Životní úspěch. Siniaková poslala světovou jedničku do kolen, tvář skryla do ručníku

Naomi Ósakaová při utkání 3. kola tenisového French Open proti Kateřině Siniakové
Česká tenistka Kateřina Siniaková vyřadila na Roland Garros světovou jedničku Japonku Naomi Ósakaovou.
Vzápětí při svém podání prohrávala 0:40, ale kritickou situaci zvládla, odvrátila i čtvrtý brejkbol a naopak sama proměnila druhý setbol.
Japonská hvězda prohrála v Paříži první set potřetí za sebou a tvář skrývala do ručníku.
Aktuálně 42. hráčka singlového žebříčku se tak mohla radovat z premiérového vítězství nad úřadující světovou jedničkou.
Foto: Reuters
Sport Sport
1. 6. 2019 23:37
Podívejte se na snímky ze sobotního dění na tenisovém French Open, které ozdobila česká tenistka Kateřina Siniaková senzačním vítězstvím nad první hráčkou světového žebříčku, Japonkou Naomi Ósakaovou.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalisté Bayernu budou mít nižší plat až do konce sezony

Fotbalisté Bayernu Mnichov budou i po restartu německé bundesligy pobírat menší plat. Hvězdy mistrovského týmu, jenž míří za obhajobou titulu, se s vedením klubu dohodly na snížené mzdě do konce sezony.

"Potěšilo nás, že mužstvo má pro současnou situaci plné pochopení," řekl deníku Bild prezident Bayernu Herbert Hainer. Konkrétní údaje neuvedl. Za duben, kdy se bundesliga kvůli koronavirové pandemii nehrála, měli hráči plat nižší o 20 procent.

Zatím není jasné ani to, kdy pro Bayern tato sezona skončí. Bundesliga by měla být uzavřena 27. června, pokud by se mnichovský tým dostal do finále Německého poháru, hrál by ho 4. července. Finále Ligy mistrů, v níž je bavorský velkoklub teprve v osmifinálové fázi, se bude hrát nejspíš až na konci srpna, až skončí všechny národní ligové soutěže.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchový vod

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchových vod. Průtoky v potocích jsou velmi nízké a kyslíkový deficit může ohrozit vodní ekosystém. Zákaz odběru povrchových vod platí už také na Chomutovsku. Lidé nesmějí brát vodu na zalévání zahrad, hřišť a trávníků či na napouštění bazénů a mytí aut z Maršovského potoka, Bouřlivce a Štrbického potoka. Zákaz platí do 31. října. Za nedodržení vyhlášky hrozí pokuta v případě fyzické osoby do 50 tisíc korun a v případě podnikatelů do 100 tisíc korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy