"Nejkrásnější sportovkyně světa" stále nezávodí. Co dělá v Tokiu? ptají se fanoušci

jšk
4. 8. 2021 16:01
Německá běžkyně Alica Schmidtová stále čeká na svou premiéru na olympijských hrách. V Tokiu je sice součástí německé výpravy, ale do nominace na štafetový závod na 4x400 metrů se nedostala. Což by samo o sobě takové emoce nebudilo, kdyby Schmidtová nebyla hvězdou sociálních sítí: na svých profilech má více než 2,5 milionu obdivovatelů.
Alica Schmidtová
Alica Schmidtová | Foto: Instagram Alici Schmidtové

Fiasko v sobotním finále smíšených čtvrtkařských štafet, během kterého si Němci špatně předali a nebyli vůbec klasifikováni, sledovala pouze u postranní čáry. Alica Schmidtová tak může jen doufat, že bude v pátek nominována na štafetu žen. Jinak by pro ni olympijské hry skončily, aniž by skutečně začaly.

Dvaadvacetiletá běžkyně se věnuje spíše zpravodajství z olympijského zázemí, k čemuž používá své profily na sociálních sítích. A Schmidtová skutečně má koho informovat - na Instagramu ji sleduje 2,2 milionu followerů, na TikToku nasbírala téměř 400 000 fanoušků.

Za popularitou rodačky z Wormsu je především její vizáž, australský časopis "Busted Coverage" ji dokonce označil za nejatraktivnější sportovkyni na světě. Schmidtová svého zevnějšku umí dobře využít a na sociálních sítích je velmi aktivní. Pravidelně zde zveřejňuje fotografie ze svého života, hlavně z tréninku, pravidelně se ukazuje v upnutém sportovním oblečení.

Sama se ale brání tomu, že by byla profesionální celebritou, tvrdí, že je především atletkou. "Stále dávám jasně najevo, že se jednoznačně zaměřuju na sport. Tak chci být vnímána: jako sportovec. A nechci být posuzována pouze podle svého vzhledu," řekla loni v rozhovoru pro německý Bild.

Její dosavadní působení na olympijských hrách tomu ale moc nenahrává. Zatímco tisíce jejích fanoušků sledují, co je obsahem jejího jídelníčku, mnozí začali pochybovat o tom, co dělá v Tokiu, vzhledem k tomu, že nesoutěží.

Pod krátkým klipem, který uvedla titulkem "Sny se mohou stát skutečností", se jí začaly množit kritické komentáře. "Jsem trochu zmatený. Co tam vůbec děláte? Vaše videa ukazují spoustu pózování, což je skvělé, ale vaši událost nikde nevidím," napsal jeden z uživatelů. "Neuvědomil jsem si, že být sexy je sport," přidal se jiný.

Podobná kritika zazněla i pod videem, ve kterém Schmidtová předvádí dárky, které dostala jako účastnice her. Téměř 74 000 lidí olajkovalo komentář, který naznačoval, že čtvrtkařka na olympijské hry odjela spíš pro "věci zdarma" než pro vítězství.  

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy