Zimní olympiáda v Pekingu • Skupina B • 9:40

5. Smejkal (Klok, H. Zohorna), rozh. náj. Krejčí
9. Haas (Andrighetto)
Aktualizovat reportáž

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.

V souběžně hraném utkání si Švédové v pohodě poradili se Slovenskem 5:4. To znamená, že pokud Finové odpoledne porazí za tři body Lotyšsko, bude jisté, že Češi mohou na přímý postup do čtvrtfinále z nejlepší druhé příčky zapomenout. Nestačila by jim ani případná výhra nad Rusy.

Dnešní vítězství je však důležité hlavně z hlediska sebevědomí, jelikož je vůbec prvním v aktuálním ročníku pro českou reprezentaci. Přišlo po sérii sedmi porážek v sezoně za sebou.

Češi berou dva body do tabulky "B" a skočí na třetí místo za Dány. Šimon Hrubec se stal hvězdou nájezdů, když za svá záda nepustil ani jeden puk z pěti. David Krejčí byl jediným úspěšným střelcem.

Utkání skončilo.

Gaetan Haas nedává, Hrubec si počkal na jeho zpětnou kličku do bekhendu a Češi proti Švýcarům vítězí.

Michal Řepík mohl rozhodnout, Genoni se ovšem proti jeho blafáku do bekhendu správně přemístil.

Christoph Bertschy zkoušel docela divokou kličku do forhendu, puk se mu postavil na hranu a k zakončení vůbec nedošlo.

Jan Kovář neuspěl se svou střelou proti parťákovi z klubu Genonimu.

Enzo Corvi zamíchal s pukem před brankou a chtěl zakončovat mezi betony. Hrubec znovu připraven, vychytal i třetí nájezd.

Neuspěl ani Lukáš Sedlák, který zamýšlel forhendovou kličku se zasunutím za brankáře. Genoni s ním ale dokázal bruslit až do konce.

Hrubec přečetl i záměr Svena Andrighetta, také jeho vytlačil úplně mimo střelecký úhel.

Pravák v akci také na druhé straně. David Krejčí si nabruslil mezi kruhy, zamířil a trefil zápěstím přesně k tyči - 1:0.

Andres Ambühl zvolil proti Hrubcovi bekhendovou kličku, ale český brankář ji přečetl a nenechal veteránovi žádný prostor - 0:0.

65:00

Nájezdy právě začínají.

Před nájezdy dochází k úpravě ledu. Oba týmy vybraly pětici střelců.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:58

Hofmann střílel jen do připraveného Hrubce, na druhé straně Hyka netrefil branku. To znamená, že o vítězi dnešního utkání rozhodnou nájezdy.

64:00

Hrubec signalizoval zakázané uvolnění Švýcarů, ale nikdo z Čechů se nevracel zpátky. Takže se nepískalo a český brankář musel zasahovat proti Ambühlovi.

63:31

V prodloužení vidíme nezvykle hodně nepřesností, týmy si puku neváží jako obvykle.

62:45

Hrubec taktak zastavil Corviho střelu po jeho průniku z pravé strany. Puk se vykutálel těsně kolem tyčky.

62:09

Češi nepustili Švýcary do zakončení, obě mužstva stihla vystřídat.

61:35

Na ledě jsou nyní Knot, Sobotka a Řepík, kteří se musí bránit kroužení Ambühlovy trojice.

61:17

Andrighetto si myslel, že dostane čas na rozehrávku, ale Sedlák mu nedal ani píď prostoru. Získal puk, přihrál Kundrátkovi, ale jeho střelu zastavil Genoni.

60:30

Šulák bojoval o puk na útočné modré čáře, ale ztratil ho. Jde ze hry, stejně jako Hyka a Krejčí. Naskakují Červenka, Sedlák a Kundrátek.

60:01

Prodloužení právě začalo.

Prodloužení se bude hrát pět minut ve formátu tři na tři.

Utkání končí remízou, což v tabulce skupiny "B" znamená, že Rusové se šesti body postupují přímo do čtvrtfinále. Švýcaři, Češi a Dánové budou odteď bojovat pravděpodobně už jen o co nejlepší pozici do osmifinále.

60:00

Třetí třetina skončila.

59:52

Krejčí buly před Genonim prohrál a Češi museli vyklidit útočné pásmo. Třetí třetina se dohrává u mantinelu poblíž Hrubce.

59:18

Červenkova rána trefila brankovou konstrukci zvenku, Kovář pak ještě vracel puk na brankoviště. Švýcaři vyřešili zmatek zakázaným uvolněním.

58:12

Červenka neměl kudy rozehrát skrze švýcarský obranný val, a tak jen odevzdal puk obloučkem soupeři.

57:17

Velké šance na obou stranách. Řepík nejdříve prováhal situaci dva na jednoho a o puk přišel, na Hrubce pak ujížděl Moser. Český brankář jeho bekhendový blafák zastavil, bránící Jeřábek pak bolestivě vlétl do brankové konstrukce.

56:33

Z opakovaných záběrů je vidět, že Frick sekl Hyku v momentu střely. Češi se zlobí oprávněně, ale nic nezmůžou.

56:10

Genoni vyrazil Sedlákovu prudkou střelu jen k dojíždějícímu Hykovi, ale ten v obrovské šanci minul branku. Byl zezadu tísněn obránce a vyčítavě se dívá po rozhodčím.

55:37

Švýcarům prošel ostrý zákrok na Šuláka, i když se česká střídačka hodně rozčilovala. Frick byl u odraženého puku dříve než Krejčí a píská se zakázané uvolnění.

54:29

Ambühlovo nahození minulo českou branku, přesilovka Švýcarů končí bez úspěchu. Vyrovnaný duel jde do samotného finiše.

53:44

Loeffel ani Untersander se zatím nedostali ke střele. Švýcaři už jsou v pásmu, ale zatím jen krouží a hledají pozice.

53:07

Češi rozehráli oslabení s velkým přehledem. Více než půlminuta je pryč, puk byl více na českých holích a teď putuje až k Genonimu.

52:27

Nemilá věc pro český výběr. Libor Šulák ve středním pásmu zasáhl do obličeje Thürkaufa a odsedí si dvě minuty. Švýcaři mají dobrou šanci.

51:39

Švýcarská střela od modré čáry netrefila branku, na opačné straně nestačil proti přesile Červenka. Další výpad Švýcarů zastavil ofsajd.

50:38

Sedlák v další dobré střelecké pozici. Stejně jako proti Dánům se často dostává do zajímavých šancí, ale gól ne a ne přijít. Čechy pak přibrzdila přihrávka rukou.

50:05

Sražená Krejčího přihrávka se došourala k Genonimu, kterého chtěl ještě atakovat Hyka. Bylo to v rámci mezí, vylučovat se nebude.

49:53

Hrubec si po nahození od mantinelu nebyl moc jistý, kde má puk. Ale naštěstí pro Čechy mu uvízl kdesi pod betony. Do konce třetí třetiny zbývá deset minut.

49:11

Český tým je v posledních momentech určitě aktivnějším mužstvem. Stránský nedosáhl na přihrávku od Kováře, hraje se ale kolem Genoniho.

48:33

Sobotka přetlačil Haase, ale nenašel včas odražený puk.

47:50

Češi se ještě dlouho drželi v útočné třetině, postupně je však Švýcaři vytlačili ven.

47:20

Po nahození od Knota se před brankou se Švýcary přetahoval Sedlák. Na dlouhou hůl pak kolem Genoniho zakončoval vedle.

46:35

Po nedorazu na útočné modré čáře z pohledu českého týmu mohli dopředu Švýcaři. Zastavila je však přihrávka rukou.

45:55

Kovář vybídl k útoku Smejkala, který už byl v těžkém úhlu a zadovkou přihrával pod sebe. Na jeho přihrávku už si nikdo další z Čechů nesjel.

45:05

Klok dostal od Švýcarů spoustu místa ke střele, nabruslil si na levou stranu, pak ale trefil jen vyrážečku Genoniho.

44:50

Knot teď několikrát předvedl velmi dobrou defenzivní práci. Po dlouhé přihrávce Loeffela si poradil s atakem Hollensteina.

44:08

Místo Lence se teď na ledě objevil Frolík, ve formaci se sparťany Sobotkou a Řepíkem.

43:06

Červenkova střela z dálky byla sražena vedle. Puk potom za brankou vybojoval Stránský, ale je obklíčen Švýcary.

42:50

Čechům těsně nevyšel přechod přes modrou čáru.

42:20

Vermin se otočkou zbavil Knota a už se chystal před Hrubcem zakončovat. Český obránce mu na poslední chvíli pozici ještě ztížil.

41:15

Hrubec vyrazil střelu Andrighetta, proti Haasovi už zasahovat nemusel. Čechům se ale nedaří dostat puk pod kontrolu.

40:47

Frick nepustil přihrávku na Kováře, Červenka se musel zdržet u modré čáry. Teď už se vydává napadat švýcarskou rozehrávku.

40:19

Hyka po levé straně přebruslil Müllera, ale ten ho přeci jen alespoň vytlačil z dobré střelecké pozice. Genoni jen pokryl prostor první tyčky.

40:01

Třetí třetina právě začala.

Českou televizi trápí problémy s vysíláním na webu.

Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku: 22 - 18,

trestné minuty: 8 - 4,

vyhraná vhazování: 19 - 18,

úspěšnost na vhazování: 51 % - 49 %.

Díky zákroku Šimona Hrubce proti Ambühlovi platí nerozhodný stav.

Druhá třetina příliš hokejové krásy nepřinesla. Ano, Češi i Švýcaři nabídli několik tvrdých soubojů, k vidění byla i bitka Sobotky s Verminem. Ale gólové šance skoro žádné. Krejčí v nelehké situaci se skákavým pukem Genoniho nepřekonal, Ambühl si s rychlou individuální akcí nepřišel na Hrubce. Před třetí třetinou zůstává zápas zcela otevřený.

Třetí třetina začne přibližně v 11:19.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:43

Stránský se ještě protlačil do zajímavé možnosti, bekhendem však nezakončil podle představ a Genoni si poradil.

39:11

Řepík projel po levém křídle a nechával puk za sebou. Jenže na jeho výzvu nikdo nereagoval a kotouč ukořistili Švýcaři.

37:58

Výborná akce Ambühla mohla skončit gólem. Velezkušený útočník, který hraje na páté olympiádě v řadě, se protáhl středem, vytvořil si střeleckou pozici na ose a Hrubec musel puk vykopávat betonem.

36:50

Švýcaři na buly uspěli a rychle přenesli hru. Před Hrubce se zpoza branky cpal Hollenstein, na zakončení to ale nebylo.

36:30

Červenkova formace se udržela v útočném pásmu a po odrazu puku mimo kluziště střídá. Na vhazování jde Sobotka.

35:45

Stránský vyslal přihrávkou po mantinelu Sedláka, jeho zpětnou přihrávku před branku Švýcaři zachytili.

35:03

Kundrátek je zpátky ve hře. Na konci švýcarské přesilovky byl před Hrubcem úplně osamocený Haas, ale nedokázal trefit puk ze vzduchu.

34:34

Diazova střela se odrazila od zadního mantinelu zpět před branku a Thürkauf se pokoušel dorážet. Hrubec byl na místě včas a připraven.

33:50

Corvi si rozmyslel střelu z dobré pozice a ještě se s pukem otočil. Švýcaři jsou teď pevně usazení v útočném pásmu.

33:30

Genoni trochu zaváhal při rozehrávce a Češi získali cenné sekundy. Po další nepovedené švýcarské akci vyhodil puk Knot.

32:56

Tomáš Kundrátek se provinil faulem, u mantinel podrazil střelce švýcarského gólu Haase. Třetí přesilovka pro Fischerovy svěřence.

32:32

Švýcarská střela z levého křídla prosvištěla do tvrzeného skla. Hrubec pak v klidu chytil nahození od modré čáry.

31:59

Hrubec pokryl nahození z velké dálky a přerušuje hru. V druhé třetině postrádáme od obou týmů kreativitu, myšlenku. Hraje se po mantinelech, hraje se tvrdě, ale bez šancí.

31:25

Nakonec se česká elitní formace nedostala ke střele, na druhé straně se přihrávka Ambühla zastavila o Jeřábkovy brusle.

30:41

Sedlák s Hykou a Krejčím drží útočné pásmo, ale cesta k jakékoliv příležitosti zůstává zatím zavřená.

29:34

Před Hrubcem už žádné nebezpečí nehrozilo, naopak do úniku po křídle se dostal Řepík. Z těžkého úhlu toho nemohl moc vymyslet, Genoni puk podržel.

29:03

Trochu nepřehledná situace za Hrubce, ve které Sobotka přišel o hůl. Češi si posléze pomohli vyhozením přes všechny čáry.

28:04

Müllerova rána z levé strany zaduněla o mantinel a Sobotka s Verminem jsou zpět na ledě. Lenc bojuje v rohu kluziště za bránou Genoniho.

27:46

Český útok se před modrou čárou rozbil o Corviho, který vyrazil s pukem dopředu. Na konci této švýcarské akce byl znovu Hrubcův zákrok.

