Oslava buranství, zbabělosti a neférovosti. Řádění fans v Trnavě viděl i Gáborík

Sport ČTK Sport, ČTK
18. 10. 2021 15:42
Bitky a řádění fotbalových fanoušků při zápase slovenské ligy mezi Trnavou a Slovanem Bratislava sledoval z tribun i bývalý hokejový šampion Marián Gáborík. A ve svém vyjádření na Instagramu se do ultras obou klubů pořádně opřel.

"Hrály proti sobě dva nejlepší týmy, měla to být oslava fotbalu. Místo toho to byla oslava buranství, zbabělosti a totální neférovosti," uvedl devětatřicetiletý bývalý hokejista.  "Po dlouhé době zase máme sportovní akce i s fanoušky. Máme si je užívat a radovat se z toho. A namísto toho se stávají takové věci. Je to hnůj. Velmi smutné," prohlásil Gáborík. 

O osudu zápasu, který byl v neděli ukončen po pouhých 15 minutách se rozhodne v nejbližších dnech. Slovenská média i politici navíc volají po co nejpřísnějších trestech pro výtržníky. 

Podle slovenského zákona za veřejný pořádek na stadionech odpovídá organizátor. V případě, že situaci nezvládne, požádá policii o pomoc. K tomu došlo i během zmíněného utkání, kdy policejní těžkooděnci zasahovali na stadionu a vyklidili sektor hostujících příznivců. Policie informovala, že při zákroku utrpělo zranění šest osob, z nichž tři byly s poraněním hlavy převezeny do nemocnice.

Násilnosti na stadionu policie vyšetřuje jako výtržnictví. Informovala, že od pořadatele si vyžádala kamerové záznamy a pomoc při určení totožnosti osob. Ještě před začátkem samotného zápasu policisté uložili za přestupky pokutu shodně ve výši 200 eur (přes 5000 Kč) dvěma fanouškům Slovanu Bratislava, jejich dalšího kolegu zase podezírají z házení pyrotechniky do davu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

Barbados se stal republikou. Královnu Alžbětu II. nahradila prezidentka Masonová

Karibský ostrov Barbados se stal republikou. Britskou královnu Alžbětu II. coby hlavu státu nahradila prezidentka Sandra Masonová, kterou si Barbadosané zvolili minulý měsíc. Funkce se slavnostně ujala složením přísahy v den 55. výročí od chvíle, kdy někdejší britská kolonie získala na Spojeném království nezávislost.

Úderem půlnoci místního času (5:00 SEČ) se za jásotu lidí v hlavním městě Bridgetownu zrodila nová republika, popsala agentura Reuters. Na zaplněném náměstí Národních hrdinů zazněla mimo jiné barbadoská hymna. Slavnosti se zúčastnil také britský princ Charles. Spouštění královské standardy a vyhlášení republiky přihlížel zádumčivě, píše Reuters.

"Mám obrovskou radost," svěřil se agentuře před slavnostním ceremoniálem obuvník Ras Binghi. Někteří obyvatelé Bridgetownu nicméně nedlouho před slavnostním ceremoniálem připouštěli, že jsou zmatení z toho, co bude změna znamenat a jak se jich dotkne. "Stále máme premiérku, která má větší pravomoci, tak jaká bude role prezidenta?" uvažovala čtyřiatřicetiletá personalistka Dianne Kingová nad rolí hlavy státu, která bude převážně symbolická. A zatímco někteří se ze změny radovali, jiní byli spíše proti. "Měli by nechat královnu Alžbětu být - nechat ji jako vůdkyni. Nechápu, proč bychom měli být republikou," nechal se slyšet pětačtyřicetiletý Sean Williams.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Soud odročil první verdikt nad svrženou barmskou vůdkyní, zatím zůstává v domácím vězení

Barmský soud odložil vynesení rozsudku v procesu se svrženou vůdkyní Do Aun Schan Su Ťij, informovaly světové agentury. Původně měl sdělit verdikt ohledně prvního z několika obvinění, kterým nositelka Nobelovy ceny za mír ve své vlasti čelí. Tribunál rozhodnutí odložil, aby umožnil výpověď dalšího svědka, napsala agentura AP.

Soud souhlasil s návrhem obhajoby, aby umožnil lékaři, který se předtím nemohl dostavit do soudní síně, vystoupit se svým svědectvím, uvedl podle AP nejmenovaný úředník. Další jednání je naplánováno na 6. prosince. Kdy by mohl padnout verdikt, zatím není zřejmé.

Šestasedmdesátiletá Su Ťij je nyní v domácím vězení a čelí mimo jiné obviněním z korupce nebo nelegálního dovozu vysílaček. Dnes odložený verdikt měl padnout v případě obvinění z podněcování k násilí a porušení protikoronavirových opatření. Právníci političky veškerá obvinění odmítají s tím, že jsou politicky motivovaná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy