Plavkyně Seemanová byla na MS osmá na kraulařské dvoustovce

11. 12. 2018 12:36
Plavkyně Barbora Seemanová obsadila na mistrovství světa v krátkém bazénu v čínském Chang-čou osmé místo v závodu na 200 m volný způsob. Osmnáctiletá Češka zaplavala ve finále na setinu shodný čas 1:54,82 jako v ranních rozplavbách. Do středečního finále na trati 100 metrů znak postoupila Simona Kubová, jež na mezinárodní scéně závodí poprvé po svatbě a změně jména z rodného Baumrtová.
Barbora Seemanová
Barbora Seemanová | Foto: Simon Bruty for OIS/IOC

Seemanová se v říjnu blýskla ziskem dvou zlatých medailí na olympijských hrách v mládeže v Buenos Aires a formu potvrdila i mezi dospělými. Časem sice zaostala o osm desetin za vlastním českým rekordem z listopadového závodu v Plzni, ale jako poslední osmá postoupila do finále. V něm výkon zopakovala a na vítěznou Ariarne Titmusovou z Austrálie ztratila 3,44 sekundy.

Sedmadvacetiletá Kubová zaplavala na znakařské stovce v rozplavbách čas 57,13. Ve večerním semifinále si o pět setin pohoršila, ale jako sedmá se kvalifikovala do středečního finále.

O medaile v Chang-čou nepoplave nejzkušenější česká reprezentantka Petra Chocová, jež v semifinále na trati 50 m prsa obsadila časem 30,42 dvanáctou pozici. K finále dvaatřicetileté plavkyni chybělo 24 setin sekundy.

O první světový rekord šampionátu se postaral Japonec Daija Seto v závodě 200 m motýlek. Ve finále zvítězil v čase 1:48,24 před Chadem Le Closem, jemuž navíc vzal historické maximum. Jihoafričanův rekordní čas z roku 2013 byl o 32 setin pomalejší.

Čtrnácté zlato z MS v krátkém bazénu vybojovala fenomenální Katinka Hosszúová. Maďarská "Iron Lady" obhájila zlato v polohovém závodu na 400 metrů v čase 4:21,40. České reprezentantky Barbora Závadová a Tereza Horáková vypadly v ranních rozplavbách.