stolní tenis

Jančařík postoupil ze světové kvalifikace na olympiádu v Tokiu

Lubomír Jančařík se stal prvním českým stolním tenistou, který se probojoval na olympiádu v Tokiu. Účastník her v Riu de Janeiro si start v Japonsku zajistil dnešní finálovou výhrou v jedné ze tří skupin světové kvalifikace v Dauhá. Čínského rodáka reprezentujícího Ukrajinu Kou Lei porazil 4:0 na sety.

"Mám nepopsatelnou radost. Věřil jsem tomu vždycky, ale že se opravdu stane sen skutečností, to je něco nádherného. Mám fakt velkou radost," řekl Jančařík s nápisem "Rise2Tokio" v ruce na sociálních sítích České asociace stolního tenisu.

Stolní tenisté odložili kvůli koronaviru mistrovství republiky

Mistrovství republiky ve stolním tenisu se neuskuteční koncem ledna, jak bylo původně plánováno. Výkonný výbor České asociace stolního tenisu dnes rozhodl o jeho přeložení na druhé čtvrtletí letošního roku.

Šampionát mužů a žen se měl konat 29. až 31. ledna v Národním tréninkovém centru v Havířově. Kvůli přetrvávajícím přísným opatřením vzhledem k epidemické situaci v zemi se ale na stejném místě odehraje později.

"Naší snahou je zachovat plnohodnotný formát mistrovství republiky, aby bylo důstojným vyvrcholením sezony," vysvětlil místopředseda asociace Nikolas Endal na webu.

Tituly by měli ve dvouhrách obhajovat Hana Matelová a Tomáš Polanský, kteří uspěli na loňském šampionátu v Plzni.

Zdroj: ČTK
Pokračovat