Knapková může následovat Synka, Emmons skládá reparát

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
4. 8. 2012 6:00
Devátý den olympiády.Skifařka Miroslava Knapková může z vody vytáhnout další medaili, šance má i střelkyně Kateřina Emmons.
Miroslava Knapková
Miroslava Knapková | Foto:

Londýn - Medailové žně české výpravy, které už od začátku olympijských her vyhlíží všichni fanoušci, možná právě začaly.

V pátek přidal druhé stříbro Ondřej Synek, v sobotu ho se ho bude snažit napodobit jeho kolegyně na skifu Miroslava Knapková.

Ta totiž na cestě do finále vyhrála v Londýně všechny jízdy a profrčela hladce až do bojů o medaile. Pokud se Knapkové podaří uzmout jeden z cenných kovů, může to být pokračování (když počítáme i pátek) skvělého českého medailového víkendu. 

Jistou odměnu už totiž mají tenisové deblistky Hlaváčková s Hradeckou, jejichž finále je na programu v neděli.

Zajímavá podívaná v atletice

A to tu je ještě jedno velmi žhavé želízko. Střelkyně Kateřina Emmons už jednou soutěžila, ve vzduchové pušce dosáhla "jen" na čtvrté místo. V sobotu si ovšem může spravit chuť se sportovní malorážkou.

Sice to je spíše její doplňková disciplína, ale v Pekingu tento "doplněk" stačil na stříbro. Proč by to nemohlo vyjít i v Londýně?

Zajímavé věci se určitě budou dít i v atletice. Kvalifikací totiž začnou Hry pro čerstvou mistryni Evropy ve skoku o tyči Jiřinu Ptáčníkovou. Poprvé se představí také sprinter Pavel Maslák.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Házenkáři Španělska vyhráli na ME i pátý zápas a míří do semifinále

Házenkáři Španělska vyhráli na mistrovství Evropy i pátý zápas a jsou blízko postupu do semifinále. Dvojnásobní úřadující šampioni dnes ve svém druhém duelu ve čtvrtfinálové skupině v Bratislavě porazili Rusko těsně 26:25.

Španělé, kteří byli v základní skupině jediným přemožitelem českého týmu, byli dnes blízko první bodové ztrátě na turnaji. Rusko ve 41. minutě vedlo 22:18 a krátce před koncem měl ještě šanci vyrovnat ze sedmičky Igor Soroka, ale trefil tyč. Nejlepším střelcem vítězů byl se sedmi góly Agustín Casado.

Mistři Evropy z let 2018 a 2020 vedou tabulku skupiny II s plným počtem šesti bodů před čtyřbodovými Švédskem a Norskem. Vicemistři světa Švédové, kteří se dostali do čtvrtfinálové fáze po remíze s českým mužstvem v závěrečném utkání základní skupiny, porazili jednoznačně 28:18 poslední Polsko. Norsko zdolalo 28:23 koronavirem zdecimovaný tým Německa.

Mistrovství Evropy házenkářů - čtvrtfinálová skupina II v Bratislavě:

Rusko - Španělsko 25:26 (11:12), Polsko - Švédsko 18:28 (6:14), Německo - Norsko 23:28 (12:14).

Tabulka:

1. Španělsko 3 3 0 0 87:76 6
2. Norsko 3 2 0 1 92:77 4
3. Švédsko 3 2 0 1 85:73 4
4. Německo 3 1 0 2 76:80 2
5. Rusko 3 1 0 2 71:77 2
6. Polsko 3 0 0 3 72:100 0
Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Barmský soud odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty

Barmský vojenský soud v pátek odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty. O vyneseném rozsudku informovala v oficiálním prohlášení vojenská junta, která převzala moc v Barmě po loňském převratu, při němž svrhla demokraticky zvolenou vládu vedenou Do Aun Schan Su Ťij a její Národní ligou pro demokracii (NLD). Barma nicméně už celé desítky let žádnou popravu nevykonala.

Podle informací agentury AFP byl k trestu smrti na základě protiteroristického zákona odsouzen člen NLD a bývalý poslanec Maun Ťjo. Stejný trest od vojenského tribunálu dostal také přední prodemokratický aktivista Ťjo Min Yu, známější pod přezdívkou "Kou Jimmy".

Vojenská junta v rámci své snahy rozdrtit disent v zemi odsoudila k trestu smrti desítky aktivistů brojících proti vojenskému převratu.

NLD držitelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij vyhrála s převahou volby v listopadu 2020. V únoru 2021 pak těsně předtím, než mohla její vláda zahájit druhý pětiletý mandát, následoval vojenský puč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy