Milovala jsem každou vteřinu té bitvy. Reklama na tenis, Kvitová uchvátila výhrou nad Serenou

av av
15. 8. 2018 13:31
Česká jednička v Cincinnati důrazně připomněla tenisové planetě, že když má den, porazí kohokoli.
Podívejte se na sestřih utkání mezi Kvitovou a Williamsovou. | Video: www.youtube.com

Praha/Cincinnati - Už uvedení obou hráček na centrální kurt v americkém Cincinnati nahánělo husí kůži na končetiny tenisových fanoušků. 

"Pokud máte rádi tvrdé a rychlé vítězné údery, tohle je místo, kde máte dnes večer být. Dvě legendy tenisu znovu proti sobě, po více než třech letech," hlásil komentátor WTA a obě hráčky vítal na dvorci bouřlivý aplaus.

Utkání mezi Petrou Kvitovou a Serenou Williamsovou budilo obrovská očekávání. Tak vysoká, že reálně hrozilo zklamání z jejich nenaplnění. To se ale nestalo. Byl to skvělý duel, prvotřídní a také nelítostný tenis od začátku do konce.

"Milovala jsem každou vteřinu téhle bitvy," napsala česká tenistka po slavném triumfu. Vývoj setů? 6:3, 2:6, 6:3. Přesně za dvě hodiny. "Vždycky je to něco speciálního, hrát proti Sereně. A moc děkuji i fanouškům v Cincinnati, že vydrželi do pozdních hodin," dodala Kvitová na Twitteru.

Nadšené byly i osobnosti světové tenisové žurnalistiky. Třeba Steve Tignor. Američan na webu tennis.com uvedl: "Tohle nebyl klasický zápas jedna útočí, druhá se brání. Tohle bylo: buď napal winner, nebo jdi domů."

Kvitová nastoupila do zápasu ve velkém stylu. V prvních dvou gemech na příjmu dostala třiadvacetinásobnou grandslamovou vítězku vždy do problémů. Naopak sama na podání zaznamenala dvě čisté hry. V pátém gemu už slavnou soupeřku prolomila a pak jí sebrala servis ještě jednou, na konci setu. Češka hrála fantasticky, trefovala esa, přímé body, Serena nevěděla, jak se bránit. Stejně jako proti dělovým returnům.

Ve druhém dějství se ale karta otočila. Najednou to byla Williamsová, kdo byl agresivnější, důraznější a kdo nenechal sokyni dýchat. "Proti Kvitové byla Serena vždy o něco bdělejší. Dobře ví, že Češka je jednou z mála hráček, které se jí vyrovnají v rychlosti úderů," všiml si Tignor.

Třetí set ale přinesl další působivý obrat. Češka hned v úvodu ztratila servis, rychle si ho ale vzala zpět a rebrejk potvrdila čistou hrou na podání. Totéž zopakovala v pátém gemu, po kterém následoval další brejk. Kvitová se dostala do nezastavitelného tempa a Williamsová to pochopila až v závěru.

Snažila se více riskovat, více se tlačit dopředu, ale už bylo pozdě. Šestá hráčka světového žebříčku připustila jen jednu miniaturní komplikaci. To když v závěrečné deváté hře neproměnila mečbol a pustila nejlepší hráčku historie ke shodě. Druhou šanci už zúročila.

"Petra Kvitová ukázala oslňující tenis při výhře nad Serenou Williamsovou," zněl podtitulek reportáže na oficiálních stránkách organizace WTA.

"Tohle mělo být finále," nechal se slyšet renomovaný redaktor NY Times Ben Rothenberg. A dodal: "Šlo o jejich nejlepší zápas v historii."

Češka se s Američankou utkala posedmé. A připsala druhou výhru. Navázala tak na zmíněný nyní již předposlední duel z roku 2015, kdy Williamsovou v semifinále na antuce v Madridu porazila poprvé v kariéře.

Tenisový blockbuster si užila i známá tenisová novinářka Courtney Nguyenová. "Děkuji Sereno a Petro, že jste dokázaly, proč je zločinem proti tenisu, že jste spolu hrály zatím jen šestkrát," svěřila se Twitteru.

Kvitová zaznamenala neuvěřitelné 40. vítězství v sezoně, o rozjetí páté desítky výher se pokusí v osmifinále proti Francouzce Kristině Mladenovicové. V Cincinnati se české hráčce v posledních letech nedařilo, pravidelně končila ve druhém kole. Jejím místním maximem je semifinále z roku 2012.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy