Pondělní událost: Rekord Isinbajevové, konec Cechlové

Red Spo
18. 8. 2008 18:30
Hlasujte, kdo v pondělí exceloval a kdo naopak propadl

Praha - Letní olympijské hry mají za sebou již desátý den a i tentokrát bylo v Pekingu co sledovat. Čeští fanoušci se zejména těšili na výkony diskařky Věry Pospíšilové-Cechlové.

Ta však ve finálovém boji o medaili neuspěla a hodem 61,75 metru skončila na pátém místě. Byla v pondělí největším zklamáním?

Svoji dávku smůly si totiž vybral i čínský atlet Liou Siang. Závodník na sto deset metrů překážek patřil mezi další naději pořadatelské země, jenže se ještě před startem rozběhu zranil a musel nakonec odstoupit.

V závěru olympijského dne na sebe stihla ještě upozornit ruská tyčkařka Jelena Isinbajevová. Svým novým světovým rekordem o hodnotě 5,05 metrů si zlato jistě zasloužila.

Souhrn dne:

Svoboda postoupil, neuspěli Sajdok, Vojtík ani Götz
Čína a její atletický smutek: Liou Siang odkulhal
Překážkář Petr Svoboda zažil jako jediný v ranních hodinách úspěšný start do olympiády.  V disciplíně 110 metrů překážek postoupil časem 13,43 z rozběhu do další fáze. Stanislav Sajdok, Jiří Vojtík a Rudolf Götz ukončili své účinkování naopak předčasně.

Frintová ve třetí desítce, Zemanová triatlon vzdala
Nedařilo se i v triatlonu. Vendula Frintová a Lenka Zemanová do boje o medaile výrazně nezasáhly, přičemž druhá jmenovaná musela po kolizi závod vzdát.

Šmídová stříbro neobhájila, jachtařky dojely sedmé
Na stříbro z Atén pak nenavázala ani Lenka Šmídová. Reprezentantka v jachtingu skončila společně se svou kolegyní Lenkou Mrzílkovou na sedmém místě.

Cyklistka Kozlíková se neprosadila, skončila třináctá
Medaili nakonec nepřinesla ani dráhová cyklistika. Česká zástupkyně Lada Kozlíková nedokázala vylepšit své osmé místo ze stíhacího závodu a v pondělním bodovacím závodě skončila dvanáctá.

Cechlová bojovala o medaili marně. Skončila pátá
Zřejmě největší naději desátého dne však symbolizovala diskařka Věra Pospíšilová-Cechlová. Devětadvacetiletá atletka ovšem dosáhla hodem o hodnotě 61,75 na celkové páté místo a její medailový sen se tak rozplynul.

Čtvrtkařka Hejnová je ve finále. Novotný v dálce osmý
Středeční boj o zlato v běhu na 400 metrů překážek nebude bez české účasti. Postarala se o to jednadvacetiletá Zuzana Hejnová, která si finále zajistila časem 55,17. Důstojnou roli sehrál na olympiádě i skokan Roman Novotný, který skončil celkově na osmém místě.

Světový rekord a zlato. Isinbajevová svou misi splnila
Na konci olympijského dne potvrdila svou nadvládu tyčkařka Jelena Isinbajevová, která nejenže získala ve své disciplíně zlato, ale stanovila opět nový světový rekord. Ten nyní činí hodnotu 5,05 metrů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy