Španělský trenér zneužíval nezletilé atlety. Za mříže ho poslal i Změlíkův soupeř

ČTK ČTK
27. 2. 2019 16:55
Bývalý trenér španělských atletických vícebojařů Miguel Millán byl odsouzen za sexuální zneužívání nezletilých na 15 let a šest měsíců do vězení. Soud na Tenerife poslal devětašedesátiletého kouče za mříže za to, že několik měsíců zneužíval své dva svěřence ve věku 13 a 14 let.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Dalibor Sosna

Miguel Millán u soudu:

Millán byl na Tenerife zatčen už v roce 2016. Obvinění proti němu se netýkají jen těchto dvou případů, jeho obětí mělo být za několik desetiletí více.

Svědčil proti němu i jeho bývalý slavný svěřenec Antonio Peňalver, jenž na olympijských hrách v Barceloně 1992 skončil druhý v desetiboji za Robertem Změlíkem. Peňalver uvedl, že ho Millán zneužíval jako čtrnáctiletého v roce 1982.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 18 minutami

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy