Vítkové přinesly štěstí také nové náušnice dodané na poslední chvíli přímo z Jablonce

ČTK ČTK
10. 2. 2018 19:57
Biatlonistka Veronika Vítková závodila ve sprintu se speciálními náušnicemi v národních barvách. A získala s nimi první medaili pro českou výpravu.
Veronika Vítková na střelnici při bronzovém sprintu
Veronika Vítková na střelnici při bronzovém sprintu | Foto: Reuters

Pchjongčchang - Biatlonistce Veronice Vítkové přinesly štěstí i nové náušnice. V dnešním sprintu na olympiádě v Pchjongčchangu je měla schované pod šátkem a dojela si v nich ve sprintu pro bronz.

"Jsou speciální, olympijské," ukazovala Vítková náušnice vyvedné jako trojlístek v národních barvách. "Přivezli mi je před dvěma dny. Bylo to překvapení."

Nové náušnice na vrcholné akce dostávají biatlonistky od mistrovství světa v Novém Městě na Moravě. Měly je i před čtyřmi lety na olympiádě v Soči.

"Drží se toho a mám na každou sezonu nové. I na vrcholnou akci. Vyrábí je v Jablonci," zmínila firmu na výrobu šperků a dalších módních doplňků, kde se o šperky stará maminka trenéra Marka Lejska, který je přítelem Vítkové.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Oběti střelce v Ostravě připomene mše, krevní centrum povolává dárce

Na mnoha místech nejen v Moravskoslezském kraji ve středu lidé uctí památku obětí střelby ve Fakultní nemocnici v Ostravě, při které zemřelo šest lidí a tři byli zraněni. Ostravští zastupitelé budou držet minutu ticha a jednat o pomoci pozůstalým. V nemocniční kapli fakultní nemocnice bude v 16:00 pomocný biskup Martin David sloužit mši svatou. Na několika místech budou kondolenční knihy.

Památku obětí uctí návštěvníci koncertu Bohemian Metal Rhapsody, který začíná v 19:00 v kostele svatého Václava v Opavě. Vstupné na koncert bude dobrovolné, vybrané peníze se rozdělí mezi nadační fondy a rodiny pozůstalých.

Krevní centrum Fakultní nemocnice poprosilo dárce, aby ve středu přišli darovat krev. Potřebuje doplnit krev skupiny 0 minus.

Zdroj: ČTK
Další zprávy