Tenisová raketa sezony slaví plnoletost. Na Wimbledon dosáhla. Teď vyhrát grandslam, sní Vondroušová

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
28. 6. 2017 6:28
Markéta Vondroušová slaví osmnácté narozeniny premiérovou wimbledonskou účastí. Český tenisový talent teď sní sen o tom, jak jednou vyhrát grandslam.
Markéta Vondroušová
Markéta Vondroušová | Foto: ČTK

Praha/Londýn - Loni ji trápilo vleklé zranění a pořádně nevěděla, jestli se bude moci tenisu dál naplno věnovat, v letošní sezoně prožívá Markéta Vondroušová možná nejšťastnější období v životě. Ve středu slaví 18. narozeniny s tím, že je 77. hráčkou světa a příští týden nastoupí v hlavní soutěži milovaného Wimbledonu.

Na kurtu rodačka ze Sokolova rozhodně nepůsobí jako teenagerka, spíš jako vyhraná a zkušená tenistka. Sama ani oficiální posun mezi dospělé nijak neprožívá. "Od 15 let jsem sama v Praze, mám tím pádem tu dospělost trochu posunutou, vůbec mi nepřijde, že by osmnáctiny znamenaly nějakou změnu," řekla deníku Aktuálně.cz Vondroušová.

Teď už se může česká tenisová naděje beztrestně napít alkoholu, ale na velké oslavy není čas. V Londýně se hráčka pražského I. ČLTK už poctivě připravuje na tenisový svátek roku.

"Přiletěla teď za mnou ségra s přítelem, tak mám v den narozenin volno od tenisu a půjdeme se někam podívat, ale jinak to s rodinou oslavíme až po Wimbledonu," nastínila plány.

Ten největší dárek už má ale pár dnů doma. Rodiče jí pořídili štěně mopse jménem Brownie. "Strašně dlouho jsem si ho přála a pořád jsem s tím rodiče otravovala, až mamka dovolila. Čekali jsme na něj už od března, takže to vlastně narozeninový dárek není, ale teď se o něj musí mamka starat, což už takový dárek je," směje se Vondroušová.

Miss my little boyyy❤️

Příspěvek sdílený Markéta Vondroušová (@marketavondrousova),

Radovánky s psím miláčkem jí tak po French Open pomohly odreagovat se od tenisu, kterého v této sezoně zažívá nevídanou porci. Už odehrála 63 zápasů, z páté stovky se bleskově posunula do té první a pro suverénní výkony v kvalifikaci pařížského grandslamu si vysloužila slova obdivu i od zahraničních odborníků.

Došla z ní do druhého kola, kde podlehla Darje Kasatkinové z Ruska. Po zápase přiznala, že ji pobolívala ruka. A ta ji přitom trápila většinu loňské sezony. Obavy z návratu někdejších potíží rychle zahnal odpočinek.

"Teď už je to v pořádku, odpočinula jsem si. Bylo to tou spoustou odehraných zápasů po sobě," uvedla.

Před Wimbledonem už absolvovala dva turnaje. V Birminghamu prošla z kvalifikace do prvního kola, kde podlehla pozdější finalistce Australance Ashleigh Bartyové, v Eastbourne se poroučela hned v úvodním kvalifikačním duelu po porážce od Cvetany Pironkovové z Bulharska.

"V Birminghamu to nebylo špatný, odehrála jsem tam dobrý zápasy, v Eastbourne dost foukalo a soupeřka hrála výborně. Na trávě toho moc odehráno nemám, tak jsem si hlavně zvykala, věřím, že teď už to bude jen a jen lepší," prohlásila Vondroušová.

V předchozích sezonách získala největší zkušenosti z travnatého povrchu právě na juniorce Wimbledonu. Tam se do celého areálu i turnaje zamilovala a vysnila si, že si tu jednou zahraje hlavní soutěž mezi dospělými. To se jí letos splní. 

"Teď se v první řadě těším na první zápas a uvidíme, jak to půjde," říká. Když se jí zeptáte na další sen, když tenhle už je pasé, chvíli přemýšlí. "Nevím, asi vyhrát grandslam…?" dodává s úsměvem.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Odpůrci arménského premiéra vtrhli do vládní budovy

Odpůrci arménského premiéra Nikola Pašinjana vtrhli v pondělí do vládní budovy v centru Jerevanu a požadovali Pašinjanův odchod, informovaly agentury.

Zdroj: ČTK
Další zprávy