Německá hvězda čelí žalobě. Při olympiádě prý týrala Svatého chlapce

Sport ČTK Sport, ČTK
13. 8. 2021 14:58
Týden po dramatu při parkuru moderních pětibojařek na olympijských hrách v Tokiu podal Německý svaz na ochranu zvířat žalobu na závodnici Anniku Schleuovou a reprezentační trenérku Kim Raisnerovou. Podle svazu se ženy dopustily při soutěži týrání zvířat.
Plačící Němka Annika Schleuová a její boj na olympiádě se vzpurným Svatým chlapcem
Plačící Němka Annika Schleuová a její boj na olympiádě se vzpurným Svatým chlapcem | Foto: Reuters

Schleuová si v závodě rozjetém na zlato vylosovala pro jezdeckou část koně jménem Saint Boy (Svatý chlapec), jenž se jí vzpouzel a odmítal skákat.

Závodnice propukla v pláč a snažila se koně pomocí bičíku a ostruh přimět k poslušnosti. Trenérka ji vyzývala, ať koně udeří, a sama to také do jeho zadní části těla udělala.

"Je samozřejmé, že na olympijské zlato fixovaná sportovkyně je v takovém okamžiku v mimořádném stresu. Ale to není ani v nejmenším omluva pro týrání zvířat," uvedl prezident Německého svazu na ochranu zvířat Thomas Schröder.

"Ve výkonnostním sportu lidí nemají zvířata co pohledávat. Naše oznámení slouží také k principiálnímu řešení tohoto problému," doplnil.

Světová unie moderního pětiboje (UIPM) po incidentu, který se rozšířil po sociálních sítích, vyloučila trenérku Raisnerovou z olympijských her.

Obě ženy popřely, že by se ke koni chovaly přehnaně hrubě. "Mohla jsem ale reagovat trochu klidněji a rozvážněji," uznala s odstupem Schleuová, jež nakonec v Tokiu obsadila až 31. místo.

UIPM ve čtvrtek uvedla, že začala pracovat na opatřeních, která by zlepšila podmínky koní a bezpečí jezdců. Její zástupci budou také o problematice diskutovat s kolegy z Mezinárodní jezdecké federace (FEI).

Boj Anniky Schleuové s koněm na OH v Tokiu:

 

Právě se děje

Další zprávy