Konec maratonským zápasům. Na Wimbledonu se bude hrát v pátém setu tiebreak

mih mih
19. 10. 2018 12:40
Tenisový Wimbledon zavádí od příštího roku zkrácené hry do rozhodujících setů.
John Isner v zápasu s Nicolasem Mahutem
John Isner v zápasu s Nicolasem Mahutem | Foto: Reuters

Londýn - Dávná tradice vzala za své. Tenisté na Wimbledonu si od příštího roku zahrají v pátém rozhodujícím setu tiebreak, pokud se skóre dostane do stavu 12:12. Odpadnou tak rekordní duely podobné tomu, který v roce 2010 odehrály Nicolas Mahut a John Isner, kteří na kurtu strávili v součtu přes 11 hodin.

"Přihlédli jsme k hlasům hráčů i funkcionářů, procházeli jsme si záznamy zápasů z posledních dvaceti let a vzali v potaz i problémy se skládáním programu," vysvětlil rozhodnutí šéf All England Clubu Philip Brook. 

Pravidlo je platné od příštího roku pro všechny kategorie od kvalifikací až po hlavní soutěž.

"Dospěli jsme ke kompromisu zkrácené hry za stavu 12:12 v rozhodujícím setu. Do té doby budou mít hráči ještě šanci rozhodnout utkání s výhodou jednoho brejku," dodal Brook.

Maratonský zápas ovlivnil program i letošního Wimbledonu. Semifinále mezi Jihoafričanem Kevinem Andersonem a Američanem Johnem Isnerem trval téměř sedm hodin a vyhrál ho první jmenovaný v páté sadě poměrem 26:24. S tím už bude od příštího roku konec.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Kreml potvrdil ochotu prodloužit odzbrojovací dohodu s USA

Moskva ve středu prostřednictvím mluvčího Kremlu opět potvrdila ochotu prodloužit poslední odzbrojovací dohodu se Spojenými státy a uvítala úsilí, které v tomto směru slibuje nastupující administrativa nového amerického prezidenta Joea Bidena. Uvedla to agentura Reuters.

Antony Blinken, kterého si Biden vybral za nového ministra zahraničí, při úterním slyšení v Senátu prohlásil, že příští americká vláda se bude zabývat prodloužením smlouvy s Ruskem o omezení strategických jaderných zbraní.

Pokud by se obě velmoci rychle nedomluví na prodloužení, vyprší už 5. února platnost smlouvy podepsané v roce 2010 v Praze a zvané START 3 nebo též Nový START.

Zdroj: ČTK
Další zprávy