WTA Praha • Čtvrtfinále • 12:30

Linda Nosková - Nao Hibinová

Konec - skreč
Linda Nosková
Linda Nosková
1
6
4
Nao Hibinová
Nao Hibinová
0
3
2

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu z utkání čtvrtfinále ženského tenisového turnaje v Praze mezi Lindou Noskovou a Japonkou Nao Hibinovou. Zápas začíná v pátek 29. července ve 12:30.

Linda Nosková je ukázkovým příkladem toho, že český tenis má v případě žen stále kde brát. Aktuálně 112. hráčka světa hraje letos teprve druhý turnaj mezi elitou, ovšem na kurtu působí klidným dojmem, a ne náhodou je už ve čtvrtfinále. V 1. kole sedmnáctiletá tenistka vyřadila Natalii Vichljancevovou, jež Češce vzdala ve druhém setu za nepříznivého stavu 2:6, 1:3. Druhé kolo postavilo Noskové do cesty Alizé Cornetovou, s tou si mladičká hráčka poradila ve třech setech. Rodačka z Bystřičky byla součástí hlavního pavouka French Open, když se prokousala nelehkou kvalifikací a v 1. kole po sympatickém výkonu prohrála ve třech setech s Emmou Raducanuovou. Jinak objížděla turnaje kategorie ITF, před dvěma týdny slavila zisk titulu v německém Versmoldu.

Nao Hibinová je ve čtvrtfinále, přestože původně vůbec neměla být součástí hlavního pavouka, neboť ve finále kvalifikace prohrála s Oxanou Selechmetěvovou. Po odhlášení jiných tenistek ovšem Japonka dostala šanci a tu pevně chytila za pačesy. Nejprve ve dvou setech zvládla zápas s Rumunkou Buzarnescuovou, načež šokovala vítězstvím nad nasazenou dvojkou Barborou Krejčíkovou ve třech setech. Podobně jako Nosková, tak i Hibinová objíždí převážně turnaje kategorie ITF. Nejdále se dostala v thajském městě Chiang Rai, ve finále nestačila na Číňanku Sin-jü Kao.

Tenistky proti sobě sehrají první utkání. Do role favoritky je pasována sedmnáctiletá Češka Linda Nosková, ovšem skalpem Krejčíkové nabuzenou Nao Hibinovou není radno podceňovat.

První set utkání právě začíná. Na podání je Linda Nosková.

15:0

Linda Nosková musela na úvod přes druhý servis, což ji ovšem nerozhodilo a Naomi Hibinová returnovala bekhendem do sítě.

30:0

První delší výměna utkání a opět s vítězným koncem pro domácí tenistku, ta japonská dala přílišnou délku forhendu.

30:15

Ta až na třetí pokus se sedmadvacetiletá Hibinová dočkala premiérového fiftýnu, vytěžila z nízkého forhendu sokyně do sítě.

40:15

Vynikající servis ven z dvorce, po němž hráčka na returnu hrála míček těsně před sebe. Dva gemboly.

40:30

Nao Hibinová ukázala, že rychlost má. Skvěle doběhla kraťas, načež dokázala vyprodukovat parádní křižný prohoz mimo dosah konkurentky.

1:0 Linda Nosková získává gem.

Úvodní hra je minulostí. Linda Nosková přitvrdila a po servisu napálila tvrdý bekhend k základní čáře. Japonce vůbec nevyšla snaha zahrát čop z bekhendu, míček sotva doletěl k síti.

15:0

Vyšší forhend Japonky Noskovou jako kdyby překvapil, její následný bekhend nepřeletěl přes pásku.

30:0

Česká tenistka byla u stopvoleje včas, jenže nezahrála dobrý úder. Hibinové nahrála na vítězný bekhendový volej, ta nabídnutou příležitostí nepohrdla.

30:15

Pěkně si Linda Nosková rozběhala soupeřku, kterou nakonec rozhodila kratším forhendem. Servírující tenistka odpálila bekhend za základní čáru.

30:30

Skóre v gemu je rázem srovnané! Češka přešla z defenzivy do útoku, po kratším bekhendu konkurentky pak vypálila vítězný forhend do pravého růžku.

30:40

Dokonce tu máme první brejkbol! Linda Nosková opět zásobovala Japonku ostrými údery k základní čáře, Hibinová napálila bekhend pod pásku.

2:0 Linda Nosková získává gem.

Takhle by to šlo! Linda Nosková křižným bekhendem zleva zahnala soupeřku do rohu, aby vzápětí vyslala nechytatelný bekhend na opačnou stranu dvorce.

0:15

Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. Sedmnáctiletá česká hráčka vyzkoušela forhend do protipohybu soupeřky, avšak rozvlnila síť.

15:15

Ihned po servisu Linda Nosková sáhla ke zkrácení hry. A provedla jej dokonale, Hibinová neměla šanci míček dostihnout.

15:30

Premiérovou dvojchybu zápasu má na svědomí sedmnáctiletá rodačka z Bystřičky.

15:30

Premiérovou dvojchybu zápasu má na svědomí sedmnáctiletá rodačka z Bystřičky.

30:30

Nao Hibinová si všimla odkryté levé poloviny kurtu, jenže bekhend jí vůbec nevyšel podle představ, míček zastavila síť.

40:30

Češka nyní sokyni dokonale ukázala, jak zahrát vítězný bekhend. Balónek protáhla k základní čáře, Japonka byla bez šance.

3:0 Linda Nosková získává gem.

Brejk potvrzen, Linda Nosková vede 3:0! Při gembolu vypálila tvrdý servis ven z dvorce, protihráčka za míčkem natahovala raketu marně.

0:15

Jak je vidět, tak Linda Nosková se na dnešní čtvrtfinále vyspala skvěle. Těžko něco vytknout vítěznému bekhendu po levé čáře.

0:30

A další bod pro českou tenistku! Zabodovala bekhendem k základní čáře, po němž Japonka napálila míček nečistým způsobem.

0:30

A další bod pro českou tenistku! Zabodovala bekhendem k základní čáře, po němž Japonka napálila míček nečistým způsobem.

0:40

Nao Hibinová po podání vystartovala k síti, avšak volejem zahrála přímo do prostoru, kde byla Nosková, ta vykouzlila fantastický lob. Tři brejkboly!

15:40

První hrozbu ztráty servisu Hibinová úspěšně odvrátila. Dostala se do tlaku, ten přetavila v fiftýn vítězným forhendem do pravého rohu.

4:0 Linda Nosková získává gem.

Neuvěřitelný forhendový return přesně po lajně. Linda Nosková proměnila Hibinovou do role divačky a získává i čtvrtou hru zápasu!

0:15

Samozřejmě ani Češka není bezchybná. Podáním si připravila dobrou pozici, načež ale zaváhala při forhendu, ten napálila do sítě.

15:15

Zkrácení hry vyšlo na jedničku. Japonka tedy ještě balónek dostihla, nicméně nezvládla ho vrátit přes síť.

30:15

Za servisem ven z dvorce se Nao Hibinová rozběhla, ale i v tomto případě balónkem pouze napnula síť.

30:30

Nehrají se příliš dlouhé výměny. Česká tenistka se trefila do prvního podání, posléze ve snaze o vítězný forhend hrála pod pásku.

40:30

Důležitý fiftýn putuje na konto domácí hráčky. Nao Hibinová zkusila zklidnit rytmus výměny bekhendovým čopem, balónek dopadl za základní čáru.

40:40

Jdeme do shody. Linda Nosková darovala protihráče fiftýn bez boje dvojchybou.

40:40

Jdeme do shody. Linda Nosková darovala protihráče fiftýn bez boje dvojchybou.

40:A

Brejkbol pro Japonku! Hibinová se výborně nastavila k forhendovému returnu, míček vyslala nechytatelně po pravé lajně.

4:1 Nao Hibinová získává gem.

Sedmadvacetiletá rodačka z Ičinomiji brejkbol potvrzuje a ukazuje, že první set ještě nezabalila. Znovu vyprodukovala vítězný forhend, v tomto případě po levé čáře.

0:15

Linda Nosková si všimla, že soupeřka je poměrně daleko za základní čárou. Vyslala proto parádní kraťas, míček spadl těsně za pásku.

15:15

Nao Hibinová se ztrátou fiftýnu dlouho nezaobírala, hned vzápětí vypálila nechytatelné podání ven z kurtu.

30:15

Těsně, ale přece skončil útočný forhend české tenistky v zámezí. Sedmnáctiletá rodačka z Bystřičky ani neprotestovala.

40:15

Nao Hibinová míří za úspěšným potvrzením brejku. Ukázala, že také umí přitvrdit, soupeřku zaskočila vítězným forhendem do jejího protipohybu.

4:2 Nao Hibinová získává gem.

Sedmadvacetiletá tenistka z Japonska brejk skutečně potvrdila, sedmou hru první sady uzavřela esem po ráně ven z dvorce.

15:0

Podáním si Linda Nosková připravila dobrou pozici pro útok, kterou přetavila ve vítězný forhend do pravého růžku.

15:15

Vyšším returnem dostala Hibinová Češku pod tlak. Ta musela hrát balónek ve velké výšce a trefila síť.

15:30

Linda Nosková si zadělává na problémy, zaznamenala už svou třetí dvojchybu.

30:30

Na domácí hráčku se usmálo štěstí, když její bekhend přizvedla páska. Rozhozená Japonka vyzkoušela kraťas, který skončil v území pro čtyřhru.

30:40

Brejkbol! Sedmnáctiletá Češka vyzkoušela zabít výměnu hned druhým úderem ve výměně, jenže její bekhend vyletěl do zámezí.

4:3 Nao Hibinová získává gem.

Stíhací jízda Nao Hibinové pokračuje! Japonka zvládla return, načež s potěšením sledovala, jak kraťas konkurentky končí v síti.

15:0

Znovu měla Linda Nosková ve výměně navrch, ale uspěchala závěrečný forhend, míček poslala do výrazného autu.

15:15

Nevynucenou chybu si neodpustila ani Japonka. Přitlačila na bekhend a balónek spadl těsně za základní čáru.

15:30

Další vleká chyba, jež by servírující hráčku mohla ještě hodně mrzet. Připravila si dobrou pozici na síti, jenže forhendovým volejem napálila pásku.

15:40

Skvěle! Linda Nosková nejprve vysokým kopcem vyhnala sokyni za základní čáře, aby vzápětí vypálila zprava nechytatelný forhend kros. Dva brejkboly!

30:40

První je úspěšně odvrácen. Linda Nosková mířila za vítězným returnem, úder z forhendové strany skončil v síti.

40:40

Bohužel i druhá možnost končí neúspěchem. Po podání ven z kurtu hrála Nao Hibinová forhendem na druhu stranu mimo dosah sokyně.

40:A

Přichází třetí příležitost. Forhendovému returnu pomohla páska, bekhend japonské tenistky posléze doplachtil za základní lajnu.

40:40

Opět shoda. Linda Nosková nešťastně trefila balónek rámem rakety, míček spadl do autu.

A:40

Po třech brejkbolech přichází gembol. Nao Hibinová vypálila nechytatelné podání ven z kurtu.

40:40

Konec gemu se nekoná. Returnem si Češka připravila slibnou pozici, tu posléze přetavila ve winner bekhendem na základní čáru.

40:A

Po dvojchybě Nao Hibinové budeme sledovat čtvrtý brejkbol Noskové v jediném gemu.

5:3 Linda Nosková získává gem.

A ten konečně využila! Znovu se jí vyplatilo riziko přilepit bekhend k základní čáře, Japonka ve velkém předklonu pálila za základní čáru.

15:0

Kratší return byl vodou na mlýn Lindě Noskové, jež si počkala na odskok míčku a vyslala vítězný forhend do pravého růžku.

30:0

Parádní podání ven z dvorce, bezmocná Nao Hibinová se za míčkem jenom ohlédla.

40:0

Sedmnáctiletá česká hráčka se musela pořádně natáhnout za returnem, avšak poradila si fantasticky, bekhend po levé lajně nasměrovala do protipohybu konkurentky. Tři setboly!

6:2 Linda Nosková získává gem a set.

Úvodní dějství je minulostí! Linda Nosková vyslala podání na téčko, s čímž Hibinová nepočítala. Výsledkem je další eso!

15:0

Druhý set zahajuje na podání Nao Hibinová a úspěšně. V tlaku se vydala na síť, kde nekompromisně zasmečovala.

15:15

Nyní ovšem Japonka nechala hrát soupeřku, a to neměla dělat. Linda Nosková si ji rozběhala a výměnu uzavřela vítězným forhendem po pravé lajně.

15:30

A další bod pro českou tenistku. Ta v delší výměně udržela přesnější ruku, sedmadvacetiletá Japonka přestřelila bekhendem.

30:30

Lindě Noskové se nepovedl přechod na síť, neboť nabíhaným bekhendem zahrála přímo do Hibinové, jíž nedělala křižný forhendový prohoz žádné problémy.

40:30

V důležitý okamžik si Nao Hibinová pomáhá esem, disponuje tak gembolem.

0:1 Nao Hibinová získává gem.

Nao Hibinová poprvé v zápase vede. Linda Nosková se dostala do výměny, jenže na závěr přitlačila příliš, bekhend usměrnila za základní čáru.

15:0

Nao Hibinová to myslela dobře, jenže pomalému bekhendovému čopu znovu dala přílišnou délku a míček vyletěl mimo vymezené území.

30:0

S podáním ven z dvorce si japonská tenistka neporadila, bekhendový return skončil v síti.

40:0

Sedmnáctiletá rodačka z Bystřičky míří za pohodlným srovnáním. Tlačila na sokyni, kterou nakonec zlomila bekhendem přesně na základní čáru.

40:15

To je škoda. Po výborném prvním podání Linda Nosková uspěchala forhend, ten zastavila páska.

40:30

Vzápětí přichází dvojchyba, Japonka tak je rázem na dostřel a ještě může pomýšlet klidně i na brejkboly.

40:40

Komplikace. Linda Nosková zaznamenává druhou dvojchybu v řadě, sama tak třemi chybami pustila soupeřku ke shodě.

A:40

Jenom škoda, že to podobně nešlo v některém z předešlých tří případů. Nyní Linda Nosková soupeřku zatlačila do defenzivy, Japonka přepálila bekhend.

1:1 Linda Nosková získává gem.

Se zbytečnými problémy, ale nakonec Češka přeci jenom hru na podání získává a zdárně srovnala na 1:1. Na závěr si pomohla přímým bodem.

0:15

Return na tělo přinesl kýžené ovoce. Japonka musela jít do pokleku, bekhendem napálila síť.

0:30

Další chyba Nao Hibinové hned po podání. Měla snadnější pozici, avšak ani forhend nezvládla nasměrovat do určeného prostoru.

15:30

Japonska si výborně připravila útok na síť. Nechala si míček zkušeně skočit a zasmečovala na volnou polovinu.

30:30

S returnem si ještě sedmnáctiletá Češka poradila, posléze však vyprodukovala příliš dlouhý forhend za základní čáru.

30:40

Brejkbol je na světě! Křižným bekhendem Linda Nosková zatlačila protihráčku pod tlak, ta v nelehké pozici rozvlnila síť.

40:40

Nao Hibinová odvrátila brejkbol s velkou parádou. Proti delšímu bekhendu soupeřky se skvěle natočila a sama vypálila fantastický křižný forhend do levého rohu.

40:A

Tak že by byl úspěšný druhý brejkbol? Česká hráčka znovu uspěla returnem na tělo konkurentky, následoval úder za základní čáru.

40:40

Ne, ani v tomto případě Češka neuspěla. Nao Hibinová se nezalekla a vypálila další vítězný forhend, tentokráte po levé lajně.

A:40

Třetí vítězný forhend japonské tenistky v řadě. V tomto případě volila úder po pravé čáře, protihráčka se za míčkem pouze ohlédla.

1:2 Nao Hibinová získává gem.

Sedmadvacetiletá rodačka z Ičinomiji si při gembolu pomohla kvalitním servisem po němž Nosková returnovala těsně za základní lajnu.

Nao Hibinová si na kurt nechala zavolat fyzioterapeuta, vypadá to na problém se zády. Přestávka mezi gemy se tak o pár minut protáhne.

15:0

Servis na tělo přinesl kýžené ovoce. Hibinová dala raketu před sebe a míček si jen napálila pod nohy.

30:0

Po krátkém returnu se Linda Nosková vydala k síti, kde si počínala suverénně, bekhend poslala do protipohybu sokyně.

30:15

Sedmnáctiletá Češka viděla volnější pravou polovinu, kam pod těžkým úhlem zkusila vměstnat forhend, avšak hrála jen do deblového koridoru.

40:15

Chyba napravena. Rodačka z Bystřičky se opět vydala k síti, kde si z forhendové strany znovu počínala nekompromisně.

40:30

Vítězné údery střídají chyby. Linda Nosková zkusila poslat forhend do pravého růžku, který těsně minula a výsledkem je další nevynucená chyba.

2:2 Linda Nosková získává gem.

Střídavý trend pokračoval. Linda Nosková na zaváhání reagovala esem na téčko, srovnává tak stav druhé sady na 2:2.

0:15

Česká tenistka získala tlak na svou stranu a vytěžila z něj důležitý fiftýn. Za forhendem po pravé lajně běžela Japonka marně.

15:15

Také Nao Hibinová umí útočit. Domácí tenistka se statečně bránila, aby nakonec poslala vysoký forhend do zámezí.

15:30

Fantastický forhendový return po pravé lajně, japonská hráčka byla bez šance.

30:30

Nyní šla Češka na riziko až příliš. V nelehké pozici zkusila vítězný forhend, avšak vymezený prostor výrazně přestřelila.

30:40

Brejkbol! Linda Nosková správně odhadla, kam bude sokyně útočit a bekhendem soupeřku prohodila po levé lajně, Hibinová zmrzla zhruba v půli cesty k síti.

3:2 Linda Nosková získává gem.

Brejkbol je využit, Linda Nosková dělá důležitý krok k vítězství! Křižný bekhend slavil úspěch, soupeřčin čop doletěl do středu sítě.

0:15

Cestu za potvrzením brejku nezačala česká hráčka ideálně. Připravila si dobrou pozici, ale forhendem pak trefila jenom deblový koridor.

15:15

Sedmnáctiletá rodačka z Bystřičky teď zřejmě ani sama není, jakým způsobem si poradila s tvrdým úderem na tělo. Parádní volej s rotací spadl těsně za pásku.

15:30

Nao Hibinová vzápětí využila slabšího druhého podání k vítěznému returnu po pravé lajně a přiblížila se tak brejkbolům.

15:40

A brejkboly má rovnou dva. Linda Nosková vsadila vše na jednu kartu, po podání napálila bekhend poměrně výrazně za základní čáru.

30:40

Česká hráčka kratším forhendem dokonale zaskočila Hibinovou, jež musela do předklonu a forhend se jí vůbec nevyvedl.

40:40

Druhé podání padlo přesně na lajnu. Lehce rozhozená Nao Hibinová hrála return bekhendem, balónek nasměrovala mimo vymezený prostor.

A:40

Třetí fiftýn v řadě znamená gembol! Japonka zariskovala, leč útočný forhendový return skončil pouze v území pro čtyřhru.

40:40

Obrovská škoda. Hibinová po returnu výměnu vzdala a odkryla celou pravou polovinu, jenže Češka místo poloviny soupeřky trefila síť.

A:40

Linda Nosková si bere výhodu zpět v pořadí již pátým esem.

4:2 Linda Nosková získává gem.

Brejk potvrzen! Sedmnáctiletá Češka doběhla ke zkrácení hry včas, aby si mohla dovolit bekhendem zahrát do protipohybu sokyně.

15:0

Po kratším returnu konkurentky si Nao Hibinová srovnala raketu na forhend a vypálila vítězný úder do levého rohu.

30:0

V delší výměně opět slavila úspěch Japonka. Linda Nosková měla lehce navrch, leč ve finále napálila bekhendem síť.

30:15

Ano, kraťasy česká tenistka opravdu umí. Opět to potvrdila, když z bekhendové strany pohladila míček a ten spadl kousek za pásku.

30:30

Po kraťasu výborný vítězný forhendový return po lajně, gem je tak rázem až nečekaně dramatický.

40:30

Výhoda přeci jen putuje na konto servírující hráčky, jež protihráčku rozběhala a uspěla forhendem po levé čáře.

40:40

Japonka posouvá hru do shody dvojchybou.

40:A

Hibinovou zřejmě trápí bolest zad. Musela podat spodem, Nosková si pak na síti došla pro brejkbol.

40:40

Další podání spodem, po němž ale Linda Nosková přitlačila na pilu až příliš, balónek napálila do zámezí.

Je konec! Nao Hibinová přes bolest zad není schopna utkání dohrát, čtvrtfinálové klání zabalila předčasně při shodě v sedmém gemu druhého setu.

Linda Nosková si v Praze zahraje semifinále! Sedmnáctiletá česká tenistka porazila Nao Hibinovou, když získala první set 6:3, ve druhém Japonka vzdala pro bolest zad za pro ni nepříznivého stavu 2:4.

Rodačka z Bystřičky vlétla do utkání jako uragán, rychle si vytvořila vedení 4:0. Hibinová ale zabojovala a třemi gemy v řadě se dostala zpátky do hry, nicméně Nosková zase zabrala v pravý čas, soupeřku brejkla a set úspěšně dopodávala. Ve druhém setu získala Češka brejk v pátém gemu, načež ke konci střetnutí došlo v sedmém, Nao Hibinová byla nucena skrečovat z důvodu přetrvávající bolesti zad, které si nechávala ošetřovat už ve čtvrtek v utkání proti Barboře Krejčíkové.

V semifinále se Linda Nosková utká s vítězkou zápasu Marie Bouzková - Oxana Selechmetěvová.

STATISTIKY UTKÁNÍ

Esa: 5 - 4

Dvojchyby: 5 - 2

Úspěšnost 1. podání: 67 % - 81 %

Body po 1. podání: 78 % - 53 %

Body po 2. podání: 22 % - 27 %

Ubráněné brejkboly: 2/4 - 6/10

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Skupina Rage Against the Machine v Praze nevystoupí, zpěvák si poranil nohu

Americká rocková kapela Rage Against the Machine zrušila evropské turné včetně koncertu, který měla odehrát 19. září v pražské O2 areně. Informaci potvrdila česká pobočka pořádající agentury Live Nation. Důvodem je indispozice dvaapadesátiletého zpěváka Zacka de la Rochy. Poranil si nohu a poslední koncerty musel absolvovat vsedě. "Lékaři mu doporučili, aby v srpnu a září nepokračoval v turné po Velké Británii a Evropě. S velkým zklamáním šňůru musíme zrušit," uvedli hudebníci.

Po vystoupení 14. srpna v newyorské Madison Square Garden frontman zamíří domů, aby se rehabilitoval. "Moc se omlouváme všem, kteří na nás roky čekali," dodává sestava. Ta vznikla roku 1991, dále ji tvoří kytarista Tom Morello, baskytarista Tim Commerford a bubeník Brad Wilk. Rage Against the Machine v uplynulé dekádě osm let nekoncertovali. Znovu se dali dohromady u příležitosti současného turné. To mělo začít roku 2020, kvůli pandemii však bylo dvakrát odložené.

Vstupenky na pražský koncert zaplacené online budou v plné výši automaticky refundovány na účet, ze kterého proběhla platba. Peníze za lístky zakoupené v kamenných prodejnách pořadatelé začnou v místě zakoupení vracet 18. srpna.

před 3 hodinami

Trump využil u prokuratury práva nevypovídat. Bez odpovědi zůstalo 400 otázek

Bývalý americký prezident Donald Trump využil svého práva nevypovídat více než 400krát, když ve středu předstoupil před generální prokurátorku státu New York Letitii Jamesovou v rámci vyšetřování praktik jeho rodinné firmy. S odvoláním na zdroje obeznámené s průběhem dotazování to uvádí některá americká média. List The New York Times (NYT), že Trumpovy dvě nejstarší děti se při svých setkáních s vyšetřovateli na pátý dodatek americké ústavy neodvolávaly.

Jediná otázka, na kterou prezident z let 2017 až 2021 prokuratuře pod přísahou odpověděl, byla ta ohledně jeho jména, řekl Trump televizei NBC News jeho právník Ron Fischetti. Podle informací NYT následně předvolaný oznámil, že dál nebude spolupracovat a Jamesovou, která seděla ve stejné místnosti, označil za "odpadlickou prokurátorku". Následovalo prý více než 400 otázek, na něž Trump reagoval slovy "stejná odpověď" na znamení toho, že využívá práva nevypovídat.

NBC News informovaný zdroj sdělil, že Trump toto právo uplatnil více než 440krát. Prokuratura po několikahodinovém setkání potvrdila, že exprezident skutečně odmítal odpovídat, nicméně nespecifikovala, kolikrát se tak stalo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy