Veslařské sestry Antošovy skončily na olympiádě sedmé

3. 8. 2012 12:27
Hlavní cíl v podobě postupu do velkého finále se ale nepovedl.

Eton Dorney - Sestry Jitka a Lenka Antošovy vyhrály B-finále dvojskifu na olympijské regatě v Eton Dorney a celkově na hrách v Londýně obsadily sedmé místo.

Svěřenkyně trenéra Josefa Lukše si tak ve svém posledním vystoupení pod pěti kruhy alespoň mírně spravily chuť, neboť se jim nepodařilo splnit hlavní cíl v podobě postupu do velkého finále. Na předešlých třech světových šampionátech přitom v bojích o medaile nechyběly.

Páteční program na kanálu Eton Dorney poprvé na olympiádě výrazněji poznamenalo počasí. Organizátoři byli kvůli silnému větru nuceni posunout program o 30 minut a zároveň se rozhodli změnit nasazení do drah.

S ohledem na počasí je momentálně nejvýhodnější krajní dráha číslo šest, do které bude nasazována nejlepší posádka ze semifinále. Běžně jsou přitom nejvýhodnější středové dráhy tři a čtyři.

Změna nasazení se dotkne i skifaře Ondřeje Synka, který bude o medaile bojovat od 13:30 SELČ.