26:50

Byli to Fora a Corvi, kdo mohl po českém nedorozumění ujet do přečíslení, ale ani Švýcaři se vzájemně nepochopili. Po přerušení Hrubce následuje další menší strkanice.

26:00

Hra je přerušena kvůli bitce mezi Vladimírem Sobotkou a Joelem Verminem. Vše začalo hitem českého útočníka, Vermin se ho pak snažil u mantinelu dostat pod sebe, načež oba použili své pěsti. Dvě minuty za hrubost pro oba, bude se hrát ve čtyřech.

24:47

Krejčí se hnal za odraženým pukem, který proskákal až k Genonimu. Švýcarský brankář si pak poradil s náporem české hvězdy.

24:10

Klok přibrzdil útočícího Haase, později přeci jen dostali Češi puk do středního pásma.

23:18

Fora ani Alatalo se nedostali dál než k červené čáře, až Ambühl zavezl puk dopředu. Poprvé v druhé třetině jsou Švýcaři v trvalejším útoku.

22:37

Za Loeffelovou přihrávkou se vydával Bertschy, ale nedokázal udržet Švýcary u Hrubcovy branky. Češi se vrhají do protiútoku.

22:01

Švýcaři nemohli pokračovat v akci kvůli ofsajdu.

21:21

Genoni zasahoval proti střele od Kundrátka a udržel puk ve výstroji.

20:50

Češi se usadili v útočném pásmu, ale o pár chvil později to byl pro změnu Sedlák, kdo schytal ránu od soupeře. Těžce se zvedá z ledu.

20:34

Sedlák zavezl po pravé straně puk do útočného pásma, Stránský za brankou srazil jednoho ze Švýcarů.

úspěšnost na vhazování: 53 % - 47 %.

Proti Dánům nehrál, proti Švýcarsku začal Jiří Smejkal rovnou gólem.

Stejně jako proti Dánům nastoupili Češi na Švýcary poměrně aktivně a vynutili si výhodu přesilovky. V té sice nebezpeční nebyli, ale brzy po jejím konci přeci jen dostrkali puk do branky. Ve zmatku před Genonim si puk do vlastní sítě kopl obránce Weber, jako poslední z Čechů se dotkl šťastný střelec Smejkal.

Po čtyřech minutách však dokázali Švýcaři vyrovnat. Přesilovku zhodnotil Haas, když přetlačil české obránce před Hrubcem a dotlačil puk do branky. Poté se hra docela vyrovnala, Češi ubránili druhé oslabení a před sirénou ještě mohli soupeři odskočit, nicméně Genoni si poradil s pokusy Stránského i T. Zohorny.

Druhá třetina začne přibližně v 10:30.

20:00

První třetina skončila.

19:39

Povedená bratrská souhra a velká česká šance na konci první části. Hynek Zohorna pohotovou zadovkou uvolnil na levém kruhu Tomáše, ale jeho střelu Genoni zastavil lapačkou.

19:28

Genoni vyrazil tvrdou střelu od Stránského, H. Zohorna chtěl po objetí branky zakončovat bekhendem. Puk mu v poslední chvíli utekl.

18:53

Knot zastavil švýcarskou akci a zvládl výborně rozehrát. Stránský zaváží puk do útočného pásma, pomalu začne poslední minuta první třetiny.

18:20

Rýsovala se zajímavá možnost úniku Krejčího, ale Švýcaři přihrávku na něj nepustili. Diaz zakládá novou akci.

17:59

Zakázané uvolnění Švýcarů. Po dobrém startu Čechů se hra vyrovnala. Co se týče střeleckých pokusů na branku, vedou Češi nyní 11:7.

17:25

Češi přestáli oslabení a necelé tři minuty před koncem třetiny mohou pomýšlet zase na ofenzivní stránku. Sobotka ale puk za brankou ztratil.

14:25

Češi zatím víceméně bez problémů brání druhou přesilovku Švýcarů.

13:01

Jan Kovář míří na trestnou lavici poté, co zahákoval Motteta. Švýcaři mají k dispozici druhou přesilovku v zápase.

10:35

Po zakázaném uvolnění Švýcarů na ledě planou emoce. H. Zohorna se za brankou postrkuje s Andrighettem.

10:14

Haas přebruslil českou obranu a zakončil brejk svižnou ranou z levého křídla. Hrubec ukryl puk do lapačky.

09:46

Thürkauf trefil tvrdě Sedláka, ale podle rozhodčích se o faul nejednalo. Stránský kličkuje okolo Genoniho branky.

08:34

Švýcaři proměňují první přesilovku a vyrovnávají stav zápasu. Andrighetto zleva ostře nastřelil puk před bránu, Kundrátek se Šulákem nedokázali zastavit dorážejícího GAETANA HAASE a ten dotlačil kotouč za čáru - 1:1. Asistence: Sven Andrighetto.

07:55

Alatalo nezachytil puk na modré čáře a první polovina švýcarské přesilovky uplynula. Švýcaři se vrací do útočného pásma.

07:20

T. Zohorna ztratil helmu a musel rychle na střídačku. Ke střele se proto dostal Loeffel, ale naštěstí pro Čechy v dobré pozici minul branku.

06:56

Češi zastavili rychlý útok Švýcarů jen za cenu faulu. Lukáš Sedlák nestíhal Vermina, povalil ho před Hrubcem a odsedí si menší trest za podrážení.

06:28

Vůbec poprvé v sezoně vstřelili čeští hokejisté v utkání první gól. Hrubec zatím zasahovat nemusel, zato Genoni musel likvidovat další Kovářův pokus.

06:12

Kundrátek vyslal další tvrdou ránu, Genoni byl připraven. Později byla hra přerušena ve středním pásmu, po odrazu puku na střídačku.

05:53

Čechům vlila úvodní branka krev do žil a zůstávají v okolí švýcarské branky. Genoni neudržel další nahození a musel čelit důraznému tlaku.

04:33

V přesilovce sice Češi nebezpeční nebyli, ale brzy po návratu Diaze šťastně skórují! Po nahození od modré čáry byl před Genonim pořádný zmatek a po doteku JIŘÍHO SMEJKALA si puk do vlastní branky srazil obránce Weber - 1:0. Asistence: Lukáš Klok, Hynek Zohorna.

04:03

Tohle není dobrá přesilovka, Švýcaři se v poklidu brání a posouvají puky dopředu. Za pár chvil už kapitán Diaz skočí na led.

03:34

Šulák to vzal na sebe, prokličkoval do pásma a vystřelil. Ale mimo branku, a poté se Češi opět nedokázali usadit v útočné zóně.

03:02

Přesilovka nezačala pro Čechy dobře. Po půlminutě nahánějí puk v pásmu před Hrubcem a nedaří se jim zklidnit hru.

02:27

První vyloučení na švýcarské straně. Raphael Diaz zastavil průnik Hyky na hraně pravidel, rozhodčí ho vykázali na dvě minuty za nedovolené bránění.

02:12

Sedlák jen protečoval do útočného pásma a Švýcaři v klidu rozehráli. Haas se snaží vytvořit tlak okolo české branky.

01:45

Hrubec zřejmě zamýšlel založení rychlé útočné akce, ale vyhodil kotouč na zakázané uvolnění. Švýcaři se stihli včas vrátit.

01:21

Řepík se hnal do útoku po pravé křídle, nicméně byl zastaven zapískáním. Ofsajd českého mužstva.

00:45

Kovář se točil u pravé tyčky a posouval puk na najíždějícího Stránského. Toho ale švýcarská obrana zpacifikovala, střelec Davosu skončil na ledě.

00:18

Untersander s Frickem odolali prvnímu nájezdu elitní české formace a poslali puk do středního pásma. Vpředu pokračuje Andrighetto.

00:01

Utkání právě začalo.

Utkání budou řídit hlavní rozhodčí Andris Ansons z Lotyšska a Andrew Bruggeman ze Spojených států. Na čarách mají kolegy Gleba Lazareva z Ruska a Dustina McCranka z Kanady.

Český tým má v aktuální sezoně ze sedmi zápasů sedm porážek. V prvních třetinách pak hrozivé skóre 1:14. V dnešním utkání by si rozhodně potřeboval zvednout sebevědomí.

Zatímco Dánové vyrukovali na Čechy s tuhou obranou, od Švýcarů lze čekat vířivý pohyb a agresivní napadání. Mají tým kompletně složený z domácí živelné soutěže, ostřílený mnoha turnaji.

Na MS 2013 a 2018 skončili Švýcaři se stříbrem na krku, na velké vítězství však stále čekají. Český trenér Pavel Rosa, který v zemi helvétského kříže již dlouho působí, si myslí, že zlato by mohli vybojovat právě v Pekingu.

Vzájemná bilance z posledních deseti let mezi Čechy a Švýcary hovoří pro hokejisty ze země pod Alpami. Z deseti zápasů na velkých turnajích vyhráli v základní hrací době hned pětkrát. Češi zaznamenali jen tři plnohodnotná vítězství a dvě výhry na nájezdy.

Poslední vzájemný duel se hrál v základní skupině na loňském mistrovství světa v Rize zcela podle švýcarských not. Češi sice v první třetině vedli po gólu Filipa Chytila, jenže Švýcaři čtyřmi brankami otočili skóre a nakonec zvítězili jasně 5:2.

Leonardo Genoni, Jan Kovář a Ramon Untersander na MS 2021.
Leonardo Genoni, Jan Kovář a Ramon Untersander na MS 2021. | Foto: Reuters

Ve středu Češi marně bourali zeď jménem Sebastian Dahm.

Rusové dnes udolali dánský beton 2:0, turnajem prochází zatím bez inkasovaného gólu a mají na dosah přímý postup do čtvrtfinále. Zajistí si ho ve chvíli, pokud Češi neporazí Švýcary v základní hrací době. I pokud dnes Češi naplno uspějí, bude zítra v Rusům ve vzájemném zápase s nimi k prvnímu místu stačit jediný bod.

Tabulka skupiny "B":

1. Rusko - 2 zápasy, 6 bodů, skóre 3:0,

2. Dánsko - 2 zápasy, 3 body, skóre 2:3,

3. Česko - 1 zápas, 0 bodů, skóre 1:2,

4. Švýcarsko - 1 zápas, 0 bodů, skóre 0:1.

Dnešní český hokejový program v Pekingu rozjely ženy ve čtvrtfinále proti obrovským favoritkám ze Spojených států. Češky v druhé třetiny senzačně vedly, perfektním výkonem je držela brankářka Klára Peslarová, přesto Američanky v třetí části rozhodly o svém postupu.

Trenér Filip Pešán udělal po porážce od Dánů několik změn v sestavě. Do hry se dostane Vojtěch Mozík, který nastoupí v první obraně se Šulákem. Kundrátek se posunul do druhé řady k Jeřábkovi a Sklenička na pozici sedmého beka. Mimo hru zůstává David Musil.

První tři útočné formace zůstaly beze změny, z té čtvrté se na post třináctého útočníka stáhl Frolík a s bratry Zohornovými místo něj nastoupí Jiří Smejkal. Ani proti Švýcarům nenastoupí Michael Špaček či někdo z trojice náhradníků Jan Ščotka, David Tomášek a Matěj Blümel.

Švýcarský kouč Patrick Fischer oproti zápasu s Ruskem proházel obranné dvojice, útočné řady zůstávají beze změny. Chytat ovšem nebude Reto Berra, ale proti Čechům se do branky postaví Leonardo Genoni, Kovářův spoluhráč z mužstva Zugu.

Sestava Švýcarska:

Genoni (Berra) - Müller, Diaz (C), Frick, Untersander (A), Loeffel, Weber, Alatalo, Fora - Hofmann, Corvi, Ambühl - Hollenstein, Haas, Andrighetto - Herzog, Bertschy, Vermin - Moser (A), Thürkauf, Mottet. Trenér: Patrick Fischer.

Sestava Česka:

Hrubec (Bartošák) - Šulák, Mozík, Jeřábek (A), Kundrátek, Klok, Knot, Sklenička - Sedlák, Krejčí (A), Hyka - Červenka (C), Kovář, Stránský - Lenc, Sobotka, Řepík - H. Zohorna, T. Zohorna, Smejkal - Frolík. Trenér: Filip Pešán.

První utkání na olympijském turnaji ve středu nevyšlo zdaleka podle českých představ. Češi sice nastoupili na papírově slabší Dány aktivně, jenže dlouho nedokázali překonat brankáře Sebastiana Dahma. Po nešťastné teči Vladimíra Sobotky a přísném nájezdu prohrávali 0:2 a gólem Romana Červenky jen snížili na konečných 1:2.

Přesto zůstávají ve hře o přímý postup do čtvrtfinále, k uchování této naděje však potřebují za tři body porazit Švýcary, kteří předevčírem podlehli Rusku 0:1. Pokud by ani dnes Češi nebodovali, bude jisté, že v základní skupině obsadí poslední místo a v osmifinále půjdou na těžkého soupeře.

Hezké dopoledne, vítejte při sledování on-line přenosu z hokejového utkání zimní olympiády v Pekingu. Češi změří v pátek 11. února od 9:40 síly se Švýcary v rámci druhého zápasu v základní skupině.