Sportovní manželství rozvrátil parťák z reprezentace nebo i tenisový supervztah

Sport Sport
13. 9. 2020 7:22
Bývalá biatlonistka Gabriela Koukalová oznámila na sociálních sítích rozvod s manželem badmintonistou Petrem Koukalem. Rozvody jsou ve světě sportovců běžným jevem.

Petr Koukal a Gabriela Koukalová

Olympijská medailistka Gabriela Koukalová v průběhu týdne překvapivě na svých sociálních sítích informovala, že se rozvádí s manželem Petrem Koukalem, bývalým profesionálním badmintonistou. Vztah dvou bývalých profesionálních sportovců trval šest let.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy