Prague Open

Krejčíková začne obhajobu v Praze proti Blinkovové, Muchová vyzve Havlíčkovou

Tenistka Barbora Krejčíková zahájí cestu za obhajobou loňského vítězství na turnaji Livesport Prague Open proti Anně Blinkovové z Ruska. Karolína Muchová vyzve na úvod v českém souboji juniorku Lucii Havlíčkovou. Z turnaje WTA se odhlásila dvojnásobná wimbledonská vítězka Petra Kvitová, kterou trápí zraněné zápěstí. Nenastoupí ani olympijská šampionka z Tokia Švýcarka Belinda Bencicová.

Úřadující šampionka pražského turnaje a dvojnásobná vítězka loňského Roland Garros Krejčíková bude plnit roli nasazené dvojky. Proti 141. hráčce světa Blinkovové sehrála dosud dva zápasy, v obou případech vyhrála. Třiadvacetiletá Ruska nahradila v turnaji třináctou hráčku světa Bencicovou, která se odhlásila.

Již v prvním kole bude k vidění český souboj mezi Muchovou (164. v žebříčku WTA) a vítězkou letošního juniorského Roland Garros Havlíčkovou (763.). Tereza Martincová (71.) vyzve Francouzku Chloé Paquetovou (103.), další dvě české účastnice Marie Bouzková (64.) a Linda Nosková (114.) narazí na soupeřku z kvalifikace. Nasazená jednička a světová dvojka Anett Kontaveitová z Estonska vstoupí do turnaje proti Gruzínce Jekatěrině Gorgodzeové (115.).

V kvalifikaci figuruje pět českých tenistek. Barbora Palicová si již zajistila postup do finálové části po vítězství nad Slovenkou Viktorií Kužmovou 7:5, 6:2. V akci jsou ještě Nikola Bartůňková, Miriam Kolodziejová, Dominika Šálková a Tereza Smitková. Hlavní turnaj startuje v pondělí.

Zdroj: ČTK
Pokračovat