WTA Praha • Čtvrtfinále • 14:00

Marie Bouzková - Oksana Selechmetěvová

Konec zápasu
Marie Bouzková
Marie Bouzková
2
6
6
Oksana Selechmetěvová
Oksana Selechmetěvová
0
3
0

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu z utkání čtvrtfinále ženského tenisového turnaje v Praze mezi Marií Bouzkovou a Ruskou Oksanou Selechmetěvovou. Zápas začíná v pátek 29. července ve 14 hodin.

Marie Bouzková na turnaji v rodném městě předvádí suverénní výkony. Nejprve ve dvou setech porazila Rakušanku Krausovou, načež povolila krajance Šálkové pouhé tři gemy. Čtyřiadvacetiletá tenistka navazuje na výbornou formu z Wimbledonu, kde došla až do čtvrtfinále, v němž padla s pozdější finalistkou Džabúrovou. Marie Bouzková je na turnaji už jednou ze dvou posledních nasazených hráček, kromě ní je v turnaji ještě nasazená sedmička Potapovová.

Oxana Selechmetěvová bude v utkání velkou outsiderkou. Ruská tenistka musela projít pražskou kvalifikací, kterou zvládla, byť s Bartůňkovou i Hibinovou musela jít do tří setů. V hlavní části pavouka nejprve překvapila vítězstvím nad Rumunkou Cirsteaovou, následně ve třech setech zdolala Francouzku Paquetovou. Devatenáctiletá hráčka jinak hraje převážně turnaje kategorie ITF, letos získala jeden titul, a to ve francouzském Montpellier.

Tenistky se proti sobě utkají poprvé. Velkou favoritkou je Marie Bouzková, jež by v rodném městě určitě ráda urvala titul. Oxana Selechmetěvová nemá co ztratit, což by naopak mohlo hrát v její prospěch.

První set utkání začíná. Na podání je Oksana Selechmetěvová.

15:0

První fiftýn zápasu náleží Selechmetěvové. Ta měla velké štěstí, že forhend české hráčky doputoval do těsného autu.

30:0

Také druhý fiftýn míří za ruskou tenistkou. Tu nerozhodila sokyně naběhnuvší k síti, nadvakrát ji úspěšně prohodila.

30:15

První bod utkání získává Marie Bouzkovou zásluhou dvojchyby konkurentky.

40:15

Skvěle připravený útok ruské tenistky. Ta rozběhala protihráčku za strany na stranu, aby ji nakonec končila dělovým forhendem do pravého rohu.

40:30

První gembol je minulostí. Oksana Selechmetěvová před sebou měla volný kurt, avšak těžký volej nasměrovala do těsného autu.

40:40

Shoda. S prvním ostřejším bekhendem Češky si ještě Ruska poradila, na ten druhý reagovala příliš dlouhou ránou ze stejné strany.

A:40

Brejkbol zatím nepřichází. Česká tenistka se znovu bránila, její závěrečný bekhend doplachtil o kousek za základní čáru.

0:1 Oksana Selechmetěvová získává gem.

Úvodní gem pro sebe urvala servírující Oksana Selechmetěvová. Trefila se do prvního servisu, Bouzková odpověděla prudkým returnem mimo vymezený prostor.

15:0

Ruská hráčka chtěla zariskovat na returnu, jenže ten se jí vůbec nepovedl, balónek odpálila do výrazného autu.

30:0

Další nepovedený return. Míček vyskočil vysoko do vzduchu a Oksana Selechmetěvová returnovala forhendem pod pásku.

30:15

Ruska působí hodně sebevědomým dojmem. Ne poprvé si skvěle rozběhala protihráčku, ve finále vypálila mimo její dosah forhend po levé čáře.

40:15

Dva gemboly. Nyní si Selechmetěvová věřila až příliš, odvážný forhend hraný blízko u těla usměrnila do území pro čtyřhru.

1:1 Marie Bouzková získává gem.

Marie Bouzková srovnává krok se svou soupeřkou. Servis poslala ven z dvorce, protihráčka returnovala do zámezí.

15:0

Technickou výměnu chtěla Marie Bouzková přetavit ve svůj prospěch forhendem po pravé čáře, ale jenom rozvlnila síť.

15:15

Rychle srovnání skóre v gemu. Oksana Selechmetěvová po podání obdržela nepříjemný míček pod nohy, odpálila ho daleko za základní lajnu.

15:30

To byla paráda. Kraťas se sice Marii Bouzkové nevydařil ideálně, o to suverénnější byl následný lob přes bezmocnou Rusku.

30:30

Podání ven z dvore přineslo kýžené ovoce, rodačka z Prahy returnovala bekhendem těsně za základní lajnu.

30:40

Brejkbol! Marie Bouzková vypálila ostrý return pod nohy konkurentky, ta v těžké pozici zahrála bekhendem výrazně pod pásku.

2:1 Marie Bouzková získává gem.

První brejk zápasu míří na konto nasazené osmičky! Té se vyplatilo hrát protihráčce vytrvale do bekhendu, Ruska se ve finále výměny pořádně ustřelila.

15:0

Jestli něco zatím Oksaně Selechmetěvové opravdu nejde, jsou to returnu. Ten bekhendový nyní nezvládla přehodit přes síť.

30:0

Eso na téčko. Umpirová opravila výrok čárového, míček viděla jako dobrý. Ruska protestovala, ale nebylo jí to nic platné.

40:0

Po podání se Bouzková vydala na síť, kde vypálila forhend do levého rohu. Sokyně míček odběhla, ale vrátila jej za základní čáru.

3:1 Marie Bouzková získává gem.

Brejk potvrzen čistou hrou. Přestože se Ruska snad poprvé skvěle trefila do returnu, tak se Češka parádně srovnala a nasměrovala bekhend do volné levé poloviny dvorce.

0:15

Pražská rodačka má navrch, to je zřejmé. Promýšlený přechod na síť znamená zisk fiftýnu, na závěr jsme mohli sledovat forhendový volej do protipohybu Rusky.

15:15

Ale také Oksana Selechmetěvová umí zaútočit. Vsadila vše na jednu kartu hned po servisu a forhend umístila přesně do levého růžku na lajnu. Lépe to trefit nešlo.

15:30

V delších výměnách by Marie Bouzková měla dominovat, to se teď potvrdila. Ruska ztratila trpělivost jako první, přepálila bekhend.

30:30

Risk se nevyplatil. Česká tenistka vyzkoušela vítězný forhendový return po levé čáře, balónek spadl do území pro čtyřhru.

30:40

Pražská rodačka má k dispozici další brejkbol. Oksana Selechmetěvová si podáním připravila dobrou pozici, leč forhend poslala do autu.

40:40

Škoda. Marie Bouzková byla u zkrácení hry včas, jenže bekhendem napálila přesně místo, kde stála Ruska, ta pak soupeřku snadno prohodila.

40:A

Je tu další příležitost k brejku. Forhendu do levého růžku se ještě ruská hráčka ubránila, bekhendu do stejného prostoru již nikoliv.

4:1 Marie Bouzková získává gem.

Marie Bouzková získává druhý brejk bez práce. Oksana Selechmetěvová podlehla tíze okamžiku a proti brejkbolu zahrála dvojchybu.

15:0

Ruská tenistka chtěla útočit, ale konkurentka jí to nepovolila, Selechmetěvová se nakonec vyhodila pokaženým bekhendem.

30:0

Devatenáctiletá rodačka z Kamenky se srdnatě bránila, avšak Marie Bouzková udržela přesnou ruku a na závěr měla u sítě hodně jednoduchou pozici.

30:15

Oksana Selechmetěvová se určitě nevzdá bez boje, byť zatím tahá za kratší konec provazu. Získala tlak na svou stranu bekhendem k základní čáře, sokyně pak ze stejné strany přestřelila.

30:30

Marie Bouzková vzápětí přidává jednu z mála nevynucených chyb. Připravila si dobrou pozici, leč forhend napálila do území pro čtyřhru.

30:40

Ruska má brejkbol! Vyplatila se jí volba razantního forhendu do levého růžku, česká tenistka hrála na dlouhou ruku za základní lajnu.

4:2 Oksana Selechmetěvová získává gem.

Výhoda jednoho brejku je pryč. Čtyřiadvacetiletá rodačka z Prahy dominovala ve výměně, jenže v jejím závěru nasměrovala bekhend do těsného autu.

15:0

Servis na téčko byl dobrou volbou. Marie Bouzková byla u míčku pozdě a bekhendový return napnul síť.

15:15

Fanoušci ocenili práci české tenistky, jež pálila úder ze strany na stranu. Oksana Selechmetěvová nakonec podlehla nátlaku, bekhendem trefila síť.

15:30

Ostrý bekhendový return k základní čáře přinesl kýžené ovoce. Ruska musela rychle reagovat, bekhendový čop nezvládla přehodit přes pásku.

15:40

Čtyřiadvacetiletá Češka má dva brejkboly. V delší výměně udržela přesnější ruku a pevnější nervy, ruská konkurentka přetáhla bekhend.

5:2 Marie Bouzková získává gem.

Fantastický bekhendový return po pravé lajně, který se proměnil ve vítězný míč. Marie Bouzková půjde za malou chvíli podávat na ukončení první sady.

0:15

Těsně, ale přece spadl křižný bekhend české hráčky do zámezí. Ruska měla štěstí, protože by u míčku určitě nebyla.

0:30

Opět nevynucená chyba české tenistky, jež vyzkoušela bekhendový čop, dlouho letící míček ovšem spadl až za základní čáru.

15:30

Varianta servis - síť byla úspěšná. Nasazená osmička si hravě poradila s forhendovým volejem, který nasměrovala do protipohybu konkurentky.

30:30

Čtyřiadvacetiletá rodačka z Prahy se skvěle dostala z defenzivy do útoku. Na závěr vyslala forhend do pravého rohu, Ruska na dlouhou ruku minula vymezený prostor.

30:40

Ruska disponuje brejkbolem. Na zkrácení hry reagovala pěkně provedeným konrakraťasem, po němž na síti zvládla zahrát vítězný volej.

5:3 Oksana Selechmetěvová získává gem.

První set pokračuje. Oksana Selechmetěvová se výborně ubránila a na závěr mohla se zaťatou pěstí oslavit bekhend soupeřky do deblového koridoru.

15:0

Devatenáctiletá ruská tenistka bojuje. Výborně si protihráčku rozběhala, poslední bekhend Bouzkové zastavila páska.

30:0

Oksana Selechmetěvová si vytvořila drtivý tlak, který završila na síti. Počkala si na odskok míčku a dělovým forhendem napálila balónek mimo dosah Češky.

30:15

Forhendový return spadl těsně před základní čáru. Ruska musela hrát brzy po odskoku, balónek odpálila za základní čáru.

30:30

Tak to se povedlo. Marie Bouzková se opřela do bekhendového returnu a z těžké pozici vykouzlila parádní křižný úder. Ruska byla bez šance.

40:30

Setbol se zatím nekoná. Oksana Selechmetěvová byla v tlaku už po servisu, výměnu ukončila forhendem do levého rohu.

40:40

Shoda. Po výborném bekhendovém returnu po levé lajně Marie Bouzková vystartovala k síti, kde znovu z bekhendu zapsala vítězný míč.

40:A

Nyní už setbol přichází! Úmysl Oksany Selechmetěvové nebyl vůbec špatný, ale forhend s boční rotací skočil o pár čísel do zámezí.

40:40

Bouzková lehce zariskovala při returnu, který se jí nevyvedl dle představ, křižný bekhend doplachtil do zámezí.

40:A

Druhý setbol. Oksana Selechmetěvová si připravila velmi dobrou pozici, jenže místo vítězného míče po pravé lajně poslala bekhend pod pásku.

40:40

Ani teď to nevyšlo. Marie Bouzková se dostala do výměny, bohužel v jejím závěru vyprodukovala poměrně výrazně nepřesný forhend.

40:A

Tak že by do třetice? Čtyřiadvacetileté rodačce z Prahy se vyplatilo zahrát do bekhendu konkurentky, její čop měl k úspěchu hodně daleko.

40:40

Ne, i třetí setbol Ruska dokázala odvrátit. Údery umisťovala s pravidelnou přesností k základní čáře, Bouzková nakonec zaváhala při forhendu.

40:A

Po returnu se nasazená osmička vydala k síti, ke nezahrála příliš povedený forhend, nicméně následná smeč byla o poznání lepší. Čtvrtý setbol.

6:3 Marie Bouzková získává gem a set.

Tak konečně to vyšlo! Marie Bouzková udržela míček ve výměně a nervózní Ruska uzavřela úvodní dějství nevynucenou chybou z bekhendové strany.

15:0

Druhou sadu otevírá Marie Bouzková na servisu vítězným fiftýnem. Ruska se sice dostala do výměny, ale pak chybovala forhendem do deblového koridoru.

30:0

S těžkým returnem si ještě Oksana Selechmetěvová poradila, jenže pak dostala další nepříjemný míček do bekhendu, to již reagovala úderem pod pásku.

30:15

Nyní se ruská tenistka ukázala, když ve zdánlivě neřešitelné pozici vykouzlila parádní křižný forhendový prohoz zleva.

40:15

Pražské rodačce se vyplatilo hrát protihráčce neustále do forhendu. Ruska vzdorovala poměrně dlouhou, nakonec přeci jen trefila síť.

1:0 Marie Bouzková získává gem.

Nasazená osmička na úvod druhé sady úspěšně udržela servis. Byla to ruská tenistka, jež měla lehce navrch, jenže ve finále napálila bekhend za základní lajnu.

15:0

Oksana Selechmetěvová rozběhala soupeřku a po zásluze získala bod na svou stranu, Bouzková v těžké pozici přestřelila forhendem.

15:15

Nyní to byla domácí hráčka, jež určovala tempo hry a dočkala se odměny. Ruská tenistka dala pod tlakem přílišnou délku forhendu.

15:30

Blíží se brejkboly? Bekhendový return Bouzkové nebyl příliš dlouhý ani prudký, přesto Oksana Selechmetěvová zaváhala a forhend poslala mimo vymezený prostor.

30:30

Výborné zkrácení hry Rusky, která si všimla, že soupeřka je daleko za základní čárou. Češka zabojovala, leč přesný míček zahrát nedokázala.

30:40

Pěkná přestřelka s vítězným koncem pro turnajovou osmička, ta má výhodu brejkbolu! Devatenáctiletá Ruska trefila bekhendem síť.

2:0 Marie Bouzková získává gem.

Oksana Selechmetěvová tlačila na pilu až příliš. První ostrý forhend její česká konkurentka vybrala, ten druhý skončil v zámezí.

15:0

Ruská tenistka si výborně připravila pozici pro náběh na síť, jenže v tomto prostoru selhala a útočný forhend zastavila páska.

30:0

Po podání ven z dvorce Oksana Selechmetěvová returnovala zhruba do středu sítě.

30:15

Tentokráte devatenáctiletá rodačka z Kamenky zvládla útok na jedničku. Returnem sokyni zatlačila do úzkých, načež napálila bekhend mimo její dosah.

40:15

Podáním si nasazená osmička připravila dobrou pozici pro útok. Do dobrého místa nasměrovala i následný bekhend, Ruska ze stejné strany chybovala.

3:0 Marie Bouzková získává gem.

Proti gembolu si Oksana Selechmetěvová nevedla vůbec dobře a returnovala jenom pod pásku. Ruska je čím dál tím blíže konce v turnaji.

0:15

Česká tenistka zničehonic vytáhla z defenzivy parádní křižný bekhend. Ruska musela zabrat, míček dostihla, avšak nasměrovala ho do území pro čtyřhru.

0:30

Nevynucená chyba ruské tenistky, ta je znovu na svém servisu pod tlakem. Obdržela nepříjemný return pod nohy, odpověděla na něj forhendem za základní čáru.

15:30

Teď si devatenáctiletá Ruska poradila brilantně. Srovnala se proti forhendu a umístila jej neomylně do levého růžku.

30:30

Oksana Selechmetěvová si přitáhla protihráčku k síti, načež zahrála zdařilý lob. Marie Bouzková smečovala ve velkém záklonu pod pásku.

30:40

Na dva fiftýny v řadě ruská hráčka nezaváhala a po podání odpálila forhend daleko za základní lajnu. Brejkbol.

40:40

Shoda. Marie Bouzková dostihla další z Rusčiných kraťasů, načež zahrála forhend po lajně. Selechmetěvová s tím počítala a forhendem trefila volnou pravou polovinu.

40:A

Ke gembolu chyběly centimetry, místo toho budeme sledovat další brejkbol. Forhend ruské tenistky vyletěl o centimetry za základní lajnu.

4:0 Marie Bouzková získává gem.

Tohle už vypadá velmi dobře. Marie Bouzková oběhala výměnu, aby nakonec pustila soupeřčin forhend za základní čáru. Je tu druhý brejk v řadě!

15:0

Čtyřiadvacetiletá rodačka z Prahy se v tlaku vydala k síti, kde si poradila s nelehkým halfvolejem, míček těsně, ale přece přeletěl pásku a dopadl mimo dosah sokyně.

15:15

Podáním si Marie Bouzková připravila dobrou pozici, leč následný forhend jí nevyšel dle představ, balónek odpálila za základní lajnu.

15:30

Ruska také umí. Poklidnou výměnu zrychlila skvěle provedeným forhendem do pravého rohu, na nějž konkurentka nedosáhla.

30:30

Na brejkboly si ještě Oksana Selechmetěvová musí počkat, zda-li se jich vůbec dočká. Kraťas sice doběhla, avšak protihráčce ideálně nahrála na vítězný bekhendový volej.

V Praze sílí déšť, umpirová rozhodčí proto ohlásila přerušení zápasu. Hráčky zatím zůstávají na kurtu, a hlavně Marie Bouzková bude doufat, že se jedná pouze o přeháňku.

Skutečně se jednalo pouze o přeháňku, zápas může pokračovat.

30:40

Po pauze si ruská hráčka vypracovala brejkbol! Poradila si s returnem, načež nechala doletěl forhend české tenistky do zámezí.

40:40

Výborný servis na téčko, po němž turnajová osmička vystartovala k síti a nekompromisní smečí poslala gem do shody.

40:A

Další možnost pro ruskou tenistku. Její bekhendový return spadl přesně na základní čáru, Češka odpověděla příliš dlouhým forhendem.

40:40

Ani v tomto případě však Oksana Selechmetěvová neuspěla. První forhend ještě do kurtu vměstnala, tím druhým se již vyhodila.

40:A

Devatenáctiletá rodačka z Kamenky ukazuje, že svou kůži nedá lacino. Po vítězným forhendu po levé lajně má výhodu třetího brejkbolu.

40:40

Marie Bouzková musela jít přes druhý servis, což ji vůbec nerozhodilo. Podání s vysokým odskokem nadělalo Rusce problémy, return skončil v síti.

A:40

Po sérii brejkbolů budeme sledovat, jak si turnajová osmička poradí s gembolem. Oksana Selechmetěvová vyslala forhend za základní lajnu.

40:40

Pražská rodačka viděla odkrytou pravou polovinu kurtu. Možná i proto uspěchala forhendový útok, jemuž se postavila do cesty páska.

A:40

Výborné podání ven z dvorce, za nímž sice ještě ruská tenistka natáhla raketu, ale returnovala mimo vymezené území.

40:40

To je boj. Oksana Selechmetěvová zachovala v ofenzivě chladnou hlavu a sokyni donutila k chybě ostrým forhendem do levého rohu.

A:40

Devatenáctiletá ruská tenistka se skvěle dostala z hluboké defenzivy, aby vzápětí chybovala forhendem ve snaze převzít otěže výměny do svých rukou.

40:40

Šestá shoda. Marie Bouzková byla u kratšího bekhendu protihráčky pozdě, ve velkém předklonu hrála forhendem do území pro čtyřhru.

A:40

Podání na téčko bylo dobrou volbou. Oksana Selechmetěvová reagovala pozdě a forhendovým returnem nezvládla míček přehodit přes síť.

5:0 Marie Bouzková získává gem.

Důležitý gem! Marie Bouzková se znovu skvěle trefila do prvního servisu, ránu ven z dvorce Ruska vrátila jenom pod pásku.

0:15

Nasazená osmička se odvážně vydala k síti, čímž viditelně znejistila soupeřku. Křižný bekhend Rusky doplachtil do autu.

0:30

Čtyřiadvacetiletá pražská rodačka je dva fiftýny od vítězství. Poradila si s returnem, následný forhend Selechmetěvové spadl znovu jenom do zámezí.

0:40

Tři mečboly! Devatenáctiletá Ruska si připravila skvělou pozici pro útok, jenže selhala při forhendu, potřetí v průběhu jedné hry hrála do autu.

15:40

Oksana Selechmetěvová ještě prodlužuje svůlj pobyt v Praze. Po servisu vypálila úder k základní čáře, Češka vracela míček ve velkém záklonu do sítě.

