Pondělní událost: Rekord Isinbajevové, konec Cechlové

Red Spo
18. 8. 2008 18:30
Hlasujte, kdo v pondělí exceloval a kdo naopak propadl

Praha - Letní olympijské hry mají za sebou již desátý den a i tentokrát bylo v Pekingu co sledovat. Čeští fanoušci se zejména těšili na výkony diskařky Věry Pospíšilové-Cechlové.

Ta však ve finálovém boji o medaili neuspěla a hodem 61,75 metru skončila na pátém místě. Byla v pondělí největším zklamáním?

Svoji dávku smůly si totiž vybral i čínský atlet Liou Siang. Závodník na sto deset metrů překážek patřil mezi další naději pořadatelské země, jenže se ještě před startem rozběhu zranil a musel nakonec odstoupit.

V závěru olympijského dne na sebe stihla ještě upozornit ruská tyčkařka Jelena Isinbajevová. Svým novým světovým rekordem o hodnotě 5,05 metrů si zlato jistě zasloužila.

Souhrn dne:

Svoboda postoupil, neuspěli Sajdok, Vojtík ani Götz
Čína a její atletický smutek: Liou Siang odkulhal
Překážkář Petr Svoboda zažil jako jediný v ranních hodinách úspěšný start do olympiády.  V disciplíně 110 metrů překážek postoupil časem 13,43 z rozběhu do další fáze. Stanislav Sajdok, Jiří Vojtík a Rudolf Götz ukončili své účinkování naopak předčasně.

Frintová ve třetí desítce, Zemanová triatlon vzdala
Nedařilo se i v triatlonu. Vendula Frintová a Lenka Zemanová do boje o medaile výrazně nezasáhly, přičemž druhá jmenovaná musela po kolizi závod vzdát.

Šmídová stříbro neobhájila, jachtařky dojely sedmé
Na stříbro z Atén pak nenavázala ani Lenka Šmídová. Reprezentantka v jachtingu skončila společně se svou kolegyní Lenkou Mrzílkovou na sedmém místě.

Cyklistka Kozlíková se neprosadila, skončila třináctá
Medaili nakonec nepřinesla ani dráhová cyklistika. Česká zástupkyně Lada Kozlíková nedokázala vylepšit své osmé místo ze stíhacího závodu a v pondělním bodovacím závodě skončila dvanáctá.

Cechlová bojovala o medaili marně. Skončila pátá
Zřejmě největší naději desátého dne však symbolizovala diskařka Věra Pospíšilová-Cechlová. Devětadvacetiletá atletka ovšem dosáhla hodem o hodnotě 61,75 na celkové páté místo a její medailový sen se tak rozplynul.

Čtvrtkařka Hejnová je ve finále. Novotný v dálce osmý
Středeční boj o zlato v běhu na 400 metrů překážek nebude bez české účasti. Postarala se o to jednadvacetiletá Zuzana Hejnová, která si finále zajistila časem 55,17. Důstojnou roli sehrál na olympiádě i skokan Roman Novotný, který skončil celkově na osmém místě.