Masakr hvězd na US Open. Plíšková přežila o vlásek, Kvitová křičela úlevou

Podívejte se na fotografie z druhého dne grandslamového US Open.
Naomi Ósakaová pokračuje ve svém tenisovém pádu. Nenasazená Japonka v New Yorku slavila před dvěma i čtyřmi lety, tentokrát ale doplatila na zákeřný los a pod zataženou střechou stadionu Arthura Ashe podlehla domácí hvězdě Danielle Collinsové.
19. hráčka světa využila trápení Ósakaové, v první sadě zvládla tie-break a ve druhé už dominovala. Japonská hráčka při sedmém startu vůbec poprvé skončila na US Open v prvním kole. "Tohle prostě není dobrý rok. Je to pro mě hodně těžké," uvedla Ósakaová. Hned úvodní duel prohrála i v Paříži.
Podobně euforické pocity jako Collinsová prožila v úterý v New Yorku zkušená Francouzka Alize Cornetová. Z turnaje vyřadila obhájkyni šokujícího loňského titulu, mladou Britku Emmu Raducanuovou.
Vítězné gesto Francouzky Alize Cornetové. Dvaatřicetiletá hráčka na Wimbledonu senzačně vyřadila polskou královnu Igu Šwiatekovou a v New Yorku si připsala další velký úspěch.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
31. 8. 2022 11:33
US Open v New Yorku pokračovalo druhým dnem a tenisty opět trápilo vedro. Rafael Nadal začal zle, nakonec ale mohutně slavil. Mezi ženami došlo k celé řadě překvapení. Vypadly obhájkyně titulu, čerstvá vítězka Wimbledonu i čtyřnásobná grandslamová šampionka. Zkušené Češky přežily a senzační úspěch zaznamenala sedmnáctiletá Linda Fruhvirtová. Podívejte se na fotografie z Flushing Meadows.
 

Právě se děje

Další zprávy