6:0 Marie Bouzková získává gem, set a zápas.

Je konec! Marie Bouzková se ubránila útoku ruské konkurentky, jež nakonec uzavřela střetnutí bekhendem vypáleným daleko za základní čáru.

Marie Bouzková potvrdila roli velké favoritky a ruskou soupeřku Oksanu Selechmetěvovou porazila po setech 6:3 a 6:0.

Česká tenistka v prvním setu kralovala především na příjmu, kde získala čtyři hry, takže ji ve výsledku vůbec nemuselo mrzet, že dva gemy ztratila při vlastním podání. Druhé dějství již bylo jednoznačnou záležitostí turnajové osmičky ve všech směrech. Selechmetěvová bojovala do poslední chvíle, leč proti výborně hrající soupeřce neměla šanci a ve druhém setu dokonce obdržela kanára.

Praha se může těšit na české semifinále, příští soupeřkou Marie Bouzkové totiž bude její sedmnáctiletá krajanka Linda Nosková.

STATISTIKY UTKÁNÍ

Esa: 1 - 0

Dvojchyby: 0 - 2

Úspěšnost 1. podání: 63 % - 73 %

Body po 1. podání: 65 % - 41 %

Body po 2. podání: 56 % - 31 %

Ubráněné brejkboly: 3/5 - 6/13

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Skupina Rage Against the Machine v Praze nevystoupí, zpěvák si poranil nohu

Americká rocková kapela Rage Against the Machine zrušila evropské turné včetně koncertu, který měla odehrát 19. září v pražské O2 areně. Informaci potvrdila česká pobočka pořádající agentury Live Nation. Důvodem je indispozice dvaapadesátiletého zpěváka Zacka de la Rochy. Poranil si nohu a poslední koncerty musel absolvovat vsedě. "Lékaři mu doporučili, aby v srpnu a září nepokračoval v turné po Velké Británii a Evropě. S velkým zklamáním šňůru musíme zrušit," uvedli hudebníci.

Po vystoupení 14. srpna v newyorské Madison Square Garden frontman zamíří domů, aby se rehabilitoval. "Moc se omlouváme všem, kteří na nás roky čekali," dodává sestava. Ta vznikla roku 1991, dále ji tvoří kytarista Tom Morello, baskytarista Tim Commerford a bubeník Brad Wilk. Rage Against the Machine v uplynulé dekádě osm let nekoncertovali. Znovu se dali dohromady u příležitosti současného turné. To mělo začít roku 2020, kvůli pandemii však bylo dvakrát odložené.

Vstupenky na pražský koncert zaplacené online budou v plné výši automaticky refundovány na účet, ze kterého proběhla platba. Peníze za lístky zakoupené v kamenných prodejnách pořadatelé začnou v místě zakoupení vracet 18. srpna.

před 4 hodinami

Trump využil u prokuratury práva nevypovídat. Bez odpovědi zůstalo 400 otázek

Bývalý americký prezident Donald Trump využil svého práva nevypovídat více než 400krát, když ve středu předstoupil před generální prokurátorku státu New York Letitii Jamesovou v rámci vyšetřování praktik jeho rodinné firmy. S odvoláním na zdroje obeznámené s průběhem dotazování to uvádí některá americká média. List The New York Times (NYT), že Trumpovy dvě nejstarší děti se při svých setkáních s vyšetřovateli na pátý dodatek americké ústavy neodvolávaly.

Jediná otázka, na kterou prezident z let 2017 až 2021 prokuratuře pod přísahou odpověděl, byla ta ohledně jeho jména, řekl Trump televizei NBC News jeho právník Ron Fischetti. Podle informací NYT následně předvolaný oznámil, že dál nebude spolupracovat a Jamesovou, která seděla ve stejné místnosti, označil za "odpadlickou prokurátorku". Následovalo prý více než 400 otázek, na něž Trump reagoval slovy "stejná odpověď" na znamení toho, že využívá práva nevypovídat.

NBC News informovaný zdroj sdělil, že Trump toto právo uplatnil více než 440krát. Prokuratura po několikahodinovém setkání potvrdila, že exprezident skutečně odmítal odpovídat, nicméně nespecifikovala, kolikrát se tak stalo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy