Se Štěpánkem jsme nikdy nezačali vážně trénovat, přiznal obrozený Dimitrov

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
7. 1. 2020 21:26
Zase se usmívá a tenis ho baví. Bulharský tenista Grigor Dimitrov po zranění a s novým koučem zazářil v ATP Cupu, i když na postup nakonec nedosáhl.
Grigor Dimitrv na ATP Cupu
Grigor Dimitrv na ATP Cupu | Foto: Reuters

Kvůli vleklému zranění ramene musel osmadvacetiletý tenista loni některé turnaje odhlašovat, nebo to v nich nemohl tak rozbalit, jak byl zvyklý. Do toho točil trenéry a vůbec se mu nedařilo. Nebýt semifinále US Open, asi by se dala označit za propadák. 

"Rok 2019 pro mě byla pořádně náročná cesta. Vím, že to bude rok, který si budu navždycky pamatovat. Teď je mé tělo v pořádku a připravené. Je skvělé, že můžu začít sezonu obklopený takovýmhle týmem," usmíval se aktuálně 20. hráč světa před startem letošního ATP Cupu.

V létě začal spolupracovat s bývalým českým tenistou Radkem Štěpánkem. Pracovní vztah jim ale vydržel jen pár měsíců. 

"S Radkem jsme ani nikdy nějak navážno netrénovali. Prostě jsme jen zkusili, jak to půjde, ale nějak jsme nenašli společnou řeč. Rozešli jsme se v dobrém, jsme dál přátelé," ujistil bulharské novináře už na podzim Dimitrov.

Štěpánek přišel k vítězovi Turnaje mistrů 2017 na doporučení Andrého Agassiho, který v týmu Bulhara figuruje dodnes.

"André je člověk, kterého můžu jen těžko popsat. Máme spolu už léta speciální vztah. Je tady pro mě vždycky, když si potřebuju promluvit. Je to tenisová encyklopedie," chválí tenista americkou legendu.

Těsně před Vánoci Dimitrov angažoval jako kouče Němce Christiana Groha, který je s ním i v australském dějišti ATP Cupu, kde pomáhá Bulharům.

"Myslím, že jsme ho v týmu přijali dobře. My Bulhaři jsme vřelí a Christian je super. Během kariéry jsem už vystřídal spoustu trenérů, takže teď už to není tolik o koučinku jako spíš o tom, jak s někým dokážete vyjít a trávit s ním čas," vysvětlil Dimitrov.

Na týmovém mistrovství světa plnil roli jedničky i hrající kapitána, takže při zápasech svých parťáků pomáhal radami z lavičky. 

"Já bych se sám nenazýval přímo kapitánem. Jsem rád, že mám kolem sebe takhle skvělé kluky a že jim můžu taky předa něco z nabitých zkušeností. Je to každopádně výzva, protože trénování není vůbec snadná role," dodal.

Ve skupině C Dimitrov vydřel dva cenné singlové body proti Moldavanům a Britům, v deblu přiložil ruku k dílu, když spolu s Alexandarem Lazarovem přehráli zkušené duo Jamie Murray, Joe Salisbury. Proti Belgii ale bulharské hvězdě došel dech a jeho tým tak na postup do čtvrtfinále nedosáhl. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 59 minutami

Odvolací soud míní, že manažeři záložny Metropolitního spořitelního družstva spáchali závažnější trestné činy

Pražský vrchní soud je přesvědčený, že manažeři vytunelovaného Metropolitního spořitelního družstva se dopustili závažnějších trestných činů než porušení povinnosti při správě majetku. Rozsudek, který trojici posílal na pět až šest let do vězení, proto dnes zrušil a skutky mužů vrátil k dalšímu dokazování. Naopak pravomocně rozhodl o nastrčených podnikatelích, kteří se podíleli na vyvádění peněz ze záložny. Většině zpřísnil tresty odnětí svobody.

Obžaloba tvrdí, že Petr Jánský, Daniel Tureček a Jan Zavřel umožnili v letech 2010 až 2013 vyvádění peněz z družstva, a to tak, že schvalovali podnikatelské úvěry pro firmy bez historie. Za tyto společnosti jednali další obžalovaní, kteří byli nastrčení jako tzv. bílí koně. Peníze ze záložny pak přes tyto firmy putovaly do zahraničí. Podle státní zástupkyně způsobila skupina škodu ve výši přes 1,2 miliardy korun. Manažeři vinu odmítají.

"Podle výsledků dosavadního dokazování nabýváme konkrétního podezření hraničícího s jistotou, že se tito obžalovaní nedopustili porušení povinnosti při správě cizího majetku, ale že se dopustili - buď ve formě pachatelství, organizátorství či pomoci - zvlášť závažného zločinu úvěrového podvodu jako členové organizované zločinecké skupiny," prohlásil předseda odvolacího senátu Pavel Zelenka.

Upozornil, že v takovém případě by trojice mohla dostat trest nad horní desetiletou hranicí příslušné trestní sazby.

Zdroj: ČTK
Další zprávy