Štěpánek ohromil Austrálii výměnou vkleče. Nejlepší winner grandslamu, sklízí chválu

mih mih
26. 1. 2023 12:39
Pořád to má v ruce. Bývalý český tenista Radek Štěpánek se na probíhajícím Australian Open blýskl nevídanou výměnou. V exhibiční čtyřhře se dopracoval k vítěznému míči na kolenou.

Do Melbourne odletěl Štěpánek především jako trenér čtvrtfinalisty grandslamu Sebastiana Kordy. Stihl si ale střihnout i exhibiční debl po boku Tommyho Haase.

A proti kypersko-australské dvojici Marcos Baghdatis, Mark Philippoussis si připsal hned několik povedených úderů.

Jedna výměna ale vynikala nad všemi. Ve druhém setu se Štěpánek dostal na zem a hned pětkrát odtud odehrál míček přes síť, nakonec Baghatise úspěšně prohodil po čáře.

"Abychom byli spravedliví, tohle bude možná nejlepší vítězný míč na letošním Australian Open," napsal k výměně oficiální web turnaje na Twitteru. 

Štěpánek s Haasem sice skvěle pobavili fanoušky na dvorci Margaret Courtové, nakonec ale prohráli 4:6 a 3:6.

Čtyřiačtyřicetiletý rodák z Karviné má na Australian Open skvělé vzpomínky. V roce 2012 získal v Melbourne první ze dvou grandslamů ve čtyřhře a o pět let později tu odehrál i poslední zápas aktivní kariéry.

Nyní objíždí turnaje s potomkem svého někdejšího trenéra Petra Kordy. Na letošním Australian Open Korda mladší skončil až ve čtvrtfinále, kdy kvůli bolavému zápěstí skrečoval bitvu s Rusem Karenem Chačanovem.   

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 31 minutami

Maďarská vláda chce postupně zrušit cenové stropy na potraviny a hypotéky, uvedl Orbán

Maďarská vláda hodlá postupně zrušit cenové stropy na základní potraviny a hypotéky, jakmile se inflace sníží. Ve státním rozhlase to dnes řekl premiér Viktor Orbán. Míra inflace v Maďarsku v únoru poprvé po více než roce klesla, byla však nejvyšší v Evropské unii. Ohledně rušení cenové regulace Orbán ale nezmínil žádný časový harmonogram, uvedla agentura Reuters.

Míra inflace v Maďarsku v únoru podle národní metodiky klesla na 25,4 procenta z lednové hodnoty 25,7 procenta. V růstu ale pokračovaly například ceny potravin. Orbán tak v ekonomice čelí největším problémům od nástupu k moci v roce 2010. Ekonomika prudce zpomaluje a úrokové sazby centrální banky jsou nejvyšší v EU.

Orbán uvedl, že cenové stropy, které jeho vláda zavedla, byly užitečné v boji proti inflaci. Zároveň ale podle něj narušovaly trh. Vláda pracuje na plánech, jak je postupně zrušit. "Pokud jde o potraviny, jakmile se inflace sníží, postupně zrušíme stávající cenové stropy, podobně jako (stropy na úrokové sazby) u bankovních úvěrů," řekl.

"Pokud inflace zpomalí pod určitou úroveň, budeme muset přijmout rozhodnutí vzdát se obranných mechanismů, které jsme zavedli kvůli vysoké inflaci," řekl maďarský premiér. Neupřesnil ale, při jaké úrovni k tomuto kroku vláda přistoupí. Loni v prosinci byla maďarská vláda nucena ukončit cenový strop na pohonné hmoty, protože jich byl nedostatek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy