Zlá žena tenisu. Putincevová opět naštvala Strýcovou, na diváky metala prostředníčky

av av
17. 1. 2019 13:55
Australian Open má za sebou teprve čtyři dny, přesto se dá říct, že už jedna korunovace proběhla. Na titul zlé ženy světového tenisu důrazně aspiruje kazašská hráčka Julia Putincevová.
Julia Putincevová.
Julia Putincevová. | Foto: Reuters

Barbora Strýcová svůj názor na moskevskou rodačku už léta nikterak neskrývá. Na loňském French Open, kde se obě tenistky potkaly v důležitém boji o čtvrtfinále, přiznala, že se snažila Kazašku při jednom z prohozů trefit. "Nemám ji ráda. Prostě jsem po ní šla, nebudu lhát," vyprávěla tehdy Strýcová.

Putincevová je provokatérka, mezi soupeřkami na okruhu pramálo oblíbená. Je známá nevhodnými hlasitými výlevy po chybách protivnic. Kamarádky si v tenisové branži nedělá.

A na letošním Australian Open o sobě a své zvláštní povaze dala znovu pořádně vědět. 

Její chování obletělo svět už po prvním kole, ve kterém shodou okolností znovu potkala Strýcovou. Stejně jako loni v Paříži ji vyřadila, což slavila hrdelním křikem a divokými gesty. U sítě pak české tenistce hrubě stiskla ruku, čemuž se Strýcová upřímně podivovala a dokonce vykřikla bolestí. Pikantní je, že ve čtyřhře na sebe v Melbourne narazí znovu…

Čtyřiadvacetiletá Putincevová skončila letos na Australian Open v singlu ve druhém kole na raketě Švýcarky Belindy Bencicové. A při setkání u sítě znovu příliš nezazářila. Soupeřce podala ruku pro změnu velmi ledabyle, což poté opakovala i u umpirového sudího. Divákům se její chování pochopitelně nelíbilo.

Putincevová ale zaslouženě vyjádřenou kritiku nevzala sportovně a při odchodu z australské scény metala vztyčené prostředníčky na všechny strany.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy