Španělský trenér zneužíval nezletilé atlety. Za mříže ho poslal i Změlíkův soupeř

ČTK ČTK
27. 2. 2019 16:55
Bývalý trenér španělských atletických vícebojařů Miguel Millán byl odsouzen za sexuální zneužívání nezletilých na 15 let a šest měsíců do vězení. Soud na Tenerife poslal devětašedesátiletého kouče za mříže za to, že několik měsíců zneužíval své dva svěřence ve věku 13 a 14 let.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Dalibor Sosna

Miguel Millán u soudu:

Millán byl na Tenerife zatčen už v roce 2016. Obvinění proti němu se netýkají jen těchto dvou případů, jeho obětí mělo být za několik desetiletí více.

Svědčil proti němu i jeho bývalý slavný svěřenec Antonio Peňalver, jenž na olympijských hrách v Barceloně 1992 skončil druhý v desetiboji za Robertem Změlíkem. Peňalver uvedl, že ho Millán zneužíval jako čtrnáctiletého v roce 1982.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Na Letišti Václava Havla ohlásili evakuaci Terminálu 2. Stovky lidí stojí před budovou. Důvod zatím letiště neupřesnilo.

Aktualizováno před 18 minutami

Veterináři začnou v úterý vybíjet drůbež ve Slepoticích kvůli ptačí chřipce

Vybíjení drůbeže kvůli ptačí chřipce v chovu společnosti Moras Moravany začne v úterý. Informoval o tom předseda představenstva Zdeněk Barták. Na farmě ve Slepoticích firma chová zhruba 7000 krůt a asi 130 000 brojlerů. Ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) a ředitel Státní veterinární správy Zbyněk Semerád v pondělí oznámí výsledky testů uhynulé drůbeže.

Podle starostky Slepotic Jany Bořkové už obec připravuje podmínky pro veterináře, hasiče a vojáky, kteří by tam zasahovali, pokud se nemoc potvrdí.  Chovatel oznámil úhyn drůbeže vyšší než tři procenta. Hynout začali krocani v halách ve Slepoticích, kde má firma také zázemí. Dalších 120 000 kusů drůbeže firma chová ve velkochovu v Moravanech. O jeho vybití se teprve rozhodne.

Veterináři také v pondělí potvrdili ptačí chřipku H5N8 v chovu na Pardubicku, jde o letošní druhé ohnisko. Komerční chov se skoro 140 000 kusy drůbeže vybijí.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Vláda schválila zvýšení životního minima, od dubna vzroste na 3860 korun

Životní minimum v České republice se od 1. dubna zvedne o 13,2 procenta. Nově tak dosáhne 3860 Kč měsíčně. Existenční minimum se zvedne na 2490 Kč. Po jednání vlády o tom informoval vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Návrh ministerstva práce a sociálních věcí podle něj reaguje na růst cen.

Minimum se zvýšilo naposledy v lednu 2012, a to o devět procent. Od té doby se ceny zvedly o 13,2 procenta, uvedlo ministerstvo práce a sociálních věcí v podkladech pro rozhodování vlády. Po růstu minima by mohlo přibýt 500 až 600 příjemců příspěvku na živobytí, u přídavku na dítě asi 11 000 a u porodného asi 2000. Letošní výdaje by se tak zvedly o 390 milionů korun, resort práce a sociálních věcí na to peníze v rozpočtu má.

Zdroj: ČTK
Další zprávy