reklama
 
 

McEnroe v ráži. Djokovič podle něj s vírou v mír a lásku ztratil instinkt zabijáka

29. 6. 2017 8:26
Zničila spolupráce s Pepe Imazem v Novaku Djokovičovi smysl pro sportovní soutěživost? John McEnroe se domnívá, že částečně ano.

Praha - Samozvaný tenisový komisař zase řádí. Osmapadesátiletý John McEnroe svým nedávným komentářem urazil těhotnou Serenu Williamsovou a prakticky současně se pustil do zajímavé analýzy současné krize Novaka Djokoviče.

Srbský tenista podle americké legendy ztratil záři svého zabijáckého instinktu tím, že začal spolupracovat se španělským duchovním guru Pepe Imazem.

"Z emocionálního hlediska možná cítil, že chce přivést do týmu někoho, kdo hodně objímá jiné lidi. To se ale moc neslučuje se zabijáckým instinktem, který Djokoviče předtím zdobil," řekl rodák z německého Wiesbadenu v rozhovoru pro britský The Guardian.

"Ten instinkt automaticky neztratíte. Ale je pak složitější dostat se z rozpoložení plném míru a lásky na kurt, kde je třeba se rvát, naštvat se a obrazně řečeno šlápnout někomu na hlavu," prohlásil McEnroe.

Djokovič pracuje s Imazem posledních pár let, Španělova role v týmu a vliv na Srba ovšem výrazně vzrostl až v letošní sezoně, kdy se dvanáctinásobný grandslamový šampion rozloučil s oběma hlavními trenéry, Borisem Beckerem i Mariánem Vajdou.

Právě to podle McEnroea ovlivňuje Djokovičovy výkony na kurtu, které letos zatím zůstávají výrazně za očekáváním. Srbský hráč klesl až na čtvrté místo světového žebříčku, přičemž na Australian Open vypadl po šokující prohře s Uzbekem Denisem Istominem už ve druhém kole.

Na French Open pak došel pouze do čtvrtfinále, kde schytal třísetovou porážku a potupného kanára od mladého Rakušana Dominica Thiema.

"Myslím si, že je prostě jeho zabijácký instinkt trochu ve stínu té řekněme duchovní stránky. Ale je to určitý progres a uvidíme, kam se Srbova hra ještě vyvine," řekl McEnroe.

Jinak ale podle amerického odborníka není překvapením, že u Djokoviče došlo po dvou fantastických sezonách k útlumu.

"Je samozřejmě složitější se na vrcholu udržet, než se tam dostat. Novak má fenomenální kariéru a bylo nabíledni, že půjde trochu dolů poté, co se stal prvním hráčem po 47 letech, který měl v aktuálním držení všechny čtyři grandslamové tituly," uzavřel McEnroe.

autor: Aleš Vávra | 29. 6. 2017 8:26

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama