WTA Praha • Semifinále • 13:30

Marie Bouzková - Linda Nosková

Konec zápasu
Marie Bouzková
Marie Bouzková
2
7
6
Linda Nosková
Linda Nosková
0
6
3

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu z utkání semifinále ženského tenisového turnaje v Praze mezi Marií Bouzkovou a Lindou Noskovou. Zápas začíná v sobotu 30. července ve 13:30.

Marie Bouzková prochází domácím turnaje v rodné Praze bez ztráty kytičky. Rakušankou Krausovou, krajanku Šalkovou i Rusku Selechmetěvovou porazila ve dvou setech, sil tedy zatím příliš mnoho neztratila. Čtyřiadvacetiletá tenistka navazuje na skvělé výkony z Wimbledonu, kde došla až do čtvrtfinále, v němž vypadla s pozdější finalistkou Ons Džabúrovou. Hra aktuálně 66. hráčky světa se zakládá trpělivé hře a minimu nevynucených chyb, což často dělá soupeřkám velké problémy a samy se proti české bojovnici vyhazují.

Linda Nosková je bezesporu největším překvapením semifinále. Teprve sedmnáctiletá česká hráčka má jistotu, že poprvé v kariéře nakoukne mezi elitní stovku, a to právě zásluhou skvělých výkonů na pražském turnaji. Postupně vyřadila Rusku Vichljancevovou, Francouzku Cornetovou, proti níž zaznamenala premiérové vítězství nad soupeřkou z TOP 50 žebříčku, a Japonku Hibinovou. Rodačka z Bystřičky momentálně drží sérii už osmi vítězství v řadě, neboť před turnajem v Praze opanovala challenger v německém Versmoldu.

Tenistky se proti sobě utkají poprvé. V bitvě dvou krajanek je za velkou favoritku považována Marie Bouzková, jež může těžit hlavně z faktu, že na kurtu strávila výrazně méně času. Každopádně Linda Nosková je určitě motivovaná a má také tu výhodu, že nemá co ztratit.

Začíná první set. Na podání je Linda Nosková.

0:15

Marie Bouzková začíná zápas parádním křižným bekhendovým returnem. Její česká krajanka se za míčkem jenom podívala.

0:30

Turnajová osmička se opět o kousek přiblížila brejkbolům. Dostala se do výměny, z které se Linda Nosková vyhodila bekhendem.

15:30

Sedmnáctiletá česká tenistka získává svůj první fiftýn v utkání esem po dělovce ven z dvorce.

30:30

Rodačka z Bystřičky tlačila a došla si pro srovnání skóre v gemu. Bouzkové poslední obranný úder spadl do deblového koridoru.

40:30

Skvělá práce Lindy Noskové, jež si se soupeřkou pohrála jako kočka s myší. Její kraťas ještě Bouzková doběhla, následný volej na volnou polovinu ovšem mladší Češce nedělal žádný problém.

0:1 Linda Nosková získává gem.

Linda Nosková otočila průběh gemu ve svůj prospěch čtyřmi fiftýny v řadě. Na závěr jí Marie Bouzková pomohla, když u sítě selhala při smeči.

0:15

Bekhendová přestřelka pro Noskovou. Marie Bouzková měla po většinu času navrch, jenže na závěr zahrála pod pásku.

15:15

Tentokráte hrála páska ve prospěch turnajové osmičky, protože jejímu bekhendu pomohla na stranu soupeřky, navíc míček spadl mimo její dosah.

15:30

Dočká se brejkbolů Linda Nosková? Skvěle s připravila útok pro finální bekhend, který vypálila nechytatelně po levé lajně.

15:40

Ano, dočká a jsou dva! Nasazená osmička darovala protihráče brejkboly dvojchybou.

30:40

První hrozba ztráty podání je minulostí. Marie Bouzková po kratším returnu sokyně nezaváhala a vyslala vítězný bekhend do pravého růžku.

40:40

Shoda. Linda Nosková si neporadila s nepříjemným servisem na tělo, bekhendem returnovala pod pásku.

A:40

Výborné podání ven z dvorce, za nímž se sedmnáctiletá Češka rozběhla, ale ani tak na míček nedosáhla. Eso.

40:40

Gem pokračuje. Linda Nosková tentokráte vyslala o poznání kvalitnější return, forhendová dělovka letěla mimo dosah servírující tenistky.

A:40

Po servisu ven z dvore následoval pěkně provedený forhend na opačnou stranu kurtu. Vítězný míč a další gembol.

1:1 Marie Bouzková získává gem.

Vyrovnáno. Linda Nosková vsadila vše na jednu kartu, její bekhendový return ovšem vyletěl poměrně výrazně za základní čáru.

0:15

Po výborném returnu k základní čáře musela hrát Linda Nosková forhend brzy po odskoku, navíc v těžké pozici. Balónek spadl do autu.

0:30

Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. Sedmnáctiletá rodačka z Bystřičky neuspěla se zkrácením hry, po něm pouze sledovala vítězný bekhend soupeřky kros.

0:40

Tři brejkboly! Další parádní return z repertoáru Marie Bouzková k základní čáře, Nosková i v tomto případě vracela pouze do zámezí.

15:40

Turnajové osmičce se risk nevyplatil. Vyzkoušela vítězný bekhendový return po lajně, avšak jenom rozvlnila pásku.

30:40

Linda Nosková po kratším returnu vypálila forhend do pravého rohu a vydala se k síti. Prohoz konkurentky se do vymezeného prostoru nevešel.

40:40

I třetí brejkbol je minulostí. Servisem ven z dvorce si Linda Nosková otevřela levou stranu, kam neomylně napálila forhend.

A:40

Začíná lehce poprchávat, což by mohlo znamenat přerušení hry. Marie Bouzková právě na mokrém betonu podklouzla a soupeřka toho využila k vítěznému forhendu na levou stranu.

1:2 Linda Nosková získává gem.

Sedmnáctiletá Češka se vydala k síti, kde vytrvale útočila do bekhendu protihráčky. Bouzková se statečně bránila, nakonec nedosáhla na smeč.

0:15

Po krátkém returnu se Marie Bouzková musela přiblížit k síti. V tomto prostoru si nevedla vůbec dobře, místo volné části kurtu poslala míček do autu.

15:15

Nevynucenou chybu turnajová osmička okamžitě vykompenzovala esem na téčko.

30:15

Linda Nosková byla v tlaku, leč vítězný fiftýn z něj vytěžit nedokázala. Finální forhend po pravé lajně spadl do deblového koridoru.

30:30

Ano, kraťasy rodačka z Bystřičky umí. Marie Bouzková zabojovala, avšak na míček i přes velké úsilí nedosáhla.

40:30

Nyní Marie Bouzková po krátkém returnu protihráčky nezaváhala. Zkontrolovala její postavení a forhend si proto dovolila neumístit ani tak přesně, hlavně mimo dosah konkurentky.

2:2 Marie Bouzková získává gem.

I po čtvrtém gemu zůstávají tenistky na servisu stoprocentní. Nasazená osmička útočila do těla Noskové, jejíž poslední forhend skončil v síti.

0:15

Parádní výměna, v níž tahala za delší konec provazu favoritka. Doběhla kraťas a zahrála povedený bekhend po levé lajně, Nosková vzápětí v záklonu přestřelila vymezený prostor.

15:15

Vyšší return byl vodou na mlýn pro Lindu Noskovou, jež si počkala na odskok balónku a zahrála nechytatelný forhend do levého rohu.

15:30

Méně zkušenější z českých hráček si komplikuje třetí hru na podání dvojchybou.

30:30

O pár vteřin později ovšem trefila dělový servis ven z dvorce, Bouzková returnovala pod své nohy.

30:40

Jenže přichází druhá dvojchyba v gemu, a to znamená, že čtyřiadvacetiletá rodačka z Prahy disponuje brejkbolem.

40:40

Jdeme do shody. Linda Nosková měla štěstí, protože její bekhend přizvedla páska, její protihráčka pak v lehkém záklonu zasáhla bekhendem síť.

40:A

Forhendový return před základní čáru sklidil ovoce. Linda Nosková zariskovala, avšak forhend měl k úspěchu daleko, zastavila ho páska.

3:2 Marie Bouzková získává gem.

Brejk je na světě! Linda Nosková tlačila, jenže u síti nezvládla poslední krok a ostrý forhend dopadl za základní lajnu.

0:15

Mladší české tenistce se risk vyplatil. Odvážný bekhend z vnější strany lízl lajnu, což nakonec musela uznat i Bouzková.

15:15

Linda Nosková tlačila z bekhendu, jenže nevyplatila se jí změna rytmu, a sice zahrát sokyni do forhendu. Prim hrála síť.

30:15

Další nevynucená chyba rodačky z Bystřičky. V tomto případě hrály centimetry po křižném bekhendu v její neprospěch.

40:15

Turnajová osmička směřuje za potvrzením brejku, podání na téčko Nosková zreturnovala pod pásku.

4:2 Marie Bouzková získává gem.

Marie Bouzková potvrzuje brejk a dělá další důležitý krok směrem k zisku první sady. Podání poslala pro změnu ven z dvorce, soupeřka znovu zahrála nepřesný return.

0:15

Pěkně si Linda Nosková podáním připravila pozici pro útok, jenže hned vzápětí napálila bekhend pod pásku.

15:15

Výborný servis na téčko, na nějž sice Marie Bouzková dosáhla, ale vrátila ho jenom pod pásku.

30:15

Druhý přímý bod v řadě, sedmnáctiletá Češka míří za snížením stavu.

40:15

Do třetice se Bouzkové return podařil, ale posléze jen bezmocně sledovala vítězný forhend protihráčky do levého růžku.

4:3 Linda Nosková získává gem.

Méně zkušená z českých tenistek se vrací na rozdíl jediného gemu. Servis poslala s boční rotací ven z dvorce, return skončil v síti.

0:15

Marie Bouzková viditelně nepočítala s tak prudkým forhendovým returnem protihráčky, ze stejné strany nasměrovala míček pod pásku.

15:15

Linda Nosková měla políčeno na další fiftýn, ale nezvládla závěrečný krok, bekhend hraný po lajně skončil v těsném autu.

30:15

Čtyřiadvacetiletá rodačka z Prahy si určitě je vědoma, že zisk osmého gemu je velmi důležitý. Skvěle se ubránila prvnímu forhendu, ten druhý pustila za základní čáru.

40:15

Sedmnáctiletá Češka zkouší útočit ze všech pozic. Momentálně ovšem trefila třetí nevynucenou chybu v řadě, forhendu dala malou výšku.

40:30

Na čtvrtý pokus už se mladší z českých tenistek trefila, vítězný bekhendový return z pravé strany kros neměl jedinou chybičku.

5:3 Marie Bouzková získává gem.

Až do shody Marie Bouzková hru nepustila. Po podání na téčko s potěšením sledovala, jak bekhendový return končí pod páskou.

0:15

Nasazená osmička si připravila soupeřku, kterou ukončila vítězným forhendem posazeným přesně na pravou čáru.

15:15

Linda Nosková reaguje tím nejlepším možným způsobe, esem po dělovce ven z dvorce.

15:30

Na eso ovšem sedmnáctiletá rodačka z Bystřičky navázala dvojchybou.

30:30

Za servisem na téčko se Mare Bouzková natáhla, leč bekhendový return nasměrovala daleko za základní čáru.

40:30

Přestože měla favoritka po většinu času navrch, tak to nakonec byla Linda Nosková, která zničehonic vypálila fantastický bekhend po levé lajně.

V Praze se hustěji rozpršelo, umpirová rozhodčí je tedy nucena zápas přerušit. Tenistky zatím zůstávají na kurtu.

Déšť ustal, zápas může pokračovat.

40:40

S bekhendovým returnem si Linda Nosková neporadila, bekhendem usměrnila míček pod pásku.

A:40

Výrazně lépe si sedmnáctiletá Češka vedla hned vzápětí, když po podání vystartovala k síti, kde zahrála vítězný bekhendový volej.

5:4 Linda Nosková získává gem.

Servis si Linda Nosková uhájila, po krátké přestávce však bude muset uspět i na returnu, pokud si chce vynutit pokračování první sady. Bouzková proti gembolu přetáhla forhend.

0:15

Podáním ven z dvorce si Marie Bouzkové otevřela pravou polovinu kurtu, ale místo jejího trefení poslala forhend do zámezí.

0:30

Linda Nosková bojuje. Kromě returnu zvládla i dva následné bekhendy, načež turnajová osmička předvedla nevynucenou chybu z forhendu.

15:30

Marie Bouzková se v nelehké situaci rozhodla vydat k síti, kde si poradila s velkým přehledem, z bekhendové strany vyprodukovala stopvolej mimo dosah sokyně.

15:30

Marie Bouzková se v nelehké situaci rozhodla vydat k síti, kde si poradila s velkým přehledem, z bekhendové strany vyprodukovala stopvolej mimo dosah sokyně.

15:40

Forhendový return k základní čáře přinesl úspěch, jsou tu dva brejkboly! Bouzková odpověděla forhendem do území pro čtyřhru.

5:5 Linda Nosková získává gem.

Vyrovnáno! Linda Nosková si dokonale připravila pozici pro útok, vítězný forhend napálila na levou stranu.

0:15

Důležité samozřejmě bude brejk potvrdit. A sedmnáctiletá Češka nezačíná ideálně, po podání přestřelila forhendem.

15:15

Servis ven z dvorce vrátila Bouzková s vypětím všech sil, za následným forhendem do protipohybu se jenom podívala.

30:15

Čtyřiadvacetiletá Češka měla ve výměně navrch, ale u sítě si nepočínala vůbec dobře, krátký bekhendový volej zastavila páska.

40:15

Potvrzení brejku je blízko, po podání ven z dvorce a přímém bodu má rodačka z Bystřičky dva gemboly.

5:6 Linda Nosková získává gem.

Opět skvělé podání, na nějž nasazená osmička nenašla přesnou odpověď. Linda Nosková získává třetí hru v řadě a na returnu se může pokusit urvat úvodní dějství ve svůj prospěch.

15:0

Marie Bouzková se výborně ubránila a odměnou jí byl získaný fiftýn. Linda Nosková neudržela přesnou ruku a chybovala forhendem za základní čáru.

30:0

První set je zase o kousek blíže tiebreaku, za podáním na téčko se sedmnáctiletá Češka jenom ohlédla.

40:0

V tomto případě Linda Nosková na servis dosáhla, avšak bekhendový return nasměrovala až za základní čáru.

6:6 Marie Bouzková získává gem.

Čistá hra, první set rozhodne zkrácená hra. Pražská rodačka si s nelehkou smečí dál od sítě poradila skvěle, míček s boční rotací nasměrovala do levého rohu.

0:1

Linda Nosková si na úvod úspěšně podržela servis. Po podání se vydala k síti, kde vykouzlila vítězný forhend do pravého růžku.

0:2

Marie Bouzková si určitě všimla, že na ni zívá odkrytá pravá polovina kurtu, čehož však nevyužila a balónek napálila až za základní čáru.

1:2

Další útok vyšel favoritce zápasu o poznání lépe. Dokonale si připravila soupeřku a napodruhé forhend zvládla umístit na odkrytou pravou polovinu dvorce.

1:3

Linda Nosková napálila parádní servis na téčko. Konkurentka natáhla raketu, načež returnovala mimo vymezené území.

2:3

Další výborné podání, po němž ovšem Nosková neudržela přesnou ruku a forhend umístila do území pro čtyřhru.

3:3

Forhendový kopec Marie Bouzkové Noskovou viditelně rozhodil. Sedmnáctiletá Češka výrazně přestřelila a dovolila srovnání skóre.

4:3

A turnajová osmička je o krok navrch. Pěkně střídala strany, čímž soupeřku rozběhala, ta ve finále dala přílišnou délku forhendu.

5:3

Čtyřiadvacetiletá rodačka z Prahy disponuje výhodou minibrejku! Bekhendovou přestřelku Linda Nosková ukončila ránou do středu sítě.

5:4

Druhý bod při podání si sedmnáctiletá česká hráčka uhájila. Smečovala na tělo protihráčky, jež odpověděla bekhendem do sítě.

6:4

Dva setboly! Turnajová osmička se skvěle ubránila třem těžkým úderům, čtvrtý útok soupeřky doplachtil do autu.

7:6 Marie Bouzková získává set.

Úvodní dějství je minulostí! Marie Bouzková využila hned první ze dvou setbolů, když vypálila nechytatelné podání ven z kurtu.

15:0

Druhý set zahajuje Marie Bouzková na podání vítězným fiftýnem. V delší výměně chybovala Nosková forhendem do deblového koridoru.

30:0

Eso na téčko. Sedmnáctiletá Češka je nespokojená, ale se situací nic neudělá, protože jestřábí oko není k dispozici.

30:15

Velmi pěně umístěný bekhendový return po lajně. Marie Bouzková musela zacouvat, v lehkém záklonu poslala bekhend za základní čáru.

40:15

Další výborné podání na téčko, Linda Nosková se za míčkem znovu jen smutně podívala.

1:0 Marie Bouzková získává gem.

Tři esa v jednom gemu, taková statistika se v ženském tenise příliš často neobjevuje. Marie Bouzková vyslala i o třetice nechytatelné podání na střed kurtu.

15:0

Turnajová osmička tlačila na pilu až příliš. První bekhend ještě do kurtu vměstnala, ten druhý nikoliv.

30:0

A další nevynucená chyba Marie Bouzkové. Tentokráte zatlačila až příliš na forhend, balónek znovu spadl za základní čáru.

40:0

Přímý bod po podání ven z dvorce, sedmnáctiletá Češka míří za hladkým srovnáním stavu.

1:1 Linda Nosková získává gem.

Je vyrovnáno. Linda Nosková pěkně zkrátila hru. Bouzková ještě míček vrátila, ale odkryla prakticky celý kurtu, který pak soupeřka forhendem trefila.

15:0

Na servis ven z kurtu Linda Nosková ještě dosáhla, avšak return usměrnila o kousek za základní lajnu.

15:15

Pražská rodačka měla výměnu znovu ve své režii, ale do vítězného konce ji nedovedla, přestřelila bekhendem.

15:30

Nasazená osmička má v posledních minutách problémy s délkou úderů, po přetaženém bekhendu se jí podobná situace stala s forhendem.

30:30

Favoritka si pomáhá podáním, ránu na téčko returnovala mladší z Češek bekhendem pod pásku.

30:40

Brejkbol! Marie Bouzková dostala nalito na forhend, s nímž si ovšem neporadila vůbec dobře, rozvlnila síť.

40:40

Nyní si čtyřiadvacetiletá rodačka z Prahy vedla o poznání jistěji. Počkala si na odskok míčku po vysokém returnu a zapsala vítězný křižný forhend do pravého rohu.

40:A

Sebevědomí Lindě Noskové nechybí. Ostrými údery s vytvořila tlak, na závěrečný forhend do pravého růžku neměla Bouzková šanci reagovat. Druhý brejkbol.

1:2 Linda Nosková získává gem.

Linda Nosková bere protihráčce podání a je tedy o krok napřed! Po forhendu na pravou stranu se vydala k síti, kde však nehrála jediný úder, vysoký míček nechala doputovat za základní lajnu.

15:0

Linda Nosková začíná cestu za potvrzením brejku nejlepším možným způsobem, esem na téčko.

30:0

Ze sedmnáctileté Češky čiší obrovské sebevědomí. Skvěle si připravila pozici pro útok, výměnu uzavřela parádním bekhendem do protipohybu konkurentky.

40:0

Naopak Marie Bouzková není v ideálním rozpoložení. Teď útočila, jenže vyhodila se forhendem mimo vymezený prostor.

40:15

Čistá hra se nekoná. Linda Nosková si byla vědoma, že si může dovolit zariskovat, odvážný forhend dopadl do těsného autu.

40:30

Zbývá poslední gembol. Nasazená osmička se po křižném bekhendovém returnu vydala k síti, kde zahrála bekhendový volej na odkrytou levou stranu.

1:3 Linda Nosková získává gem.

Na třetí pokus už Linda Nosková brejk potvrdila! Držela si aktivní pozici ve výměně, kterou završila kratším forhendovým winnerem na pravou stranu.

0:15

Bekhendový return mladší z Češek spadl přesně na základní čáru. Bouzková musela reagovat rychle, bekhendem napálila síť.

0:30

Vzápětí přišel kratší return a ani s ním si servírující tenistka neporadila, při snaze o kraťas míček sotva doletěl k síti.

15:30

Linda Nosková cítila šanci tří brejkbolů. Forhendový útok ovšem uspěchala a balónek poslala do území pro čtyřhru.

15:40

Dva brejkboly! Rodačka z Bystřičky konkurentku zkrácením hry přitáhla k síti, aby ji nadvakrát úspěšně prohodila.

30:40

První je minulostí. Bouzková musela jít přes druhý servis, přesto soupeřka returnovala forhendem daleko za základní lajnu.

40:40

Shoda. Za servisem ven z dvorce se Linda Nosková sice natáhla, ale balónek napálila výrazně pod pásku.

A:40

Sedmnáctiletá Češka správně odhadla, kam bude protihráčka na síti útočit, jenže forhendem nezvládla přehodit pásku.

2:3 Marie Bouzková získává gem.

Marie Bouzková odvrátila dva gemboly, aby nakonec získala pátou hru druhého setu pro sebe. Proti gembolu se Nosková ustřelila bekhendem.

0:15

Do šesté hry druhé sady vstoupila lépe Bouzková. za jejím křižným bekhendovým returnem se konkurentka akorát podívala.

0:30

Čtyřiadvacetiletá rodačka z Prahy míří za brejkboly. Linda Nosková chtěla zpomalit tempo výměny bekhendovým čopem, balónek vyletěl za základní čáru.

0:40

Brejkboly jsou tři! Tenistka na servisu si podáním připravila dobrou pozici, jenže forhendem umístila míček do deblového koridoru.

3:3 Marie Bouzková získává gem.

Čistá hra na příjmu, Marie Bouzková srovnává na 3:3! Těžila z dalšího zaváhání protihráčky, jež nasměrovala kraťas pod pásku.

15:0

Noskovou ztráta dobře rozehraného pátého gemu viditelně rozhodila. Nyní si nedokázala poradit s kopcem soupeřky a bekhendem trefila síť.

30:0

Nevynucené chyby na straně sedmnáctileté Češky přibývají. Při přechodu do útoku napálila forhend výrazně za základní čáru.

30:15

Nasazená osmička zamrzla v půlce cesty k síti. S těžkým bekhendovým volejem si neporadila, vymezený prostor o kus přepálila.

40:15

Linda Nosková viděla volnější místečko v pravém rohu, avšak forhend do něj umístit nedokázala, balónek dopadl za základní čáru.

4:3 Marie Bouzková získává gem.

Pražská rodačka získává třetí gem v řadě a poprvé ve druhém setu vede. Její mladší krajanka zariskovala, místo vítězného forhendu přidala do statistik další nevynucenou chybu.

15:0

Po delším bekhendu Noskové musela hrát Bouzková forhend brzy po odskoku. Balónek dopadl do území pro čtyřhru.

15:15

Přestože return z bekhendu nebyl nijak zvlášť složitý, tak Linda Nosková na něj odpověděla nepovedeným forhendem do středu sítě.

15:30

Marii Bouzkové pomohla skutečnost, že kraťas soupeřky se zvedl o pásku. Zahrála krajance chytře za tělo, ta v těžké pozici reagovala bekhendem do autu.

30:30

Linda Nosková s pořádně nadřela, ale nakonec se u sítě dočkala srovnání skóre v gemu. Obranu sokyně prolomila dělovou smečí.

40:30

Sedmnáctiletá česká hráčka má gembol. Napálila balónek protihráčce pod nohy, turnajová osmička odpověděla dlouhým bekhendem.

40:40

Srovnání se zatím nekoná, Linda Nosková dvojchybou posouvá hem do shody.

40:A

Klíčový brejkbol? Marie Bouzková vytrvale bušila do bekhendu soupeřky, která nakonec kapitulovala!

40:40

Ne, je tu opět shoda. Marie Bouzková si věřila na forhend hraný u těla, avšak balónek posadila těsně za základní čáru.

40:A

Další příležitost brejku. Rodačka z Prahy využila slabšího druhého podání k povedenému křižnému bekhendovému returnu, Nosková na dlouhou ruku poslala míček do sítě.

5:3 Marie Bouzková získává gem.

Marie Bouzková jde podávat na vítězství! Při brejkbolu znovu excelovala v defenzivě, aby to byla nakonec druhá z Češek, jež chybovala forhendem.

0:15

Sedmnáctiletá česká tenistka si troufla na kraťas z bekhendové strany. Provedla ho skvěle, konkurentka se za míčkem vůbec nerozběhla.

15:15

Vzápětí ovšem Linda Nosková předvedla další nevynucenou chybu. K bekhendu se nastavila dobře, přesto balónek napálila do velkého autu.

15:30

Tenistka na příjmu je znovu o krok napřed. Turnajová osmička vyzkoušela bekhend po levé lajně, úspěšnému provedení se do cesty postavila síť.

30:30

Vyšší forhend Lindu Noskovou viditelně rozhodil. Sama byla nucena hrát z bekhendové strany, přičemž rozvlnila síť.

40:30

Mečbol! Sedmnáctiletá rodačka z Bystřičky nechtěla dlouhou výměnu, takže bekhendem zariskovala a balónek umístila jen do deblového koridoru.

6:3 Marie Bouzková získává gem, set a zápas.

Je konec! Marie Bouzková proměnila první příležitost k ukončení střetnutí, její mladší krajanka utkání ukončila nevynucenou bekhendovou chybou do sítě.

Marie Bouzková potvrdila roli favoritky a mladší krajanku Lindu Noskovou porazila po setech 7:6 a 6:3

Turnajová osmička si v úvodním dějství vypracovala vedení 5:3, ale přišla o něj a o osudu set nakonec rozhodovala až zkrácená hra, kterou pro sebe favoritka získala výsledkem 7:4. Druhý set začala lépe Linda Nosková, jež rychle získala náskok 3:1, ale pak jako kdyby talentované Češce došly síly a byla to Marie Bouzková, která získala zbylých pět gemů a po prvním proměněném mečbolu se mohla radovat z postupu do finále.

Ve finále se Marie Bouzková utká s vítězkou zápasu Anastasija Potapovová - Čchiang Wang.

STATISTIKY UTKÁNÍ

Esa: 7 - 3

Dvojchyby: 1 - 4

Úspěšnost 1. podání: 68 % - 65 %

Body po 1. podání: 68 % - 67 %

Body po 2. podání: 58 % - 42 %

Ubráněné brejkboly: 5/7 - 5/8

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Skupina Rage Against the Machine v Praze nevystoupí, zpěvák si poranil nohu

Americká rocková kapela Rage Against the Machine zrušila evropské turné včetně koncertu, který měla odehrát 19. září v pražské O2 areně. Informaci potvrdila česká pobočka pořádající agentury Live Nation. Důvodem je indispozice dvaapadesátiletého zpěváka Zacka de la Rochy. Poranil si nohu a poslední koncerty musel absolvovat vsedě. "Lékaři mu doporučili, aby v srpnu a září nepokračoval v turné po Velké Británii a Evropě. S velkým zklamáním šňůru musíme zrušit," uvedli hudebníci.

Po vystoupení 14. srpna v newyorské Madison Square Garden frontman zamíří domů, aby se rehabilitoval. "Moc se omlouváme všem, kteří na nás roky čekali," dodává sestava. Ta vznikla roku 1991, dále ji tvoří kytarista Tom Morello, baskytarista Tim Commerford a bubeník Brad Wilk. Rage Against the Machine v uplynulé dekádě osm let nekoncertovali. Znovu se dali dohromady u příležitosti současného turné. To mělo začít roku 2020, kvůli pandemii však bylo dvakrát odložené.

Vstupenky na pražský koncert zaplacené online budou v plné výši automaticky refundovány na účet, ze kterého proběhla platba. Peníze za lístky zakoupené v kamenných prodejnách pořadatelé začnou v místě zakoupení vracet 18. srpna.

před 4 hodinami

Trump využil u prokuratury práva nevypovídat. Bez odpovědi zůstalo 400 otázek

Bývalý americký prezident Donald Trump využil svého práva nevypovídat více než 400krát, když ve středu předstoupil před generální prokurátorku státu New York Letitii Jamesovou v rámci vyšetřování praktik jeho rodinné firmy. S odvoláním na zdroje obeznámené s průběhem dotazování to uvádí některá americká média. List The New York Times (NYT), že Trumpovy dvě nejstarší děti se při svých setkáních s vyšetřovateli na pátý dodatek americké ústavy neodvolávaly.

Jediná otázka, na kterou prezident z let 2017 až 2021 prokuratuře pod přísahou odpověděl, byla ta ohledně jeho jména, řekl Trump televizei NBC News jeho právník Ron Fischetti. Podle informací NYT následně předvolaný oznámil, že dál nebude spolupracovat a Jamesovou, která seděla ve stejné místnosti, označil za "odpadlickou prokurátorku". Následovalo prý více než 400 otázek, na něž Trump reagoval slovy "stejná odpověď" na znamení toho, že využívá práva nevypovídat.

NBC News informovaný zdroj sdělil, že Trump toto právo uplatnil více než 440krát. Prokuratura po několikahodinovém setkání potvrdila, že exprezident skutečně odmítal odpovídat, nicméně nespecifikovala, kolikrát se tak stalo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy