18. 8. 2008 7:09
Zemanová se nevyhnula kolizi na kole
Tři nejlepší v triatlonu: Snowsillová, Fernandesová, Moffattová
Tři nejlepší v triatlonu: Snowsillová, Fernandesová, Moffattová | Foto: Reuters

Peking - Zlatá olympijská medaile z triatlonu žen putuje do Austrálie. V disciplíně, která kombinuje plavání, závod na kole a běh, zvítězila Emma Snowsillová. Českým reprezentantkám se nedařilo.

Čtyřiadvacetiletá Vendula Frintová ztratila kontakt s čelem závodu už ve vodě.

Ačkoliv se poté zlepšovala, nestačilo to na lepší než 23. místo. Na vítězku ztratila pět minut.

Druhá česká olympionička Lenka Zemanová se držela po plavecké části mezi těmi nejlepšími a po nasednutí na kolo ztrácela na vedoucí závodnici devět sekund. Jenže krátce po začátku cyklistiky se nevyhnula kolizi a byla nucena triatlon vzdát.

Pro zlato si suverénním způsobem doběhla Snowsillová, jež o svém triumfu rozhodla při běžeckém úseku, kdy měla nejvíce sil. Stříbro si zajistila Vanessa Fernandesová, bronz další Australanka Emma Moffattová.

Na ženy čekalo 1500 metrů plavání, čtyřicet kilometrů na kole a vše uzavíral běh na deset kilometrů. V úterý se uskuteční u Pekingu i triatlon mužů. Mezi nimi bude Filip Ospalý.