Drsný spor krasobruslařek. Řízla mě schválně a šikanuje mě, obvinila Korejka soupeřku

Sport ČTK Sport, ČTK
22. 3. 2019 9:30
Americká krasobruslařka Mariah Bellová čelí na mistrovství světa podezření, že při středečním tréninku před krátkým programem schválně zranila korejskou soupeřku Lim Un-so.
Dvě rivalky, v jejichž vztahu už došlo i na krev: vlevo Korejka Lim Un-so, vpravo Mariah Bellová
Dvě rivalky, v jejichž vztahu už došlo i na krev: vlevo Korejka Lim Un-so, vpravo Mariah Bellová | Foto: Reuters

Když kolem ní projížděla, řízla jí bruslí do lýtka. Mezinárodní bruslařská federace ISU vydala prohlášení, podle kterého se úmysl Bellové nedá prokázat. Američanka se podle Korejské bruslařské unie dnes s Lim Un-so setká a omluví se jí.

Záznam střetu obou krasobruslařek:

Obě krasobruslařky se znají, protože společně trénují v Kalifornii pod vedením Rafaela Arutjunjana, který připravuje i Michala Březinu. Manažerská agentura All-That Sports, která zastupuje šestnáctiletou Korejku, tvrdí, že Bellová už během přípravy na MS Lim Un-so šikanovala.

Právě tato agentura také obvinila Bellovou z úmyslu při kolizi, která je zachycena na videozáznamech. Při tréninku jela Lim Un-so pomalu u mantinelu, když ji zezadu míjela Bellová, pilující svůj krátký program.

Ostřím brusle Američanka zasáhla Korejku do lýtka, za které se Lim Un-so okamžitě chytla. S náplastí na zraněném místě pak Lim Un-so absolvovala krátký program a skončila pátá těsně před Bellovou.

Incidentem se zabývala ISU. "Na základě toho, co máme v ruce, včetně toho videozáznamu, neexistuje žádný důkaz, že slečna Bellová chtěla úmyslně uškodit slečně Lim," uvedla v oficiálním stanovisku.

Kolize při trénincích a rozbruslení nejsou ničím neobvyklým. Na tomto mistrovství světa se do jedné zapletla dívčí část favorizované francouzské sportovní dvojice Vanessa Jamesová, která se při rozjížďce před krátkým programem v plné rychlosti srazila s Italem Matteem Guarisem.

Podle funkcionáře korejského svazu se Bellová mladé Korejce za incident omluví. Měly by se potkat před dnešními volnými jízdami, nebo po nich. Znovu se budou rozbruslovat spolu, protože jsou v nejsilnější skupině.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Hamáček navrhuje stejně jako Babiš zrušit superhrubou mzdu

Vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček předložil ve Sněmovně návrh na zrušení takzvané superhrubé mzdy. Místo toho navrhuje od příštího roku zdanění hrubé mzdy sazbou 19 procent doplněnou o sazbu 23 procent pro příjmy zhruba nad 140 000 korun měsíčně. Návrh chce vložit do vládního daňového balíčku, kterým se má toto úterý zabývat Sněmovna. Stejný návrh předložil už v pondělí premiér a předseda ANO Andrej Babiš, který ale navrhuje sazby 15 a 23 procent.

Návrh státního rozpočtu na příští rok, který v říjnu schválila vláda, s dopady zrušení superhrubé mzdy nepočítá.

Národní rozpočtová rada dnes Babišův návrh odmítla a nedoporučuje, aby ho Sněmovna přijala. Návrh podle ní porušuje princip úplnosti a reálnosti rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy