Extrémní skokan Navrátil na MS stříbro neobhájil, skončil čtvrtý

24. 7. 2019 6:43
Michal Navrátil na mistrovství světa neobhájil stříbro v extrémních skocích do vody. Český reprezentant na šampionátu v Koreji obsadil čtvrtou příčku s výraznou ztrátou na bronzového Mexičana Jonathana Paredese. Vyhrál favorizovaný Brit Gary Hunt.
Michal Navrátil na MS 2019
Michal Navrátil na MS 2019 | Foto: Reuters

Navrátil po pondělní první polovině soutěže figuroval na třetí příčce s více než pětibodovým náskokem na Hunta. Za největšího kandidáta na titul ale klesl hned po prvním dnešním skoku, za který dostal pátou nejvyšší známku. Finálový skok se pak Navrátilovi příliš nevydařil, byl v něm desátý a neměl šanci zaútočit na medaili. Dělilo ho od ní téměř padesát bodů. Vedle zlatého Hunta a bronzového Paredese ho předčil také stříbrný obhájce titulu Steve Lo Bue z USA.

Králem druhé poloviny soutěže byl Hunt, který letos vyhrál čtyři z pěti závodů série Cliff Diving. Získal suverénně nejvyšší ohodnocení za oba skoky a s náskokem 8,55 bodu vybojoval své druhé světové zlato po úspěchu v roce 2015 v Kazani. Po pondělní první polovině soutěže přitom na vedoucího Lo Bueoho ztrácel téměř třicet bodů.

Zatímco předloni na šampionátu v Budapešti vybojoval Navrátil první českou medaili po 14 letech, tentokrát skončil stejně jako v Barceloně 2013 čtvrtý. I tak se zatím postaral o nejlepší české umístění na probíhajícím MS v plaveckých sportech.

Kubová je v semifinále

Plavkyně Simona Kubová i při svém druhém individuálním startu na mistrovství světa v Koreji postoupila do semifinále. Na neolympijské padesátce znak byla v rozplavbách sedmá, když časem rovných 28 sekund zaostala o 22 setin za svým českým rekordem z loňského mistrovství Evropy v Glasgow.

Chomutovská znakařka Kubová tak bude mít v Koreji druhou šanci zaútočit na postup do finále. Na stovce jí to těsně nevyšlo, skončila o osm setin devátá. Semifinále na 50 metrů znak se poplave dnes ve 13:37 SELČ.

V rozplavbách se dnes představila také Barbora Závadová, která i při druhém startu na šampionátu skončila ve třetí desítce. Po 27. místě na krátké polohovce byla ještě o příčku horší v rozplavbách na 200 metrů motýlek, což je její doplňková disciplína. Časem 2:15,63 zůstala zhruba o čtyři sekundy za svým českým rekordem z loňského roku. Hlavní disciplínou Závadové je dlouhá polohovka, kterou poplave v neděli.