu dostala s kariérou se loučící Lucie Šafářová.

Doplnit české zastoupení v hlavní soutěži se z kvalifikace pokusí Kristýna Plíšková, Karolína Muchová, Marie Bouzková, Tereza Smitková a Tereza Martincová.

Petra Kvitová se letos rozhodla neobhajovat titul, ale na Spartě se objeví. V pondělí 29. dubna se dvojnásobná vítězka Wimbledonu zúčastní dětského dne. "Slíbila, že na dětský den určitě přijde," řekla turnajová ředitelka Petra Černošková.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 minutami

Rusko vyhostí v odvetě za krok Washingtonu deset amerických diplomatů

Rusko vyhostí deset amerických diplomatů a zváží další odvetné kroky vůči Washingtonu, oznámil dnes ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Americkému velvyslanci zároveň doporučil, "aby se vrátil domů ke konzultacím". Moskva podle šéfa ruské diplomacie vyhostí i tři diplomaty z Polska v odpovědi na podobný krok Varšavy. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Prezidenti Macron a Zelenskyj a kancléřka Merkelová po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska od ukrajinských hranic a z Krymu

Prezidenti Francie a Ukrajiny Emmanuel Macron a Volodymyr Zelenskyj s německou kancléřkou Angelou Merkelovou po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska z ukrajinských hranic a z Krymu. Ruský prezident Vladimir Putin dnes naopak vyzval Macrona a Merkelovou, aby donutili Ukrajinu k zastavení provokací na hranicích s Ruskem. Napjatá situace trvá už déle než týden, Rusko poslalo k hranicím desetitisíce vojáků, kteří se tam účastní vojenského cvičení.

Další zprávy