reklama
 
 

Samková zahájila olympijskou sezonu sedmým místem

9. 9. 2017
Eva Samková v prvním díle Světového poháru v Argentině obsadila sedmou příčku, když vyhrála alespoň malé finále. Vendula Hopjáková dojela v malém finále pátá a celkově obsadila 11.místo. Jan Kubičík nepostoupil ze čtvrtfinále.

Cerro Catedral (Argentina) - Snowboardcrossařka Eva Samková obsadila v úvodním závodu Světového poháru v Cerro Catedral sedmé místo, když ovládla malé finále. Z vítězství se v argentinském středisku radovala úřadující vicemistryně světa Francouzka Chloé Trespeuchová, která předjela Američanku Lindsey Jacobellisovou a oplatila jí porážku z březnového šampionátu v Sierra Nevadě.

Olympijská vítězka ze Soči Samková v pátek suverénně ovládla kvalifikaci a přemožitelku nenašla ani v dnešní úvodní vyřazovací jízdě. V semifinále však obhájkyně celkového vítězství v SP skončila poslední a velké finále jí uniklo.

"Asi jsem se nechala rozhodit Francouzkou přede mnou, takže jsem udělala chybu na startu a pak už jsem to nestihla zachránit. Ale jinak jsem jezdila celkem dobře a pocit z toho mám dobrý," řekla Samková.

Malé finále jela i Vendula Hopjáková, která skončila na 11. místě, čímž vyrovnala svůj výsledek z březnového mistrovství světa. Ve Světovém poháru tak vysoko ještě nikdy nebyla.

Jan Kubičík obsadil po čtvrtfinálovém vyřazení 13. místo, což je jeho druhý nejlepší výsledek v seriálu po loňské 11. příčce ze Španělska. Mužům kraloval Australan Alex Pullin.

V neděli se uskuteční kvalifikace a vyřazovací jízdy druhého závodu.

Úvodní závod SP ve snowboardcrossu v Cerro Catedral (Argentina):

Muži: 1. Pullin (Austr.), 2. Perathoner (It.), 3. Cheever (USA), …13. Kubičík (ČR).

Ženy: 1. Trespeuchová (Fr.), 2. Jacobellisová (USA), 3. Moenneová-Loccozová (Fr.), …7. Samková, 11. Hopjáková (obě ČR).

9. 9. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama