reklama
 
 

Důvod rozchodu nedává smysl, míní tenisoví experti. Rozhodnutí Plíškové všechny překvapilo

19. 9. 2017
Rozchod Karolíny Plíškové a Davida Kotyzy zůstává uvězněn v mlze tajemství. Ani čeští odborníci netuší, co se mezi tenisovou hvězdou a úspěšným trenérem mohlo stát. Oficiálně oznámený důvod ukončení spolupráce ale nepovažují za ten pravý.

Praha - Samé překvapení je česká tenisová superstar Karolína Plíšková, co se trenérů týče. Na konci loňské sezony překvapivě ukončila úspěšnou spolupráci s Jiřím Vaňkem, aby vyhlásila útok na grandslamové tituly s novým koučem Davidem Kotyzou.

Spolupráce své ovoce přinesla, Plíšková se stala po Wimbledonu světovou jedničkou. Po US Open, na kterém Češka neobhájila finále a z trůnu spadla, ale přišlo další nečekané rozhodnutí. Kotyza u pětadvacetileté hráčky skončil, aniž by dokončil jednu celou sezonu.

"Strašně mě to překvapilo," přiznává František Pála, někdejší daviscupový kapitán. Stejně zaskočeni jsou také bývalí tenisté Karel Nováček a Denisa Chládková. 

A obzvlášť z důvodu, který se uvádí jako oficiální. Plíšková se prý s Kotyzou neshodla na další strategii. "Všichni víme, že je to nesmysl. Když se dva lidé dohodnou na spolupráci, mají strategii určenou. Nedává to smysl. Nechci spekulovat, co se tam stalo, ale něco asi ano," tvrdí Nováček.

Podobně to vidí i Pála. "Je to zvláštní. Do té chvíle samá chvála a pak takový obrat. Jako hlavní důvod rozchodu se mi to opravdu nezdá."

Trenér Kotyza po vyřazení ve čtvrtfinále US Open naznačil, že mu u nejlepší české hráčky současnosti chybí větší míra rizika ve hře. Podotkl, že je Karolína Plíšková v důležitých zápasech stále příliš opatrná. Mohla být tohle ona zmíněná neshoda na strategii?

"Asi ano. Asi měl pocit, že by mohla občas víc zariskovat. Mimochodem, já si to myslím také. Ale že by to měl být hlavní důvod ukončit celou spolupráci? To si nemyslím," říká Pála.

Podle českých expertů se mohl Kotyza snažit Plíškovou trochu přiblížit ke hře, se kterou jeho bývalá svěřenkyně Petra Kvitová dvakrát ovládla Wimbledon.

"Nelze ale srovnávat dvě takhle rozdílné hráčky. Každá má jinou povahu. Proto ani nechci spekulovat, co za rozchodem mohlo být. Nebylo by to ode mě profesionální," omlouvá se Chládková.

Obecně ale ví, jak složitá může být spolupráce tenistky a trenéra. "Je tam tolik aspektů. Nejzákladnější je vzájemná důvěra a shoda na tom, jakým způsobem se bude pracovat na zlepšení. Pokud tam tohle není, je prostě složité pokračovat," podotýká někdejší 31. hráčka světového žebříčku.

V zákulisí se hovoří o tom, že za rozchodem nemusely stát neshody Plíškové s Kotyzou, ale stále důležitější role Michala Hrdličky jak v osobním, tak kariérním životě tenistky. Televizní moderátor už není jen přítelem, ale také manažerem a snoubencem Karolíny Plíškové.

"Takové spekulace jsou sice v rovině bulváru, ale možné to samozřejmě je. Mohly tam být nějaké tlaky. Do toho nevidíme," říká bývalý osmý hráč světa Nováček. 

"Pochopitelně, že na ni má vliv. Žijí spolu, jezdí s ní po turnajích, je jejím manažerem. Ať se to někomu líbí, nebo nelíbí, tak je ten první, kdo jí do toho může mluvit," dodává Pála.

autor: Aleš Vávra | 19. 9. 2017

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama