Rez, shnilá prkna a chatrné konstrukce. Harrachovské můstky obchází strach z budoucnosti

Podívejte se, jak to vypadá v Harrachově.
Pod kopcem se v záplavě sněhu nezdá, že by toho harrachovským můstkům nějak moc scházelo. Zvlášť, když tu co chvíli někdo proletí vzduchem s dlouhými lyžemi do véčka.
Když se ale podíváte blíž, nejlépe až přímo ke skokanským věžím, poznáte, že se tu zastavil čas. Provozuschopné jsou s vypětím sil všech ze společnosti Klasický areál Harrachov (KAH), která se o můstky stará, jen střední můstky.
Ty největší K120 a mamutí můstek, kterých je na světě funkčních všehovšudy pět, jsou už léta mimo provoz. Na "mamutovi" se skákalo naposledy v roce 2014.
Pojďme se ale podívat na můstky K90, K70 a K40. Sníh jejich chatrnou konstrukci v letošní tuhé zimě ještě milosrdně zakrývá.
Foto: Milan Kammermayer
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch, Milan Kammermayer
26. 1. 2017 12:10
Konečně se začalo něco dít, říkali si provozovatelé areálu skokanských můstků v Harrachově. Ještě na začátku minulého týdne to vypadalo, že společnost Sportovní areál Harrachov odkoupí od státu pozemky, na kterých mimo jiné leží i můstky, přiblíží se tím restrukturalizace společnosti a tedy i čerpání dotací na záchranu skokanského areálu. Ale mediální kauza kolem prodeje nejspíš tenhle scénář minimálně oddálila. Pojďme se tedy podívat, jak to na můstcích v tuhle chvíli vypadá.
 

Právě se děje

Další zprávy