Spartu spasil hráč, kterého Priske několikrát zklamal. Skvělá mentalita, tvrdil kouč

Sport ČTK Sport, ČTK
23. 2. 2024 6:45
Trenér Brian Priske si myslí, že fotbalisté Sparty v odvetném domácím utkání 2. kola Evropské ligy s Galatasarayem Istanbul předvedli jeden z nejlepších výkonů, které za poslední dobu viděl.
Indrit Tuci a jeho oslava druhého gólu Sparty
Indrit Tuci a jeho oslava druhého gólu Sparty | Foto: Reuters

Pražané díky výhře 4:1 v součtu s úvodní venkovní prohrou 2:3 postoupili mezi 16 nejlepších mužstev soutěže. Dánského kouče těší, že jeho svěřenci umějí hrát proti velkým týmům, i proto soupeře pro osmifinále neřeší.

"Viděli jste týmový výkon Sparty. Jeden z nejlepších, které jsem za poslední dobu viděl. Takticky, technicky i fyzicky jsme hráli úžasně," tvrdil Priske.

"Odvedli jsme velmi vyspělý výkon v pohárovém utkání před skvělým domácím publikem. Jsem na kluky opravdu hrdý, zaslouží si to," doplnil dánský stratég.

Pražané podle něj rostou po fotbalové i mentální stránce. "Posouváme se společně jako tým a je to tak správně. Učíme se ze zápasů, především z těch velkých jako s Kodaní, Záhřebem nebo Betisem. Myslím, že dnešek je toho výsledkem," dumal Priske.

"Získáváme zkušenosti, jsme stále jistější v našem stylu a přidáváme kvalitu, nejen týmovou, ale i individuální. Dnes jsme vstřelili několik skvělých gólů a v defenzivě jsme pohlídali velmi dobrý tým," pochvaloval si šestačtyřicetiletý rodák z Horsensu.

Osmifinálovým soupeřem Sparty bude West Ham, Brighton, Glasgow Rangers, Bergamo, Liverpool, Villarreal, nebo Leverkusen. Na pražského rivala Slavii může narazit nejdříve ve čtvrtfinále. O protivníkovi rozhodne dnešní los.

"Je mi to jedno, budu hrát s každým," mávl rukou Priske. "Ukázali jsme si, že můžeme hrát proti velkým týmům. Jsem hrdý a mám z toho dobrý pocit. Nemusíme se bát nikoho a můžeme se těšit na další týmy," varoval příštího protivníka.

Letenského kouče těší, že na jeho celek čekají další velký soupeř a silné zážitky. "Budeme muset hrát na opravdu vysoké úrovni, abychom se dostali dál. Ať už to bude kdokoliv, jsem rád, že v už tak nabitém programu budeme mít možnost odehrát další velké zápasy. Proto ve Spartě jsme," prohlásil.

V dvojutkání s Galatasarayem zazářil ekvádorský záložník a reprezentant Angelo Preciado. V obou duelech vstřelil gól, v tom prvním navíc přidal asistenci.

"Za přestup Angela jsem samozřejmě rád, je to hráč se zkušenostmi z mezinárodní scény, jak z Ekvádoru, tak ze zápasů v Belgii. Je skvělé, jak v týmu Angela kluci přijali, adaptoval se. I když možná nemá nejlepší angličtinu, cítí se zde jako doma," podotkl někdejší trenér Midtjyllandu nebo Antverp.

V odvetě se výrazně prosadil i albánský útočník Indrit Tuci. Z pozice střídajícího hráče zaznamenal vítěznou branku a gólovou nahrávku.

"Za výkon Indrita jsem vážně šťastný. Tyto momenty si opravdu zaslouží. Několikrát jsem ho zklamal, jelikož jsem ho nepostavil na hřiště," přiznal Priske.

"Má ale skvělou mentalitu, opakoval mi, že bude vždy připraven, ať už nastoupí na dvě minuty, pět nebo víc. Je fantasticky nastavený, opravdový týmový hráč," chválil albánského svěřence.

 

Právě se děje

Další zprávy