Smutné loučení. Boltovi píchlo ve svalu a poslední závod kariéry nedokončil, štafetu vyhráli Britové

ČTK ČTK
12. 8. 2017 23:18
Jamajský sprinterský šampion Usain Bolt nedokončil poslední závod kariéry na mistrovství světa v Londýně. Ve štafetě na 4x100 metrů mu na posledním úseku píchlo ve svalu, svalil se na zem a do cíle se nedostal. Závod vyhrála překvapivě domácí Velká Británie.
Smutné loučení. Boltovi píchlo ve svalu a poslední závod kariéry nedokončil | Video: Associated Press

Londýn - Usain Bolt poslední velký závod kariéry kvůli zranění nedoběhl. V polovině cílové rovinky stačil jeden špatný krok a fenomenální sprinter z londýnské dráhy odkulhal. Zlato ve štafetě na 4×100 m získala překvapivě Velká Británie, která v čase 37,47 s porazila o pět setin favorizované Američany.

Bolt, který na světových šampionátech získal 11 zlatých, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili, nečekaně nastoupil už k dopolednímu rozběhu, neboť dosud pomáhal Jamajce ke zlatu až ve finále. Kolík donesl do cíle jako první a všechno se zdálo být v pořádku.

Večer ale bylo všechno jinak. Jamajčan vbíhal do cílové rovinky až na třetí pozici a očekávaný skvělý finiš nepředvedl. Jamajka, kterou čtyřikrát po sobě dovedl na světovém šampionátu ke zlatu, skončila bez medaile. Britové mají první štafetové zlato od olympijských her v Aténách v roce 2004, díky výborným předávkám vylepšili vlastní osmnáct let starý evropský rekord o 26 setin.

 

Právě se děje

Další zprávy