Pardubice před startem extraligy pouští hrůzu, rozstřílely i finské Tampere

7. 9. 2024 19:07
Pardubičtí hokejisté vyhráli i druhý zápas v Lize mistrů, když na domácím ledě zdolali Tapparu Tampere 5:1. Vítězství zařídilo svými góly pět různých útočníků, dvě asistence zaznamenal Roman Červenka. První vítězství si připsala Sparta, která po obratu ve třetí třetině porazila maďarský Fehérvár 5:2. Soupeře, jenž ve čtvrtek podlehl Dynamu 0:7, Pražané zlomili čtyřmi góly ve třetí třetině.
Radost pardubických hokejistů
Radost pardubických hokejistů | Foto: ČTK

Branku Dynama tentokrát hájil Roman Will, který vystřídal Tomáše Vomáčku. Vynucenou změnou byla absence zraněného útočníka Jiřího Smejkala, v pardubické sestavě se místo něj objevil Robin Kaplan.

Smejkala v první formaci nahradil Martin Kaut, jenž v 11. minutě vstřelil úvodní gól zápasu. Po Červenkově pasu přebruslil protihráče a přesně zakončil. Podruhé se Dynamo prosadilo na začátku druhé třetiny. Během pardubického oslabení vybojoval Matej Paulovič puk u zadního mantinelu a předložil ideální nahrávku Tomáši Zohornovi.

Pardubičtí hráči byli aktivnější, což potvrdil i Lukáš Radil, který skóroval v přesilovce. Ve 32. minutě po další Červenkově přihrávce zblízka zakončil Lukáš Sedlák a zvýšil na 4:0. Ve 47. minutě Robert Kousal vybojoval puk a překonal brankáře Juhu Metsolu popáté. Hosté se poprvé prosadili až během přesilovky v 54. minutě, kdy se trefil Julius Mattila.

Fehérvár, který v Praze podporovalo několik stovek fanoušků, po opatrném úvodu přestál bez větších problémů zvýšenou aktivitu Sparty, a následně se dostal do vedení. První Kuraltovu šanci ještě brankář Kořenář zlikvidoval, v 16. minutě byl ale proti jeho zakončení bezmocný. Ke slovinskému útočníkovi se odrazila zblokovaná střela Atkinsona.

Do druhé části Pražané vstoupili lépe, vyrovnat mohli Hyka nebo Mikliš, finského gólmana v maďarských službách Reijolu ale nepřekonali. V přesilovce prováhal možnost zakončit Horák, v další početní výhodě se neprosadili Řepík s Hykou, ale ve 31. minutě srovnal tečí Krejčíkovy střely od modré Kryštof Hrabík. Fehérvár rychle odpověděl, když se opět prosadil Kuralt.

Šanci otočit vývoj zápasu dala Spartě nedisciplinovanost soupeře. V závěru druhé třetiny nejprve fauloval Atkinson, za protesty dostal trest Brown a domácí vstoupili do závěrečné dvacetiminutovky s přesilovkou pět na tři. V té nejprve vyrovnal Chlapík a poté Pražany posunul do vedení Hyka. Další dvě branky domácí přidali při power play soupeře.

V příštím týdnu odehrají Pardubice další dva zápasy v Německu proti Eisbären Berlín a Straubingu. Venku se představí i Sparta, která bude hrát v Sheffieldu a na ledě Eisbären.

Hokejová Liga mistrů:

HC Dynamo Pardubice - Tappara Tampere 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 11. M. Kaut (Červenka), 24. T. Zohorna (Paulovič), 29. Radil (Hájek, Herčík), 32. L. Sedlák (Červenka), 47. R. Kousal - 54. Mattila (Savinainen, Räsänen). Rozhodčí: Ondráček II, Šindel - Hynek, Ondráček I. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5769.

Sestava Pardubic: Will - Čerešňák, Hájek, Šustr, T. Dvořák, D. Musil, Vála, Hrádek - M. Kaut, L. Sedlák, Červenka - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - Vondráček, Poulíček, Mandát - Herčík, Paulovič, Kaplan. Trenér: Zadina.

HC Sparta Praha - Fehérvár AV19 5:2 (0:1, 1:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 32. K. Hrabík (Krejčík, P. Kousal), 41. Chlapík (Kemiläinen, Řepík), 42. Hyka (Řepík, Chlapík), 59. Hyka (Sobotka, Forman), 60. Řepík (Horák, Kemiläinen) - 17. Kuralt (Atkinson, Ambrus), 36. Kuralt (Hári, Štajnoch). Rozhodčí: Jeřábek, Květoň - Rampír, Šimánek (všichni ČR). Vyloučení: 1:5. Využití: 3:0. Diváci: 4779.

Sestava Sparty: Kořenář - Kemiläinen, Moravčík, Irving, Tomov, Mikliš, Krejčík, Tůma - Řepík, Sobotka, Hyka - Chlapík, Horák, D. Vitouch - P. Kousal, O. Najman, Forman - M. Vitouch, O. Hrabík, K. Hrabík. Trenér: Gross.