Takhle riskovat naše životy, to je fakt přes čáru, zlobí se Kučerová po závodě ve Feldbergu

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 2. 2017 20:28
Skikrosařka Andrea Zemanová skočila osmá a Nikol Kučerová dvanáctá v náročném závodu Světového poháru v německém Feldbergu.
Nikol Kučerová.
Nikol Kučerová. | Foto: Ivana Roháčková

Feldberg - Skikrosařka Andrea Zemanová skočila osmá a Nikol Kučerová dvanáctá v náročném závodu Světového poháru v německém Feldbergu, při kterém se několik lyžařek včetně obou českých reprezentantek zranilo. Závod vyhrála Němka Heidi Zacherová.

Už kvalifikace se v německém středisku nejela kvůli špatným podmínkám a malé viditelnosti. Do závodu tak smělo všech 28 lyžařek, tři však startovat odmítly.

Hned v první osmifinálové jízdě proti sobě nastoupily české lyžařky a vedoucí žena seriálu Marielle Thompsonová z Kanady. Ta však na prvním místě upadla a Kučerová se Zemanovou se za ní rovněž potloukly. Do cíle se sice dostaly, ale organizátoři další jízdy už zrušili a konečně pořadí se tak při složitých výpočtech několikrát měnilo.

Podmínky na trati se totiž změnily a sníh se zpomalil. "Nemohly jsme s tím nic dělat. Přede mnou se rozbila Thompsonová a já jsem měla sakra co dělat, abych se jí vyhnula. Taky jsem si dala pěkně, zezadu mě předjela Ady (Zemanová) a taky to slušně koupila," popsala dramatickou situaci na facebooku Kučerová.

Ani jedna z českých lyžařek se vážně nezranila. "Ale bolí mě celý člověk a mám moncla. Naštěstí snad nic víc, ale bylo to o fous," podotkla Kučerová. Zemanová má rovněž monokl. "Jela jsem pak skoro poslepu, chvíli jsem dneska viděla černo před očima s hvězdičkami," přidala se Zemanová, která byla na podzim na operaci s oběma koleny.

Závod se podle Kučerové kvůli počasí vůbec neměl jet. "To, co předvedli zástupci FIS a jury, to je neomluvitelné. Mohou být sakra rádi, že z toho bylo snad "jen" pár lehčích zranění," čertila se Kučerová. "Takhle riskovat naše životy, to je fakt přes čáru," dodala.

Závod SP ve skikrosu ve Feldbergu (Německo):

Muži: 1. Chapuis (Fr.), 2. Leman (Kan.), 3. Fiva (Švýc.).

Průběžné pořadí SP (po 9 ze 14 závodů): 1. Chapuis 569, 2. Leman 487, 3. Fiva 444.

Ženy: 1. Zacherová (Něm.), 2. Smithová (Švýc.), 3. Näslundová (Švéd.), ...8. Zemanová, 12. Kučerová (obě ČR).

Průběžné pořadí SP (po 9 ze 14 závodů): 1. Thompsonová (Kan.) 620, 2. Zacherová 513, 3. Smithová 503, ...17. Kučerová 117, 22. Zemanová 83.

 

Právě se děje

Další zprávy