Zmařený sen, nedoktnutelné Češky prodloužily dominanci, litují francouzská média

ČTK ČTK
14. 11. 2016 6:42
Francouzská média litují prohry tenistek ve finále Fed Cupu a oceňují český tým, který vyhrál potřetí za sebou a popáté za šest let. "Modré podlehly v rozhodující čtyřhře nedotknutelným Češkám," píše na svém webu například deník Le Figaro.
Alizé Cornetová ve finále Fed Cupu 2016
Alizé Cornetová ve finále Fed Cupu 2016 | Foto: Reuters

Paříž/Praha - Jako velkou škodu a nesplněný sen hodnotí francouzská média těsnou prohru svých tenistek ve finále Fed Cupu s českým týmem. Výsledek 2:3 podle nich musí mrzet především Kristinu Mladenovicovou a Caroline Garciaovou, které v závěrečné deblové bitvě nedokázaly najít recept na Barboru Strýcovou s Karolínou Plíškovou.

"Navzdory dvěma výhrám Garciaové ve dvouhře musely svěřenkyně Amélie Mauresmové nakonec složit zbraně," píše sportovní deník L´Équipe. Česká republika o víkendu ve Štrasburku prodloužila šňůru svých triumfů v týmové soutěži na tři díky tomu, že Plíšková se Strýcovou pěkně zvládly rozhodující čtyřhru, poznamenává L´Équipe.

Jako "zmařený sen Modrých" hodnotí výsledek na svých webových stránkách deník Le Parisien. "Jaká škoda. Francouzský tým, který snil o prvním triumfu v soutěži po 13 letech, neuspěl v tažení za Fed Cupem," píše Le Parisien. V napínavém víkendovém finále získalo rozhodující bod duo Plíšková, Strýcová, které přehrálo jeden z nejlepších párů na světě Mladenovicová, Garciaová. "Tento zápas bude ještě hodně dlouho mrzet," podotýká Le Parisien.

"Modré podlehly v rozhodující čtyřhře nedotknutelným Češkám," píše na svém webu deník Le Figaro. "A do třetice všeho dobrého pro Českou republiku," dodává. Vyzdvihuje, že český tým získal pohár popáté za posledních šest let, nyní potřetí za sebou.

Agentura AFP uvedla, že domácí Francouzky vzdorovaly během celého víkendu "papírově lepším" obhájkyním titulu více, než se dalo očekávat. Za stavu 2:2 šel nicméně jako mírný favorit do rozhodující bitvy francouzský pár, který je nyní na druhém místě světového deblového žebříčku.

"Přehrály je ale soupeřky, které byly šikovnější na síti a možná i čerstvější po fyzické stránce," soudí AFP. "Česká republika tak prodloužila svou dominanci v ženském Davis Cupu, když za posledních šest let prohrála pouze jednou - v Itálii v roce 2013," uzavírá francouzská agentura.

 

Právě se děje

Další zprávy