Bouchardová dál upadá v zapomnění. Nezasloužíte si mě, říká a blokuje kritiky

Aleš Vávra Aleš Vávra
13. 4. 2018 11:16
Smutný příběh kanadské tenistky pokračuje. Genie Bouchardová se na kurtech dál trápí a už probleskují zprávy o zvažovaném konci kariéry.
Eugenie Bouchadová
Eugenie Bouchadová | Foto: Reuters

Praha - Podobnost s kariérou ruské krásky Anny Kurnikovové je nasnadě. Kanadská tenistka Eugenie Bouchardová ještě loni figurovala v elitní desítce nejlépe vydělávajících sportovkyň světa, další a další porážky spojené s podivným chováním ale její prestiž strhávají do propasti, z níž už zřejmě není návratu.

Finalistka Wimbledonu z roku 2014 zvítězila v loňské sezoně jen ve třinácti zápasech a v tragických výkonech pokračuje i letos. Dva zápasy v řadě vyhrála jen jedinkrát, na přelomu ledna a února v Tajpeji. Na posledních třech turnajích v USA ale selhala, v Indian Wells a Charlestonu skončila v prvním kole, v Miami se ani nedostala z kvalifikace do hlavní soutěže.

V žebříčku už se čtyřiadvacetiletá rodačka z Westmountu propadla mimo nejlepší světovou stovku.

Pozornost si tak snaží zajistit jinými způsoby. A ty pomalu, ale jistě snižují její popularitu, která po úžasném vstupu Kanaďanky do tenisového světa dosahovala takřka fenomenální výše.

Zlaté časy jsou ale dávno pryč, od Bouchardové se postupně odvracejí sponzoři se svými lukrativními smlouvami. A také fanoušci, kteří stále častěji dávají kanadské tenistce najevo nespokojenost. Bouchardová pak na jejich kritiku ublíženě reaguje. Tak jako nedávno, kdy na Instagram umístila dvě fotky.

Napsala k nim: "Když mě nemáte rádi takovou… Nezasloužíte si mě ani takovou." Na první fotce byla tenistka zachycena během tenisového utkání s nehezkým výrazem ve tváři. Na druhé byla její momentka z focení pro plavkové vydání slavného magazínu Sports Illustrated.  Zanedlouho na sociálních sítích dala najevo, že blokování neloajálních sledujících je pro ni na denním pořádku.

Žena, která ještě coby teenagerka dosáhla na fantastické páté místo světového žebříčku, měla velké předpoklady stát se globální sportovní superstar. Místo toho ale ukazuje světu, jak se dá promarnit obrovský potenciál.

Uvědomují si to i její sponzoři, kterým postupně dochází s Kanaďankou trpělivost. Stávající smlouvy s Bouchardovou letos neprodlouží společnost Colgate, pojišťovací firma Aviva a také Usana, výrobce nutričních suplementů. Ke konci roku 2017 vypršel také její kontrakt s výrobcem raket Babolat.

😅

Příspěvek sdílený Genie Bouchard (@geniebouchard),

Své jméno s tenistkou stále spojuje Nike, ovšem podpora velkého oděvního syndikátu je striktně závislá na výsledcích a žebříčkovém postavení, takže v případě Bouchardové skutečně nic velkého.

Kanadské hvězdě tak podle všeho začínají starosti. Loni si podle magazínu Forbes sice přišla na 7,1 milionu dolarů, ovšem peníze z turnajů činily pouze 0,6 milionu. Zbytek tvořily příjmy z reklamy. 

S odlivem partnerů Bouchardová hledá jiné zdroje. Jednu nemalou finanční injekci si dokázala na konci února vymoci právně. Soud v Brooklynu rozhodl o tom, že je Americká tenisová asociace ze 75 procent zodpovědná za její pád v šatnách během US Open 2015. 

Kanaďanka se tehdy po nočním utkání vrátila do šaten, kde uklouzla na mokré podlaze a utrpěla otřes mozku. Její právní zástupce případ postavil na tom, že zranění hlavy závratně ovlivnilo další průběh její kariéry. Teprve nyní bude soud řešit výši odškodného, Bouchardová bude údajně požadovat několik milionů dolarů.

Srovnání s Kurnikovovou nyní dostává stále reálnějších obrysů. Ruská hvězda to v brzkém věku dotáhla do semifinále Wimbledonu, stala se světovou osmičkou, jenže v pouhých jednadvaceti letech ukončila krátkou kariéru a začala se věnovat výhradně reklamním aktivitám a modelingu.

O tom samém už ostatně otevřeně uvažuje také Bouchardová.

"Prioritou je stále tenis, ten stále velice miluji. Samozřejmě ale vím, že mám i jiné možnosti. Možná se po konci tenisové kariéry stanu modelkou," prohlásila nedávno. 

Blocking out the haters like 😎😂

Příspěvek sdílený Genie Bouchard (@geniebouchard),

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Netanjahu opět hovořil o plánu zabrání části Západního břehu

Izrael si nenechá ujít "historickou příležitost", aby rozšířil svou svrchovanost na části Západního břehu Jordánu, prohlásil dnes izraelský premiér Benjamin Netanjahu. O možné anexi židovských osad na okupovaném Západním břehu hovořil v posledních dnech několikrát. Jde rovněž o jeden z bodů, který je obsažen v koaliční dohodě nové izraelské vlády

Zdroj: ČTK
Další zprávy