Jen dva využité brejkboly z deseti? To je strašně málo, začala jsem hrát pozdě, smutní Plíšková

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
9. 7. 2018 17:08
Jedinou českou tenistku v druhém týdnu letošního Wimbledonu vlastní výkon proti Nizozemce Kiki Bertensové mrzel.
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková | Foto: Reuters

Londýn - Bylo to tu zase. Ztracený první set a stav 1:4 ve druhém. Teprve poté se podobně jako v předchozím zápase výkon Karolíny Plíškové v osmifinále Wimbledonu zvedl, ale tentokrát to na Kiki Bertensovou z Nizozemska nestačilo a s londýnským grandslamem se loučí.

"Jsem zklamaná. Měla jsem spoustu šancí v obou setech, ve druhé tři brejkboly, pak vedení 40:15 při mém servisu a stejně jsem všechny gemy ztratila. Začala jsem hrát až za stavu 1:4 a to už bylo příliš pozdě," řekla Plíšková, která v zápase nevyužila celkem osm brejkbolů.

"Proměnila jsem jen dva brejkboly z deseti, což je fakt hrozně málo. Ona někdy dobře zaservírovala, občas jsem vybrala blbý úder. Tak se to sešlo," dodala.

Přesto se ze stavu 1:4 dokázala oklepat a dotáhla druhou sadu ještě do tiebreaku, v něm už ale na 20. hráčku světa nestačila.

"Ten konec zahrála skvěle, nechybovala, zahrála všechno. Já se sice cítila líp než v průběhu zápasu, ale pořád to nebylo ono a neměla jsem dost času na to se dostat zpátky," přiznala.

Zatímco v pátek se za stavu 3:6 a 1:4 proti Mihaele Buzarnescuové zachránila, Nizozemka si skvěle rozehraný zápas pohlídala. Wimbledon tak opustila poslední z hráček nasazené desítky.

"Nevím, čím to je. Ale pořád si myslím, že to není otevřené, jsou tam hráčky jako Angelique Kerberová nebo Serena Williamsová, není to tak, že by pro ostatní hráčky byla cesta do finále zadarmo, takhle nad tím pavoukem nepřemýšlím. Mě mrzí, že jsem dnes prohrála," uvedla rodačka z Loun.

Z Wimbledonu ale nebude odjíždět jen s negativními pocity, poprvé se jí tu podařilo dostat do druhého týdne. 

"S vědomím, že tu každý rok končím ve druhém kole, jsem dokázala otočit některé zápasy, obzvláště ten páteční. A i v tom dnešním k tomu bylo blízko, bojovala jsem, tohle je pozitivum," řekla. 

 

Právě se děje

před 41 minutami

U Tábora objevili veterináři ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže

Na Táborsku se potvrdilo první ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže. V chovu v obci Dlouhá Lhota bylo asi 30 ptáků, polovina během dvou dnů uhynula. Nákazu do chovu nejspíš zavlekly divoké kachny z blízkého rybníka, řekl v pátek mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Veterináři u uhynulé drůbeže potvrdili subtyp choroby H5N8, stejně jako u čtvrtečního případu uhynulých divokých labutí na Písecku.

Zbytek drůbeže v chovu bude utracen, veterináři vytyčí kolem chovu tříkilometrové a desetikilometrové pásmo, kde zavedou mimořádná opatření, například ohledně přepravy drůbeže. Viry ptačí chřipky jsou běžné u volně žijících ptáků a přenášejí se zejména trusem, který kontaminuje vodu nebo krmivo chovaných ptáků. Subtyp H5N8 je nebezpečný pro ptáky, lidem neublíží.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy