reklama
 
 

Finále bylo na dosah, Vondroušová a Strýcová si ale o trofej nakonec nezahrají

23. 1. 2019 14:13
Překvapivá jízda tenistek Markéty Vondroušové a Barbory Strýcové pavoukem čtyřhry na Australian Open skončila v semifinále. Narychlo složený český pár podlehl před půlnocí v Melbourne v boji o finále australsko-čínské dvojici Samantha Stosurová, Čang Šuaj 5:7, 6:4, a 5:7. O kolo dříve Stosurová a Čang Šuaj vyřadily nejvýše nasazený pár Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková.

Strýcová a Vondroušová začaly skvěle, v prvním setu vedly 3:0, ale za stavu 5:2 nevyužily čtyři setboly při podání Vondroušové. O úvodní set přišly, ve druhém naopak otočily vývoj z 1:3. V rozhodující sadě znovu ztrácely, z 1:4 ale srovnaly na 4:4 a měly brejkbol na 5:4, jenže neuspěly. Za stavu 5:6 podávala Vondroušová, soupeřky získaly dva mečboly a při druhém skončil míč z rakety Strýcové v autu.

Spojení Strýcová s Vondroušovou vzniklo krátce před turnajem. Poté, co se Strýcové zranila Andrea Sestini Hlaváčková, měla nastupovat s Lucií Šafářovou, která ale také kvůli zranění do Austrálie neodletěla. Strýcová oslovila Vondroušovou, která sice už byla domluvená s Ukrajinkou Dajanou Jastremskou, ale dala přednost krajance.

I když spolu Strýcová a Vondroušová předtím nehrály, v 1. kole vyřadily třetí nasazené Kanaďanku Gabrielu Dabrowskou a Číňanku Sü I-fan a ve čtvrtfinále turnajové pětky Slovinku Andreju Klepačovou a Španělku Mariu José Martínezovou.

Titul ve čtyřhře na Australian Open získala z českých tenistek naposledy předloni Šafářová, která triumfovala v páru s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou.

Stosurová s Čang Šuaj ve finále vyzvou obhájkyně titulu a turnajové dvojky Tímeu Babosovou z Maďarska a Kristinu Mladenovicovou z Francie.

autoři: Sport, ČTK | 23. 1. 2019 14:13

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama