Drsný spor krasobruslařek. Řízla mě schválně a šikanuje mě, obvinila Korejka soupeřku

Sport ČTK Sport, ČTK
22. 3. 2019 9:30
Americká krasobruslařka Mariah Bellová čelí na mistrovství světa podezření, že při středečním tréninku před krátkým programem schválně zranila korejskou soupeřku Lim Un-so.
Dvě rivalky, v jejichž vztahu už došlo i na krev: vlevo Korejka Lim Un-so, vpravo Mariah Bellová
Dvě rivalky, v jejichž vztahu už došlo i na krev: vlevo Korejka Lim Un-so, vpravo Mariah Bellová | Foto: Reuters

Když kolem ní projížděla, řízla jí bruslí do lýtka. Mezinárodní bruslařská federace ISU vydala prohlášení, podle kterého se úmysl Bellové nedá prokázat. Američanka se podle Korejské bruslařské unie dnes s Lim Un-so setká a omluví se jí.

Záznam střetu obou krasobruslařek:

Obě krasobruslařky se znají, protože společně trénují v Kalifornii pod vedením Rafaela Arutjunjana, který připravuje i Michala Březinu. Manažerská agentura All-That Sports, která zastupuje šestnáctiletou Korejku, tvrdí, že Bellová už během přípravy na MS Lim Un-so šikanovala.

Právě tato agentura také obvinila Bellovou z úmyslu při kolizi, která je zachycena na videozáznamech. Při tréninku jela Lim Un-so pomalu u mantinelu, když ji zezadu míjela Bellová, pilující svůj krátký program.

Ostřím brusle Američanka zasáhla Korejku do lýtka, za které se Lim Un-so okamžitě chytla. S náplastí na zraněném místě pak Lim Un-so absolvovala krátký program a skončila pátá těsně před Bellovou.

Incidentem se zabývala ISU. "Na základě toho, co máme v ruce, včetně toho videozáznamu, neexistuje žádný důkaz, že slečna Bellová chtěla úmyslně uškodit slečně Lim," uvedla v oficiálním stanovisku.

Kolize při trénincích a rozbruslení nejsou ničím neobvyklým. Na tomto mistrovství světa se do jedné zapletla dívčí část favorizované francouzské sportovní dvojice Vanessa Jamesová, která se při rozjížďce před krátkým programem v plné rychlosti srazila s Italem Matteem Guarisem.

Podle funkcionáře korejského svazu se Bellová mladé Korejce za incident omluví. Měly by se potkat před dnešními volnými jízdami, nebo po nich. Znovu se budou rozbruslovat spolu, protože jsou v nejsilnější skupině.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Biker Cink si v Novém Městě zopakoval čtvrté místo z úvodu SP

Biker Ondřej Cink dojel v závodě Světového poháru v cross country v Novém Městě na Moravě čtvrtý, stejně jako před týdnem v úvodu seriálu v německém Albstadtu. S velkým náskokem dnes zvítězil Brit Thomas Pidcock.

Cink se na domácí trati držel od začátku v popředí, a přestože se mu vzdalovaly medailové pozice a jel dlouho osamocený, dokázal udržet cenné čtvrté místo. Na Pidcocka měl ztrátu přesně dvou minut.

Další zprávy