Čtvrtkařka Hejnová je ve finále. Novotný v dálce osmý

Red Spo
18. 8. 2008 15:57
Skokan Novotný skončil na osmém místě
Zuzana Hejnová s vítězným gestem po přeskočení cílové čáry před Ruskou běžkyní Irinou Obedinaovou v semifinálovém běhu na 400 metrů překážek na Národním stadionu v Pekingu. | Foto: Reuters

Peking - Česká závodnice Zuzana Hejnová obsadila v pondělním druhém semifinále běhu na 400 metrů překážek čtvrté místo a zajistila si účast v olympijském finále.

Jednadvacetiletá atletka tak navázala na nedělní třetí příčku z rozběhu a tentokrát doběhla v čase 55,17, čímž zaostala jen o jedenadvacetin setin za svým národním maximem.

Závod vyhrála Jamajčanka Melaine Walkerová, která zaběhla čas 54,20. Boj o cenné kovy je na programu ve středu.

Novotný na medaili nedosáhl

Celkovém osmé místo pak obsadil v Pekingu český skokan do dálky Roman Novotný.

Pokus Romana Novotného ve skoku dalekém v Pekingu.
Pokus Romana Novotného ve skoku dalekém v Pekingu. | Foto: Reuters

Ten se sice probojoval do pondělního užšího finále, v něm však nedokázal zlepšit svůj dosavadní výkon o hodnotě osmi metrů a naděje na zisk medaile tak pro něj uhasly.

Zlato nakonec vybojoval největší favorit Irving Saladino z Panamy.

Výsledky semifinále: 400 metrů překážek - ženy