Cítila jsem šanci a využila ji. Doufám, že to ještě není konec, hlásí Siniaková

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
1. 6. 2019 19:32
Na světovou jedničku nastoupila absolutně bez respektu, koneckonců vždyť sama hájí světový tenisový trůn. I když ten deblový. Česká tenistka Kateřina Siniaková si na pařížském French Open došla pro životní výhru, když vyřadila z turnaje Japonku Naomi Ósakaovou a postoupila do osmifinále.
Česká tenistka Kateřina Siniaková po vítězství nad světovou jedničkou Naomi Ósakaovou ve 3. kole French Open
Česká tenistka Kateřina Siniaková po vítězství nad světovou jedničkou Naomi Ósakaovou ve 3. kole French Open | Foto: Reuters

Paříž (od našeho zvláštního zpravodaje) - Rodačka z Hradce Králové se hned od prvních míčků vyrovnala světové jedničce v agresivitě. Klíčové pro ni bylo udržet si servis - a to se podařilo. V prvním setu odvrátila hned sedm brejkbolů. 

"Jsem ráda, že jsem to zvládla, protože v poslední době není servis to, o co bych se mohla opřít. Díky tomu jsem zůstala v setu a pak i sama měla brejk," přiznala Siniaková.

Podání třiadvacetileté tenistky vůbec mezi zahraničními novináři budilo pozdvižení. Češka se při nadhozu hodně prohne, zakloní a před švihem se raketou málem dotkne zad.

"Já vím, že to možná vypadá divně, pořád na něm pracuju a pořád se to mění. Teď jsem našla styl, který mi funguje, i když se stále snažím přiblížit modelu, který mají ostatní holky," smála se hráčka.

Bitva třetího kola na kurtu Suzanne Lenglenové byla také soubojem dvou světových jedniček. Ta japonská stále ještě kraluje ve dvouhře, ta česká v deblu. Přitom to byla Ósakaová, kdo po utkání přiznala nervozitu.

"A já to z ní cítila. Věděla jsem, že mám šanci, už její první a druhé kolo bylo těžké. Tušila jsem, že nebude tak sebevědomá. Využila jsem toho," uvedla Siniaková.

Plán měla jasný a držela se ho do poslední výměny. "Je to rozhodně agresivnější hráčka než já, takže jsem se snažila ji tlačit, udržet u základní čáry a nenechat ji nabrat jistotu v zápase," vysvětlila. 

Česká fedcupová reprezentantka díky postupu mezi 16 nejlepších tenistek na turnaji vylepšila své grandslamové maximum a v žebříčku už se v průběžném pořadí posunula do první čtyřicítky.

"Určitě to je zatím životní výsledek. Nevím, jestli životní výkon, ale výsledek rozhodně. Jsem moc šťastná, pomůže mi to v sebevědomí do budoucna," ví Siniaková.

V boji o čtvrtfinále na ni čeká americká šampionka Madison Keysová, která v třísetové tahanici předčila Rusku Annu Blinkovou.

"Doufám, že tohle ode mě ještě nebyl konec a svůj nejlepší tenis tady v Paříži ještě ukážu," dodala česká tenistka.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 17 minutami

Veterináři kvůli ptačí chřipce vybijí chov drůbeže ve Slepoticích, půjde o více než 137 tisíc kusů

Vybíjení drůbeže kvůli ptačí chřipce v chovu společnosti Moras Moravany, v němž byla prokázána ptačí chřipka, začne toto pondělí večer. Informoval o tom předseda představenstva Zdeněk Barták. Na farmě ve Slepoticích firma chová zhruba 7000 krůt a asi 130 000 brojlerů. 

Likvidaci provedou hasiči podle pokynů veterinářů. Podle Tomana by byli povolání vojáci jen v případě, pokud by to bylo nutné. Hmotnost drůbeže veterináři odhadují na 400 tun.

Dalších 120 000 kusů drůbeže firma chová ve velkochovu v Moravanech, ve vzdálenosti do tří kilometrů od nového ohniska. O jejich utracení se teprve rozhodne, žádné úhyny tam dosud nebyly hlášené, sdělili v pondělí zástupci Státní veterinární správy (SVS) a ministerstva zemědělství. Veterináři odvezli vzorky z tohoto chov k vyšetření, na výsledky se zatím čeká. Vzorkovat se budou také drobné chovy. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Státy EU budou dohlížet nad zbraňovým embargem v Libyi, shodli se ministři zahraničí. Mise bude probíhat na moři i ve vzduchu, řekl italský ministr

Státy Evropské unie budou dohlížet na dodržování zbraňového embarga OSN v Libyi prostřednictvím nové mise. Shodli se na tom unijní ministři zahraničí, kteří odmítli možnost obnovení námořní operace Sophia, kterou původně kvůli libyjské krizi zvažovali. Podle italského ministra Luigiho di Maia by měla operace vedle námořního a vzdušného nasazení probíhat i na zemi.

Na potřebě lepší kontroly zákazu dovozu zbraní do Libye se před měsícem v Berlíně shodli politici řady velmocí včetně Ruska, Turecka, Francie, Německa, USA či samotné EU. Šéf unijní diplomacie Josep Borrell tehdy nevyloučil, že by unijní země mohly vyslat do země sužované konfliktem dvou znepřátelených stran vojáky. Podmínil to však dodržováním příměří, které je stále porušováno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy