Odešel "Patař". Volejbalista Groessl byl mistrem světa i olympijským medailistou

ČTK ČTK
19. 11. 2023 10:37
Zemřel volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy a bronzový medailista z olympijských her v Mexiku o dva roky později Zdeněk Groessl. Bylo mu 82 let.
Zdeněk Groessl, volejbalista, čs. reprezentant pro OH Mnichov 1972
Zdeněk Groessl, volejbalista, čs. reprezentant pro OH Mnichov 1972 | Foto: ČTK

O jeho úmrtí dnes informoval na svém webu klub Olymp Praha, za který hrál a v němž po skončení kariéry působil jako trenér.

"S hlubokým zármutkem Vám musíme oznámit, že nás opustil 'MISTR' pan Zdeněk Groessl," napsal Olymp.

Rodák z Plzně, přezdívaný "Patař", se vedle světového zlata podílel s reprezentací Československa na dvou stříbrech z mistrovství Evropy (1967 a 1971). V dresu tehdejší Rudé hvězdy Praha se stal dvakrát mistrem republiky (1966 a 1972). Olympu poté zůstal věrný jako trenér mužů a asistent Stanislava Mitáče u žen.

"Volejbal jako takový je můj celoživotní osud," uvedl v medailonku Českého volejbalového svazu před dvěma lety ke stému výročí založení organizace. "Největší úspěch bylo vítězství na mistrovství světa v šestašedesátém tady v Praze. To bylo nepopsatelné. To jsme nečekali, že to vyhrajeme," vzpomínal.

V roce 2017 obdržel Groessl od svazu Cenu za celoživotní dílo.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy