Ze skokana na lyžích strojvedoucím. Matti Hautamäki řídí po konci kariéry ve Finsku vlaky

Sport Sport
24. 1. 2017 13:22
Pamatujete na skokana na lyžích Mattiho Hautamäkiho? Čtyřnásobný finský olympijský medailista ukončil kariéru už před pěti lety a po sportovní kariéře se z něj stal strojvedoucí.
Video:

Praha - Matti Hautamäki, čtyřnásobný olympijský medailista z her v Turíně a Salt Lake City a vítěz šestnácti závodů světového poháru, se stal po konci sportovní kariéry strojvedoucím.

Skokan na lyžích, který v roce 2005 skočil ve slovinské Planici na mamutím můstku 235,5 metrů, čímž vytvořil tehdy i aktuální světový rekord, který ale ještě ve stejném závodě překonal Nor Bjørn Einar Romøren, se nyní živí řízením vlaků.

Hautamäki skončil s profi sportem v jednatřiceti letech po sezoně 2011/12 po patnácti ročnících mezi nejlepšími skokany světa. Nejlepší léta kariéry prožil rodák z Oulu v první polovině minulého desetiletí.

Druhý muž Turného čtyř můstků z roku 2002 se může pochlubit i čtyřmi medailemi z olympijských her. Bronzovou a stříbrnou získal v Salt Lake City 2002 a další dvě stříbra přidal v Turíně 2006.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

Zemědělci protestují proti změnám v dotacích. Zapálili slámu a vládu vyzývají k jednání

Zemědělci s traktory a další technikou se ve čtvrtek před polednem sjeli na happening nedaleko Jesenice u Prahy. Na protest proti změnám dotací tu zapálili slámu a vyzvali vládu k jednání. Kolem místa události projelo třicet troubících traktorů. Akce se koná poblíž Pražského okruhu na silnici mezi Vestcem a Hodkovicemi a je součástí protestů pořádaných i na dalších místech Česka.

K akci zemědělce vyzvaly Agrární komora a Zemědělský svaz. Změny v dotační politice podle nich nespravedlivě zvýhodňují malé zemědělce. Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) ve středu uvedl, že nikomu neupírá právo demonstrovat, odmítá však ustupovat nátlaku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy