Dejte mu medaili, žádají fanoušci. Helcelet získal pro Česko pozoruhodné prvenství

Rudolf Černík Rudolf Černík
6. 8. 2021 9:47
V desetiboji skončil Adam Sebastian Helcelet na šestnáctém místě, přesto si český atlet z olympiády v Tokiu jedno prvenství odveze, i když jen pomyslné. Podle americké stanice NBC totiž mužná ozdoba jeho tváře zaslouží ocenění za "Nejlepší knír her".
Adam Sebastian Helcelet při desetiboji na OH 2020 v Tokiu
Adam Sebastian Helcelet při desetiboji na OH 2020 v Tokiu | Foto: Reuters

Helceletova vizáž vzbudila u NBC takovou pozornost, že 29letému rodákovi z Turnova věnovala na své stránce samostatnou zprávu.

Zpráva o Adamu Sebastianu Helceletovi na stránce americké stanice NBC
Zpráva o Adamu Sebastianu Helceletovi na stránce americké stanice NBC | Foto: archiv

"Český desetibojař Adam Helcelet soupeří na olympiádě v Tokiu o medaili, podle internetu už ale vyhrál zlato za svůj epický knír," napsala NBC ještě v průběhu desetibojařského klání.

Stanice také připomíná příběh Helceletova kníru a to, že nejde pouze o módní výstřelek. "V roce 2018 slavila naše země sté výročí vzniku republiky. Takže jsem si chtěl nechat narůst svůj knírek tak, jak ho nosili v té době. Moji přátelé ho nesnášeli, proto jsem si ho zamiloval," citovala NBC z Helceletova loňského rozhovoru pro stránky World Athletics.

NBC zmínila také to, že Helcelet je známý jako milovník historie, a přidala ohlasy na jeho ozdobu tváře ze sociálních sítí. "Knír Adama Helceleta je uměleckým dílem," obdivoval na Twitteru Čecha třeba Chris Nickinson. 

"Jsi můj neamerický oblíbenec téhle soutěže," vzkázal Jay O´Brien. "Adam Helcelet. Česká republika. Desetibojař. Nádherný knír. Zaslouží medaili," přidal se Lorenzo de Llama.

Při atletické soutěži nasbíral Helcelet 8004 bodů a skončil šestnáctý, mezi olympijskými knírači ale zjevně triumfoval.

A mimochodem, "knír" už si pěstuje i jeho potomek…

 

Právě se děje

Další zprávy